Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 26. února 2021 14:25

Ursa Tiziana Terenzi

...hranostajově hebký, alkoholově vláčný, vanilkou nasládlý, vlhce plyšový 

oud,

téměř s čokoládovými podtóny...

Stáj.?

Jedině, pokud je luxusní...

Velmi zdařilé!.

(škoda přílišné intimity vůně)

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 26. února 2021 14:26
Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 26. února 2021 14:31
Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 26. února 2021 14:31
Offline Fleur blogger
Avatar
6083 příspěvků moje polička 26. února 2021 16:58

Miru nemám odhad - tipovala jsem si, že Wood Jasmine ti bude intenzitou dostačovat, na mé kůži je to průrazná vůně až dost.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 26. února 2021 17:14

Fleur 

...ze všech vůní, co jsem dnes zkusila nejlépe drží Memoirs OF A Trespassers Imaginary Authors.

A hodně se mi líbí. I když někde jsem to už cítila.? Možná trochu od Artisanu Vanilia a Vanille Exquise Annick GOutal.

Pak i O, Uknown! je báječná.!.

Ostatní - výdrž mizerná. Hodně mě to mrzí u vůně Deeply Maria Lux. Ta je prostě

DOKONALÁ...

Offline Fleur blogger
Avatar
6083 příspěvků moje polička 26. února 2021 17:55

Miru O, Unknown! se mi také moc líbí, ale tam jsem zrovna odhadovala, že na tebe to bude moc unisexové, lékárensky nahořklé a s malým prostorovým dosahem.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 26. února 2021 18:15

Fleur 

...vůbec nahořklé, snad ani stopa.

Snad jen zpočátku delikátní mini trpkost z čaje, ale to nepočítám, a už vůbec nepovažuji za sebemenší negativum.

Je to hedvábné a nasládlé, hebké mechem a pižmem a pěnové kosatcovou pastou.

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 26. února 2021 18:39

Fleur To jsem si říkala taky. Ještě, že není intenzivnější, úplně mi to stačí. A všichni v okolí se na ni ptali při mírné aplikaci a v těch rouškách, takže za mě až dost. 

wendulka Angelys Pear se mi líbí, začátek. V konci mám přesně jak píšeš, chemii, která mě ruší. Aviváž nebo něco podobného. Přitom ten začtek byl slibný.

Offline Fleur blogger
Avatar
6083 příspěvků moje polička 26. února 2021 20:26

Renusatko Angelys Pear byla na mně od začátku průšvih - vysloveně čpavě protivná vůně.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 26. února 2021 20:50

Fleur

A Rose&Cuir až dojde, bude průšvih:( Navíc jsem testla tvoji Spiritulle a nějak zvláštně mě přitahuje svým klidem

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. února 2021 23:51

Masque Milano: Dolceaqua Le Donne di Masque

Je sladce květinovou vůní, navazující na tradici Chateau Krigler a English Promenade. Mořské tóny s konvalinkami, růží a mimózou s nádechem sena a najemno nasekaných bílých mandlí nás zavádí na Francouzskou riviéru, po níž se promenují dámy v rozevlátých šatech a šafránově semišovými rukavičkami. Jejich pižmově bílá pokožka přitom voní po opalovacím krému s tóny máslově ovocného ylangu.

PK Perfumes: Cafe Diem

Kdepak káva nebo kavárna, dokonce ani domácí večírek s povídáním, pitím a kouřem. To jen na denním baru, kde si zákazník právě objednal skleničku kardamonově ledového absintu a whisky, barman zapomněl utřít kávový prach. Vůně cypřiše a kvetoucí mimózy, která sem zavanula otevřeným oknem naznačuje, že se nacházíme ve Středomoří. Potvrzují to i zvony, upozorňující na právě probíhající mši v nedalekém kostelíku, kde se pálí skořicově nasládlé kadidlo.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 27. února 2021 04:34

ad podobnoti k jiným vůním

Deeply Maria Lux - vím, proč se mi tak líbí... ...má v sobě něco z původní vůně

Venezia EdP Laura Biagiotti

O, Uknown! - něco, nesjpíš tu kulatou hebkost z Midnight in Paris

a kosatec Privée La Femme Bleue Giorgio Armani 

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 27. února 2021 06:46

Fado Jasmim (Miguel Matos)

Banánový shake.. kočičí záchod.. jasmínový keř za letního večera.. jasmínový keř těsně před letní bouřkou.. jasmínový keř zmáčený deštěm.. temná ulička páchnoucí močí zmáčená deštěm.. banán a maracuja. Je to jízda. Ta vůně plynule střídá svou nevinnou tvář se špinavými okamžiky a jedno nebo druhé se objevuje ve chvíli, kdy to nejméně čekám. Ovocné tóny a nebesky krásný jasmín proti indolům, cibetu a oudu. Dobře promyšlená zvrácenost :)

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 27. února 2021 11:51

Martula Říkala jsem si, že to bude jízda, ale takovými cestami?...

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 27. února 2021 11:55

Korsičanka No uvidíme, kam vůně zavede tebe

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. února 2021 21:17

Parfums Prissana: Nefer

Dýchne na vás horkost písečného větru, který s sebou přivane černý pepřový prach, jenž se prožene ulicemi sluncem rozžhavených terakotových staveb. Tohle znám! Je to bazar v Luxoru (Xerjoff), jen dnes na něm prodejci místo tabáku nabízí medovinu, těžké kořeněné víno se skořicí, kardamonem, kmínem a zázvorem s nádechem sušeného ovoce a propolisovou tinkturu.

V další fázi se pak rozvine do nádherné balzamické podoby se sladce dřevitou myrhou, hladkým kadidlem a labdanem s koženým podtónem, jakou můžete znát s čistého parfému Fate (Amouage), No oproti němu bohužel oplývá slabší projekcí přesně, jak píše ModestMourek a to je u takto komplexní vůně neskutečná škoda.

Narciso Rodriguez: Rose Musc

Máme tu klasické narcisovské pižmo tentokrát v kombinaci se svěží kořenitou růží, která záhy získá na tuto značku poměrně netradiční temný orientální nádech prostřednictvím semišového šafránu, drceného černého pepře a sladkého růžového dřeva, jaké můžete znát ze Sensuous Noir.

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 28. února 2021 21:34

Cassili Parfums de Marly - Svěží, spíš citrusový začátek, s malou stopou červeného rybízu. A od počátku mi přijde mléčná, krémová jako její flakón, jen barva mi úplně nesedí. Citrusy se mění na ovoce s květinami, kterým vévodí světlá růže, mimóza a konvalinka.  Přidává se vanilková sladkost, která je až otravná.  Musím souhlasit s ostatními, že bohužel po Delinách je to taková úlitba davu a líbivka.

Nothing but Sea and Sky Une Nuit Nomade / Une Nuit à Montauk - Bílé pižmo nemám ve vůních ráda, pokud je tam jako hlavní složka. Tady jsem příjemně překvapená, protože žádný tón aviváže a prádla necítím. Pěkná, svěží vůně. Rozhodně neobtěžující. Místo pižma tam cítím slabý závan kokosu, santalové dřevo a slanou mořskou vodu. Je to taková pohoda, relax a svěžest.

Memoirs Of A Trespasser Imaginary Authors - První závan je vanilka pečená na ohýnku. Hořící dřevo, kouř, pálící se myrha. Není sladká, spíš nasládlá. A nemůžu říct, že bych cítila vanilku nebo vanilkovou gurmánku.Je to spíš taková svěží vůně. 

Rêve d'Anthala Evody - Opravdu zvláštní, nějaký ovocný tón z ní strašně vyčnívá. Celá kompozice je spíš taková jemná, krémová. Vanilka, benzoin, pižmo dělají vůni hladkou a o to víc nepatřičně v ní vyznívá kyselý ovocný tón, který asi vytvoří květy tiaré. Postupně zjemní, ale je to pořád nesourodé.

No 6 - À la Carte Lengling - Nádech dávných časů, koření uložené ve skříni, bylinky a to vše ve spojení s mírnou sladkostí, tvoří hodně zajímavou vůni. Kadidlo, ale spíš ve sladké formě. Oud je měkký, nevýrazný a vytváří zakouřený obláček v začátku. Za tímhle vším začíná gurmánská část s vanilkou, karamelem a trochou pistácii.

Matcha Nōno Ricardo Ramos - Parfums d'Auteur - Šálek čaje Matcha. Ledového, hodně citrónového a přitom gurmánsky ochuceného. Spíš ho vnímám jako svěží a mírně hořký s gurmánskými tóny na pozadí. Střídavě se objevují květy ovocných stromů, skořice a bílá čokoláda.

Flamenco Ramón Monegal - Růže v hodně omamné formě. Šafrán ji dělá orientální a ovoce sladkou. Nejdominantnější je růže. Rudá, silná a kořeněná. Jen velice jemně ji doplňují další květiny, hlavně jasmín a pomerančový květ. V téhle kombinaci nemá kosatec vůbec šanci. Co nezvládnou květiny to doplní sladkost malin. Ambra, pižmo a dřeva se přidají až po dlouhé době, vůni zjemní, ale pro mě tenhle silák není.

Varanasi Meo Fusciuni - Nebudu určitě tak pozitivní s recenzí. Osobně mi ta vůně přijde nedýchatelná. Spousta oudu, kůže, zvířecích pachů, kouře a těžkého vzduchu. Tím vším se prolíná typická vůně indických parfémů a dlouho nošeného oblečení. Nic jiného jsem v ní bohužel neobjevila.
Parfém je inspirovaný cestou do Indie. Váránasí je jedním ze sedmi posvátných hinduistických měst. Hinduisté věří, že pokud zemřou ve Varanasi, vyhnou se reinkarnacím a půjdou rovnou do nebe. Ostatní přivážejí těla svých drahých z celé Indie, aby mohli být zpopelněni na jednom z ghátů. Takže za mě je v tom parfému atmosféra a asi i vůně toho města, zachycena výborně. Na nošení bude pro málokoho.

Offline Fleur blogger
Avatar
6083 příspěvků moje polička 28. února 2021 23:04

Renusatko V Nothing but Sea and Sky jsem kokos také cítila - stejně jako ve Freudian Wood.

No a v případě Varanasi jsem si vystačila s papírkem, na ruku jsem to radši vůbec nedala .

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 01. března 2021 11:14

Fleur Varanasi  bylo to nejhorší, co jsem kdy zkoušela na sebe. Opravdu omyl. Jsem zvědavá, co řeknou milovnice "ujetých" parfémů. Zachytit a vystihnou nějakou vůni přesně, je umění, ale na parfém se některé nehodí.