Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 20:54

Miru Tak tahle poslední trojka recenzí je tak ke čtení někde u otevřeného okna .

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 21:34

Mirudávám ti palec za Ennui

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 03:49

Fleur 

...ale ani ne... Jako nic pro mě, ty vůně, ale intenzita malá.

Výdrž ani ne do rána.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 03:49

andry 

Děkuju!

Jo, je divnomilá..., líbí se mi

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 12:51
Reakce na Miru:

...a pak tady mám

Desperado

...nevím, co to je za značku.

Ale na kůži mi puchne udící se buřt nebo uzené maso v kouři z vlhkého až syrového dřeva.

Pak asi santal, uzený navalující odér mizí a na kůži mám pižmový santal s delikátním větvičníkem.

A úplně pak nějakou pryskyřici s oním pižmovým santalem. 

Takové lehce zvrhlé je to. Takové do tmy a k divnej praktikám z dob dřívějších...

​Duftmanufaktur MGO. Hoodně živočišná, špinavá a krásná věc.

Ty vůně jsou na Tobě úplně jiný. I když zpětně tam ty věci vnímám také, ale na mne jdou nahoru jiné "pachy" ;-)

Třeba Orange Cordoue je osolená kombinace pomeranče a trochu svíravého přírodního oudu z Agar Noir. Ale hlubšího oudu, a rybina transformovaná do kosatcové vzdušnosti. Zvěřinec trochu na začátku (u mne i rybina a mořská voda, slaná, s řasami...). Zvěřinec ale jen pár minut a v pozadí. A srdce a drydown je luxusní hnědá kostka s nádechem sametově hebkého oudu. Erotičnost je tam taky, ale na mne spíše luxus.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 21:10

Deep Moon (Novellista ) - na začátku vysloveně pánská kolínská plná bergamotu a ještě většího množství cedru. Postupně se rozvoněla do nasládlé prohřáté podoby suché zeleně a koření. Sice povedená a zjevně kvalitní, o nějaké originalitě se ale vůbec nedá hovořit....prostě taková "kancelářská" klasika.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 16:28

Miru 

Ty jo, ty ses zase činila.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 16:51

wendulka 

...joo nooo, takovejch vzorků, ale nic, co bych nutně musela mít...

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 23:11

La Via del Profumo: Il Giglio di Firenze 

Kosatcový kořen rozemletý na prach spolu s čokoládově hebkou ambrou, sucho a teplo. Prach se pomalu usazuje na medových mimózách a tropicky ovocných plumériích. Nádherná variace na téma kosatec.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 09:04

blackviolet 

Měla jsem možnost očichat aspoň prázdný refan (díky alibi) a je to opravdu kosatek s velkým K. Připadal mi až takový nadpozemský - jako když se zvedne prach nekam do nebe. 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 09:06
Reakce na jerry:

blackviolet 

...až takový nadpozemský - jako když se zvedne prach nekam do nebe. 

​...to zní krásně...

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 09:07

jerry To je přesné, kosatec s velkým K a prach až do nebe a rovněž děkuji alibi za možnost vyzkoušet.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 09:16

Miru 

Fakt je, že mě se líbí kosatec v jakékoliv podobě - nějak si nepamatuju, že by se mi nějaká kosatcovka nelíbila.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 09:25
Reakce na jerry:

blackviolet 

Měla jsem možnost očichat aspoň prázdný refan (díky alibi) a je to opravdu kosatek s velkým K. Připadal mi až takový nadpozemský - jako když se zvedne prach nekam do nebe. 

​tak to je přesné. je nadpozemský

blackviolet já děkuji za nálož vzorků

Offline černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 10:15

alibi Prosim, o jaký nadpozemský kosatec jde?

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 11:06

černá káva JE TO TENTO: La Via del Profumo: Il Giglio di Firenze 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 11:26

blackviolet 

To zní hodně dobře...

Offline černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 11:37

alibi Děkuju.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 11:48

Der Duft: Pride

Ohó, tak tohle je vůně, která se z hrdostí hlásí k odkazu vůní jako Miss Dior ve vintage verzi. Svíravá hořkost bergamotu a lehkým náznakem galbana se v ní snoubí s kapkou neroli a tóny mrkve z původního Hirisu. Z mechového podrostu s geniálně zapracovaným zemitým pačuli vyrůstá opojný, ale nebolehlavový zelený jasmínový keř obklopený slámově žlutými narciskami. Lesní půdu rozpaluje slunce v podobě hořkoslané balzamické ambry a mikroskopického množství kašmeranu. Pižmové stopy pak jsou důkazem přítomnosti lesní zvěře. Minerální svěžest v drydownu pak celou kompozici krásně odlehčuje. Dokonce i moje maminka, která tento typ vůní jinak vůbec nemusí, ji zrecenzovala slovy "voňavý les".

19-69: Female Christ

Kdepak sladká holčička s eukalyptovým bonbónem a punčovým dortíkem, ale eukalyptus přesně v poloze lístků macerovaných ve francovce společně s bobulemi pepře, jíž jsem babičce jako školačka masírovala bolavá záda. Do toho se vmísí mátově svěží pelargónie s fruitchouli, gumovým kašmeranem se slaným podtónem a skořicová ambrovanilka. Co tímhle nesourodým příšerným mišmašem chtěl básník říci? Vlastně to ani nechci vědět.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 13:25

Il Giglio di Firenze (AbdesSalaam Attar Perfumes, resp. La Via del Profumo) 

https://alibi-notes.webnode.cz/l/il-giglio-di-firenze/