Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 05. března 2021 23:47

wendulka 

...tak ta Alcazaba zní parádně!

(složení krásné a i flakon moc pěkný)

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 05. března 2021 23:52

wendulka máš vzorky všech Pedrových Signature Coll.?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. března 2021 00:06

Miru 

No tobě se vlastně Fugit Amor po slibném rozjezdu zdála vzorná bez pointy, že? Tak Alcazaba má za mě nejen hezčí karafiát, ale i tu pointu.

prďola 

Ne, vzala jsem jen 5 ml odstřik této, protože mě zaujalo složení a že jí dělal Paul Kiler, protože Ere.

A jo, ta se ti bude líbit.

Tu bys určitě měla zkusit.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 06. března 2021 06:22

wendulka Tvůj popis Magenta Pop mě silně zneklidnil Nutně budu muset zkusit. Krása.

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 06. března 2021 09:14

wendulka Skvěle! Už si pomalu chystám košík s dalším nákupem, tak ráda vyzkouším

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 06. března 2021 12:13

Martula 

Recenze na Vain & Naive je nádherná...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 06. března 2021 12:16

Tinoutcha Burdin

...delikátně zeleně dřevitá(santal) fialka a

pak - už tu takováto vůně je:

Toujours Glamour Moschino.

...shodné nejen skladbou/vyzněním, ale i intimní intenzitou.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 06. března 2021 12:19

Paris Minuit Burdin

...pro milovnice pomerančového květu.

Provedením typově vůně Guerlain obsahující pomeračnový květ.

(+ tmavé hlízy, pačuli, skleníkově hutný ylang...)

Nic pro mě

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. března 2021 17:46

Martula 

To mě těší.

Já zrovna čtu, že Vain & Naive, kterou jsem si podle složení označila, u tebe prošla. Zaznamenala jsem na ni totiž už i ne úplně pozitivní ohlas, tak teď jsem tedy zvědavá, co pak provede na mně.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 06. března 2021 17:51

wendulka Nejen že prošla, už je na poličce

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. března 2021 18:19

Martula 

Už koukám.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 06. března 2021 20:57

Acqua di Scandola

Když se modrá a žlutá spojí v zelenou. Skalnaté pobřeží, na které divoce doráží azurově modré moře. Tuhle barvu mi nikdo na fotografiích neuvěří. A sytě žluté citróny a trpké yuzu, k nimž se přidá slunce prohřívající kameny. Vznikne sytě zelená barva pichlavých chomáčků křovin a drobných lístků bylin, vyrážejících z jinak vyschlé půdy mezi skalisky. Je to autentické a přitom mám pořád pocit, že jsem se ocitla v kýčovité scenérii účelově vytvořené pro potřeby cestovní kanceláře. V téhle vůni se totiž zastavil čas: je to okamžik stoupajícího přílivu, bez typického pachu mořských řas a slaného jódu. Prostě citrónové slunce propalující se z tyrkysové oblohy do stejnobarevného moře, v němž plují ryby mající místo šupin lístky bazalky, verbeny a šalvěje.

Tak, a teď tedy nevím, jestli na léto dřív Salute! nebo tuhle optimistickou živou vodu.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 06. března 2021 21:08

Fleur Tuhle Je super - měla jsem vzorek.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 06. března 2021 21:21

Korsičanka Ona není vlastně nijak převratná (podobný povzbuzovací efekt má i Yuzu fou), ale je fakt velmi příjemná. Na Salute! mě láká ten originální "vinea" tón .

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 06. března 2021 21:26

Fleur Tu ještě neznám

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 06. března 2021 23:47

Copal Azur (Aedes de Venustas) - nahrubo ohoblované proschlé smrkové fošny zahalené do směsi studeného kadidla a ledového pižmového vichru. Postupně se na povrch prodraly zbytky zaschlé smůly s trochou zeleného jehličí a zatlačily většinu ledovosti do pozadí. A kadidlo za pomoci sladkého balzámu zesládlo, i špetka sladkého jemného kořeněného poprašku se objevila. A složením slibovaná sůl je spíš tušená v podobě solné usazeniny. Rozhodně to není typická kadidlovka, kazdopádně je víc než povedená.

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 07. března 2021 00:08

Fleur To zní dobře! Další kandidát! Píšu si do zkušebníku. Tedy vlastně pokušebníku! 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. března 2021 09:49

Parfum Prissana: Valléee des Roses

Je pugetem růží, které stejně jako v Dirty Flower Factory někdo rozházel do hromady písku a štěrku, jen tuhle místo chilli koření tvoří kromě drceného pepře mnohem příjemnější, najemno namletou skořici. No Prinovy růže jsou vždy mnohovrstevnaté, proto má v sobě navíc i ovocný likér z červeného pomeranče s kořením a špetkou tabáku a vanilkou z Broken Theories, vytvářející společně se sladkokyselým granátovým jablkem dojem sklenice grenadiny. Najdete tu i datle z Desert Suave. 

V další fázi však ukáže ještě úplně jinou podobu, jíž je plnokrevná citrusově kořenitá rudá růže s hořkoslanou balzamickou ambrou a mechovými tóny chypre z Tauerovy Une Rose Chyprée. Ta Prinova ovšem místo vetiveru s labdanem, které na mně časem začalo mít tendenci hořknout a zlobit, obsahuje mnohem přívětivější směs pryskyřic, santalu, zemitě peprného guajaku a nádherné sladce dřevité myrhy.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 07. března 2021 09:51

wendulka 

...krása!.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. března 2021 10:00

Miru 

Mě na tom Prinovi baví to, že i když má ty růže "líbivější" než Tauer, jsou mnohovrstevnatější s typovými odkazy k několika dalším vůním.