Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 07. března 2021 10:12

wendulka 

...jo, jak je tam více vrstev = dá se pořád něco objevovat, tak je to moc dobré..!

Offline svěženkář blogger
Avatar
719 příspěvků moje polička 07. března 2021 22:17

Martula Krásná recenze na Vain & Naive!  

Malý princ a růže mne dostaly!

Offline Martula
Avatar
1745 příspěvků moje polička 08. března 2021 06:30
Reakce na svěženkář:

Martula Krásná recenze na Vain & Naive!  

Malý princ a růže mne dostaly!

​Díky! Ta vůně mě díky odkazu na Malého prince hodně zajímala a jsem ráda, že nezklamala. Ještě musím příležitostně zkusit B-612, i když ta asi nebude pro mě..

Offline svěženkář blogger
Avatar
719 příspěvků moje polička 08. března 2021 08:29

Martula vím, že mají tu kolekci. Proto ta B612, že?Mne zaujal nedavno tento batůžek...

Offline Martula
Avatar
1745 příspěvků moje polička 08. března 2021 08:44

svěženkář No, ten bych asi ke svému oblečení nevynosila Ale Vain & Naive ano

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 08. března 2021 11:08

Eau Suave

Vůně, jež dostála svému jménu, i když poněkud oklikou.
První přivonění představuje posmutněle tmavou růži v oblaku pepře, koriandru a drceného hřebíčku. Druhé přivonění vtahuje do hry ochmýřené měkké broskve, svíravou vůni malinových zrníček i pár kapek neroli. Spolu s ovocem růži prozařuje slunce, vůně se ohřívá, sládne a vláční. A na třetí nádech je to skutečně Eau Suave, jejíž sladkost však nespočívá v něčem tak primitivním jako vanilkový cukr. Sladkost tkví v jemné souhře výrazných ingrediencí, které nenuceně respektují, že v centru pozornosti je růže a že jejich úkolem je pouze rozveselit a rozptýlit tu melancholickou krásku, aby na chvilku předstírala, že nemá zraňující trny a nevězí kořeny v hlíně, kde čeká všechno živé i mrtvé.
A ten, kdo přivoní i počtvrté, bude odměněn, protože pižmově hebká bublina praskne a zůstane zase jen růže, teď už ale s opalizujícími okvětními plátky, které budou smířeně uvadat, aniž by růže ztratila svou krásu.

A teď si vybavuji, že když jsem ji zkoušela poprvé, někdy v roce 2007, tak mi připadala příliš rozpínavá a přesycená růžovým olejem. Vybírala jsem si tenkrát vůni k narozeninám a dala jsem přednost ovocné růži od L´Occitane . Takže to budu muset napravit a dávám ji na seznam přání.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 08. března 2021 18:38

Azemour Les Orangers

Pomeranče všech zemí, spojte se!
Pomeranče zralé i sotva zbarvené; krvavé, oranžové i zelené; s hrbolatou kůrou i hladké jako pingpongový míček; sladké i kyselé; se šťavnatou dužinou a zelenými lístky na dně dřevěné bedničky, jejíž obsah se přesypal do obrovského lisu na citrusy, odkud teď prýští sytě oranžová zpěněná šťáva. Autentická vůně pomerančů je optimistickou vzpruhou, která milovníky citrusů bude těšit asi tak hodinu. Potom proud pomerančového freshe vystřídá syntetičtější pomerančová šťáva a na opozdilce už zbyde jen instantní doslazovaný nápoj, trestuhodně zředěný a navíc smíchaný s vodou po holení. Škoda, že pomerančová unie neměla delší trvání, byť nikdo nepředpokládal, že to bude na věčné časy...

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 09. března 2021 13:44

Je suis le plus grand (D´Orsay)

Vážně jsi největší?
Poměrně nesmělý rozjezd v zelenkavém oparu jarně olistěných větviček, které svěžestí kontrastují s okolím zaprášeným po zimě. A potom doslova před očima vyroste a na chůdách z Iso-E-Super se klátí pronikavě pižmová vůně sprchy, kosatcového mýdla z Florencie, čistého bílého prádla a čerstvě vymačkané pomerančové šťávy. Nástup je to grandiózní a sebevědomý, jenže udržet rovnováhu na chůdách není nic jednoduchého, takže vůně balancuje mezi smyslně dřevitou a asepticky umělou, dokud se po pár hodinách nevysílí.

Offline svěženkář blogger
Avatar
719 příspěvků moje polička 10. března 2021 01:15

Falling, but not in LOVE

"This ain't a love song!"

doporučená hudba:

https://youtu.be/abFXayI_Kl0

The Decay Of The Angel (Timothy Han)

Mramorová pleť. A oduševnělý výraz v tváři... co měla jak socha anděla. Potkal ji mezi flakony a krabičkymi od mýdla...

anděla z rozlámanýho kostela,

anděla - Polámali mu křídla.

Díval se na mě oddaně,
Já měl jsem trochu trému.
Tak vtiskl jsem mu do dlaně
Lahvičku od parfému.A proto prosím, věř mi,
Chtěl jsem ho žádat...

Byl to jen nápad. Byl to jen odstřik, ne flakon... Potkal ji, zraněnýho anděla. A pozval na kafe.

Rozbitý lidi, rozbitý kostely, čerstvý kvítí. Na kříži přibití a čerstvý mandarinky. A jemné kadidlo, kterým načáchlo listí. Tinktura jódu (a trochu oudu) na krvavou ránu. To vše spojené s oddaným pohledem laně... chci ránu Ti ošetřit, složil jsem zbraně... se syndromem ochránce, co neptá se, zda chceš pomoct. Ta rána je hlubší, hlubší než by kdo domyslel.

https://youtu.be/abFXayI_Kl0

The world was on fire and no one could save me but you
It's strange what desire will make foolish people do
I never dreamed that I'd meet somebody like you
And I never dreamed that I'd lose somebody like you


Vítr časem vše vyvane a intenzita prvních setkání mizí. Ochrana již není ochranou, ošetření ran ošetřením... anděl andělem, když spadl, zlomily (se) mu křídla. Jasmín není jasmín a jde se s tonkou až na kůži. Při neškodném závanu oudu a dřeva, co někdo připravil v ohništi. Ale oheň nevzplanul. Žádná jiskra, žadný dým, jen posvátné kadidlo načichlé v okvětních plátcích jasmínu a ylang ylangu. I kdyby celý svět vzplál a hořel, srdce anděla nevzplane, nezahoříme láskou...

.

I never dreamed that I'd meet somebody like you
And I never dreamed that I'd lose somebody like you

Krásná vůně s intenzivním začátkem, kde medicinální oud, jódová tinktura - bolestná teskná rána - se pojí se šťavnatou, optimistickou mandarinkou, omamnou vůní ylang ylangu, vášnivým jasmínem a s uklidňujícím jemným kadidlem v pozadí. Následně vůně postupně vyvane a zůstane tonka u těla, neškodný oud a náznak kůže... na mé kůži vyjde doztracena. Jako příběh setkání s ní, s tváří anděla... který toužil a nežádal, souzněl ale jen na chvili, než se vnitřně vždy vracel do svého světa... než zranění zazněla, aby vyzněla do ztracena.The Decay... falling, but not in love.
Andělé a lidé nejsou stejného druhu a nelze žádat srdce anděla o lásku lidskou...

No, I don't wanna fall in love 
With you
With you

A přesto je vůně krásná, intenzivní, bolestná jak vzpomínka, milostné toužení ale bez okouzlení...

What a wicked game you play, to make me feel this way

What a wicked thing to do, to let me dream of you

What a wicked thing to say, you never felt this way

What a wicked thing to do, to make me dream of you

And I don't wanna fall in love...     ...with you

Vůně tak intenzivní, že ji miluji cítit... byť se neprojeví. Ne na mne, ne na mé kůži.

Jako TY.

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 10. března 2021 10:39

svěženkář 

Miluju cover Wicked Game od London Grammar, miluju tuhle vůni a Tvoje recenze je úžasná...

Offline svěženkář blogger
Avatar
719 příspěvků moje polička 10. března 2021 10:54

euridike Děkuji!

Tak to máme opět stejný vkus, na hudbu i vůni. Žel ji moje pokožka rychle vypije. Když navrstvím s Eau d'Hermes, je začátek ještě intenzivnější!

Jo, a už mám doma 2 flakony  vůně, co nebudu nosit... jen pro mou potěchu!

Offline svěženkář blogger
Avatar
719 příspěvků moje polička 14. března 2021 09:46

Brother of Borneo 

(Pachulí Kozha by Nishane)

Ne, toho nezavřou a neukončí jako jeho divokého bratra. Toho uhlazeného mladého muže v bíílé košili s černou kravatou, upnutými černými džínsy a billými sneakery. Sneaky není. A když si vezme italskou hladkou bundu z nejjemnější nappa kůže... 

Úvod vůně krásný s nechá vzpomenout na Borneo, krásné zemité pačuli v kombinaci s kakaem. Luxusní! Ten mladý muž si ale nedá rum, ale heřmánkový čaj. Následuje klidná fluidní fáze, ztišení... před bouří? Ne, bouřliváka v křiváku, z kterého je cítit tabákový kouř a rum, hrubé zemité pačuli a přímo stříká, maslulinita, nedostanete ani v umírněné podobě. Ne, žádný Sonny Corlrone.

U stolu sedí Michael. Sálá z něj klid, po květinové fázi postupně sílí to krásné pepřem nahrublé pačuli s nesladkým kakaem. Ten mladý muž je všem příjemný, všemi situacemi a nástrahami propluje s grácii a elegancí. Jsko by nic. Nezapotí se, jen se usměje. Ne, žádný hezounek. Má to. Má to v sobě! A má na to. Má to něco! Tu sílu. Jen to nedává znát, najevo, na odiv. Ale Vy víte, že to tam je. Klid, pevná síla. Jistota, co Vás uklidní. A tušené nebezpečí, ukryté v tajemství, co Vás přitahuje. Víte, že tam je. Uvnitř.

Obleče si latino koženou bundu. Trendy chlapec. Elegán. Nedá si doutník ani cigarillo, nezapálí si. Nepotřebuje uklidnit. On je klid. Na stole je zapálená vonná tyčinka. Velemná vůně kadidla. Jsme přece v Itálii... nebo italské restsuraci. V kostele. Tak mladý na kmotra pro syna jeho sestry. 

Elegantní, příjemná vůně. Uvolněná, s luxusním pačuli, přijemnými květy v pozadí a nasládlým vzdušným kadidlem s jemnou kůží v drydownu.

Výdž přes 6 hod.

Nositelná i pro ženy, ale to je zas jiný příběh.

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 15. března 2021 09:34

... tentokrát - po vzoru  svěženkář - i s doporučenou hudbou - Hozier - Like Real People Do...

FOXY - DSH Perfumes

kdo je můj lovec    potkáme se
poznám ho vůbec    je tak dávný
že nemá tvář     a mám ho v zádech
je vytrvalý      neúnavný

/Jan Skácel/

Je plachý.
Vyčkává.
Za úsvitu.
Sám.
A ví to.
Ví.
Ví všechno...
Všechno je to ve vzduchu.
Co bylo, jest to, co bude.
To dávno, kdysi.
Všechno to má v očích.
Tu dětskou něžnost ztracenou v kručince.
Spadaná jablka v opuštěných sadech, co sládnou a měknou a tiše teří.
Rybízovou tmu i duběnky, co voní jako jed.
Černé bezy, co kvetou bíle.
Černý med a v něm citronový pyl.
Lunu v barvě staré medové plástve.
Ticho těžší nežli Sisyfův balvan.
Má v očích pelyňkový soumrak a mosazný dým v dutých kostech.
A vědomí, že i o polednách lze zahlédnout tmu.

//Ne.
Strach v očích nemá nikdy.
Protože ví, že když slavík zpívá, nemá kdy se bát...//

Vůně nezplanělá.
Animistická i animální.
Je v ní živočišné teplo, doutnající živice i dřín, pryskyřice a duběnkový inkoust, navinulá jablka i med včel samotářek.

/autor fotografie: Luboš Hlína - vysoce doporučuji zajít se podívat na jeho IG profil - a myslím to vážně.../

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 15. března 2021 09:59

euridike Tak tohle je moc krásné, včetně odkazů hudebních i fotografických .

Offline svěženkář blogger
Avatar
719 příspěvků moje polička 15. března 2021 10:06

euridike Krásné!

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 16. března 2021 09:26

svěženkář Fleur 

Moc vám oběma děkuju , na téhle recenzi mi hodně záleželo...

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 16. března 2021 11:19

Dolceacqua 

Rozevlátá, rozmlžená, rozpitá v pastelových odstínech akvarelových barev, ale přesto dostatečně pestrá kytice s mírně omamnou vůní mimózy, růže, frézie, magnólie. Vodní tóny jsou trošku slané a tlumí květinovou sladkost, která se v závěru podobá mandlím v leskle bílé cukrové polevě. Připomíná mi stopy Mon Précieux Nectar, Champs-Elysées či L´Instant Magic, které zůstávají do druhého dne na šátku. Jako by si ho ta kráska z flakónu uvázala na projížďku kabrioletem a spolujezdec na zadním sedadle cítil tu žensky sladkou vůni bezděčně a přirozeně s každým nadechnutím, aniž by si uvědomil, že je to parfém uvězněný ve vlasech pod vlajícími cípy šátku.  Zkrocená, ale pořád přítomná. Vůně ženy.

Čekala jsem ji výraznější, je trošku jako vyšisovaná barevná fotografie z 50. let, ale právě v tom spočívá její kouzlo. 

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 17. března 2021 13:29

Sideshow Gri Gri

Žvýkačka.

Fakt jo. Ta růžová, šťavnatá "Pedro"...

...pomalu se chuť vyžvýkává do mělka a v ústech válíte rozpouštějící se(rozmlžené kontury, nic přeslazeného) cukrovou vatu a nadrobno rozkousané už jemně máslující jablko.

A pak, ve chvilince - jakoby někdo pod bradou zatopil!,

protože na jazyku cítíte teplo, vyloženě vám to sálá k patru, a oním vnitřním prostorem se roztéká

chuť delikátně, spíše hedvábně připálené/přilepené horkem

(žádné tmavohnědé či až černé uhlíky, to vůbec!)

cukrové vaty na kovovém kotli = v chřípí vám voní hladké horko ochucené vláčně klouzavou cukrovou vatou, s delikátními pikopodtóny rozvařených jablek a pink bubble gum se už jako neškodný vánek ztrácí v dálce, aby

zpět přinesl teple vlhce prachovou velejemnou vůni měkoučké kůže.

...teplé, jedlé, rozmlžené/neostré, zajímavé, nasládle jedlé,

příjemně pouťové v tom nejlepším smyslu slova.

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 17. března 2021 13:42

Moonmilk Stora Skuggan

Vr. Velmi intimní.

Křehké. Jemné. Sofistikované.

Řekla bych - vůně pro Fleur

...jo, to jsou první věci, které mě napadají, když poprvé čichám ke své ovoněné kůži.

Neviditelný čaj s neviditelnou limetkou - hladké čajové teplo a delikátní citruskové drhnutí, kdy vyloženě vnímáte tlumeně žlutě zelenkavou barvu plodu a jemný černý čaj s kapkou mléka a pár zrnky kardamonu.

Je to takové hedvábítkové.

...po chvíli, asi tak, jako se v noci mezi mraky náhle objeví luna, tak zde se zničehonic objeví hlaďoučce saténová mandarinka, jejíž citrusovost obrousily bělostné kvítky chladných konvalinek...

Mohérové hedvábí z nočního vzduchu a dechu chladné luny opatrně prohřívané vlastním dechem...

Typově - O, Unknown! Imaginary Authors

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 17. března 2021 13:48

Miru Teď jsem si  -aniž bych zde viděla tvoji recenzi - překládala všechny popisy k vůním Stora Skugan - jsou parádní. Mrkni:

https://www.storaskuggan.com