Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 25. února 2021 12:49
Reakce na alibi:

euridike prosím, je v On the road (timothy han) cítit tér (březový dehet)? mám takový pocit, že mi prohodili vzorky Ont the road a Heart of darkness. OTR je taková hutná těžká a HOD zase spíš lehounká vzdušná 

​Sladký, hutný a lehce spálený dehet mám já v Heart of Darkness, v On the Road mám jen takovou jemnou kouřovou stopu... Takže pro mě je OTR lehká, příjemná, dobře nositelná, HOD těžší, náročnější...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 25. února 2021 12:51
Reakce na svěženkář:

euridike The Deacay of the Angel je prostě WOW!

Škoda, že je dámská... jinak se v ní koupu...

​Já si ji asi dokážu představit i na muži, těžko říct, krásná je každopádně...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 25. února 2021 12:52

Miru 

Všechny recenze opět , to je prostě radost číst & dívat se...

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 25. února 2021 12:57

euridike Na mé kůži je začátek dokonale ženský, intenzivní, erotický... pozdější faze je noditelná i muži. Tedy já di ji na době dokážu předdtavit. Flakon di ale asi koupím i tak. Za 3.300 Kč není nad čím přemýšlet.

Proč jsi si jí nepořídila i Ty?

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 25. února 2021 13:24

tak z toho jsem fakt blázen

otázka: je v On the road (timothy han) cítit tér (březový dehet)? mám takový pocit, že mi prohodili vzorky Ont the road a Heart of darkness. OTR je taková hutná těžká a HOD zase spíš lehounká vzdušná 

odpovědi:

svěženkář "V OTR je březový tér, HoD je vzdušná, lehce sladká"

euridike "Sladký, hutný a lehce spálený dehet mám já v Heart of Darkness, v On the Road mám jen takovou jemnou kouřovou stopu... Takže pro mě je OTR lehká, příjemná, dobře nositelná, HOD těžší, náročnější..."

mám hutný březový dehet v OTR, rozhodně náročnější na nošení. a HOD je lehounká, vzdušná, dřevitá, možná i trochu kovová. 

a podle složení tady na pfm bych to tipla tak, jak píše Euridike

OTR galbanum, citrón, bergamot, provensálská levandule; amyris, cedrové dřevo, pačuli; tonka, větvičník, guajakové dřevo, benzoin, bříza, vanilka, labdanum, peruánský balzám

HOD vzdušné tóny, dešťový akord, galbanum, ylang ylang, jasmín, africká fialka; tmavá dřeva, tón ohně z krbu, cedr, santalové dřevo, guajakové dřevo, vetiver, březový dehet, kůže; mech, ambra, pižmo, zemina, pačuli

 a podle názvu zas, jak to cítím já a svěženkář.

vzorek mám z odéru asi stejně jako svěženkář. jo a barva mých vzorků - OTR nažloutlá, HOD čirá (stejně jako na ofiko stránkách)

no a pokud někde cítím fialku, tak je to spíš HOD a pokud má být někde levandule, tak v OTR.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 25. února 2021 14:02

alibi 

Já měla discovery set od kamarádky, která objednávala na oficiálních stránkách značky, On the Road zlatavá barva, Heart of Darkness prakticky transparentní. Blame it on my nose...

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 25. února 2021 14:13

alibi Tmavší barvu má OTR, mám flakon.

v OTR je levandule, v HoD ne, tam spíše tuberóza/pyl.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 25. února 2021 14:17
Reakce na svěženkář:

alibi Tmavší barvu má OTR, mám flakon.

v OTR je levandule, v HoD ne, tam spíše tuberóza/pyl.

​s levandulí a pylem souhlasím.

ohledně barvy tekutiny děkuju za reakci svěženkář euridike

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 25. února 2021 16:56
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. února 2021 23:10

Parfums de Nicolaï: Angelys Pear

Souhlasím jak s alibi, tak i s euridike. V Angelys Pear najdete hrušku krásně křehkou a šťavnatě sladkou jako Nashi, tak i lehce otlučenou máslovku, které se rozkutálely v čerstvě posečené trávě spolu s bobulkami černého rybízu, no já v ní navíc mám i jednu moučnatou. To by nebyl až takový problém, kdyby mi pižmo v kombinaci s ovocnou růží a jasmínem nevytvářelo podobný avivážový tón čistě vypraného prádla jako např. v Carpe Diem, který kontrastuje se vzdušným mechovým základem chypre. Nicméně jsem rovněž toho názoru, že oslovit by mohla zejména nositelky vůní jako Gabrielle případně Chloé.

Les Indémodables: Musc des Sables

Písečné pižmo? Ale kdeže. Ve skutečnosti se jedná o reinkarnovanou Vanille Exquise od Annick Goutal s křídovým kosatcem místo anděliky a jemným popraškem sladké skořice a pačuli s podtóny surového kakaa.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 26. února 2021 10:29

Kashimire V Canto

...slast.

...nadýchaně likérovitá ambra, hebkost a chuť kopajského balzámu(tak těžko ve vůních sehnatelného!.),

vanilkové zlatě mohérové nitky, delikátně pikantní ozvláštnění neviditelnou/spíše tušenou pelargonií,

mé milované labdanum(zásluhou něhož se v Kashimire objeví i pružně vláčné kouřové tóny)

- zde vyšlehané do hebké pěny a vše je prohříváno teplotou těla/pižmem...

Po chvíli má v sobě vůně zvláštně přitažlivý tón - jakoby jste vysušené listy pačuli nastrouhali na jemném struhadle, přidali velejemné pilinky ze santalu a prosypali to měkkým, navlhlým raw kakaovým prachem...

...jedle nejedlá vůně

...a ano, kašmírový pléd - teplo, načechrané objetí a skryté mikrovlhko, jak si teplo z vlastního dechu posíláte do výstřihu ke kůži...

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 26. února 2021 10:43

Wood Jasmine BDK

...alkoholová hruška.

No, pěkně zchlastaná, protože jí z úst táhne ještě i slivovice.

A pak, pak - čím zajíst divokej večer,

rozlučku se svobodou..?

Hm, zbytek hruškovýho kompotu ve sklenici a k tomu kousnutí do vanilkového loukhomu téměř bez cukru...

...místo cukru je v něm 

jasmín.

Jasmín zlatý, hebkký jak mikrochloupečky na místech, kam žena hned tak někoho nepustí...

...měkce vlhká, pouze nepatrně nasládlá ovocnost, pouze nepatrně nasládlý vanilkový krém, či spíše nadýchaná pěna zahuštěná santalovým a ylangovým prachem.

...vznešenost z královny květin a hříšnost z pryskyřic - jemná kouřovost, balzamičnost.

Ano, tohle JE dřevitý jasmín.

Luxusně dřevitý,

jakoby ona dřeva byla utkána z hedvábí, orientálních afrodiziak(vanilka, stopy růže) a s přidanou hodnotou chladivě horkého, naslaněle nasládlého kouře, asi jako hluboký výdech...

...prachové, vlhce prachově i prachově vlhké.

Perfektně vyvážená nahořklost z pelyňku a rajcovní něžnost jasmínového saténu s hloubkou balzámů z dalekých zemí...

Křehké, podprahově hlubkoké,

krásné...

No, jenže konec - nějak se to posunulo do máslového ylangu s nesladkou vanilkou a rozjíždí se to do nijaka...

...škoda jen, že téhle vůni nepřidali volume u intenzity a hustoty - pak by to byla bomba. V tom nejlepším smyslu slova. Takto je to moc hezká vůně, ale taková opatrná, jakoby se bála odvázat... A škoda, že nezůstalo u hlavy a srdce.!

Základ - ztrácí se v davu jiných vůní...:

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 26. února 2021 10:58

Deeply Maria Lux

...hééj!,

tady oud dělá takový lehce nechutný živočišný odér,

jak nechtěnej - sorry - šuk.

V pár vteřinách to ale zmizí.

Uf.

...a teď už jen

tichá vůně...

...tichá slova,

tiché pocity...

Pěna vyšlehaná do maximální nadýchanosti sestává

z prachovosti delikátní kořeněnosti karafiátů bez cukru,

měkce zastřené kouřovosti kadidla,

ze skořice topené v pomerančem ochucené řidší ale líné pryskyřici, v níž uvíznul, topí se, z posledních sil lapá po vzduchu mizera oud  a zoufale ztahuje k sobě dolů i hedvábný guajak...

...hloubka.

Ano, tahle vůně mi vhání slzy do očí...

...jakoby si člověk vzpomněl na své nejnitěrnější bolístky a křivdičky a zlámaný touhy a sny rozkopaný do všech stran...

Majstrštyk.

Protože takhle natvrdo narvat kus života do flakonu a hrdě si stoupnout na forbínu,

to chce vodvaz, pořádný koule!..

...a pak brada hrdě vztyčená  a

pak

krok beze strachu...

...hluboká lahodná delikátnost

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 26. února 2021 11:05

Miru deeply impressed! Tastefully descibed impressions and the scent itself.

PS: A kde seženu vzorek?

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 26. února 2021 11:06

Bois d´Ascese Naomi Goodsir

...hlt whisky u dohasínajícího ohně a kolem vlhko z časných ranních hodin.

...pach padající rosou navlhlé trávy i hlíny, vlhké dřevo, navlhlý, stydnoucí popel s posledními řežavými uhlíky.

A timhle začíná pomalounku prostupovat teplo...

...měkké a hebké živočišno, pižmo.

Lehce zakouřená teplá silná černá kůže na pevném těle sedícím u tiše praskajícího ohniště

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 26. února 2021 11:08

svěženkář 

Tímto veřejně děkuji jisté mladé dámě...

To ona za to může...

(a odkud měla vzorek ona, nevím...)

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 26. února 2021 11:24

Memoirs Of A Trespasser Imaginary Authors

Dortová, luxusně dortová,

madagaskarská 

vanilka.

...po chvíli přestane být sobeckou a rozpráší svá mikro zrnka po změklých dubových dřevech,

aby i ona si užila své časy slávy.

...vanilkovým tekutým zlatem omývané kmeny nekompromisních/velmi tvrdých dřev, 

jež měknou zásluhou podkuřování z pryskyřic.

A ony pryskyřice celou kompozici nejen delikátně prokuřuji, ale i ochucují.

Velmi dobré...

...vlastně - 

vynikající.!

(miluji labdanum, myrhu, copaibu, a miluji ve složeni guajak - pokaždé, když ve vůni je, vnímám parfém jako zlatý. Nevím, jak to dělá, ale vždy cítím hustě tekuté lesklé zlato...)

Důkaz, že i s minimem, ale kvalitních, ingrediencí se dá vytvořit nádherná vůně.

"Wattsone, jak prosté!.."

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 26. února 2021 11:38

O, Unknown! Imaginary Authors

L U X U S N Í  čaj.

Hedvábně lahodný.

S pryskyřicí a éterickou vanilkovou pěnou.

Slast.

...neuvěřitelné, co dokáže ve vůni mech!

jakoby ze svých jednotlivých miniaturních vlákének posbíral do vílího košíčku kapky ranní rosy a ono pohádkové osvěžující a třpytící se vlhko i se svou vlastní  sivě zelenkavou pružně polštářkovou měkostí  narval do vůně..!

...lehnout si do mechových polštářů za brzkých ranních hodin, kdy do zad stoupá mokro a chlad, 

v ústech cigáro a

oči k nebesům...

...relax

bez

časoprostoru...

(jo, a jestli máte prachy, můžete si u toho mlsat luxusní navanilkovělou kosatcovou pěnu)

Stars falls...

...takže tak

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 26. února 2021 14:13

Maremma Tiziana Terenzi

...nadýchaně labdanové kakao.

...hutně kakaové labdanum.

Neviditelné ale vnímané světlo a svěžest z jasmínu, lotosu a rybízu.

Černě krémově dřevité, tmavě zlatisté.

Maremma obsahuje hodně ingrediencí, ale svojí skladbou na mě působí jaksi lineárně, bez vývoje.

Není špatná, je dobrá. Ale něco mi v ní chybí,

nemá ducha...

To něco...

(ke všemu - ke konci se zas, na můj vkus až příliš, hlásí o slovo nazelenalý ylang. A to není dobré...)

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 26. února 2021 14:15

Miru 

#asitemiluju /Za ty Tvoje recenze!/