Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Fleur blogger
Avatar
6083 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 09:19

Caftan:

Vůně, která se linula ze starožitného "tabernáklu" v pokoji mého starého strýce, když vyklopil přední dvířka vykládaná červeným ošoupaným sametem, která mohla sloužit jako psací pultík. Vůbec nechápu, jak to dokázala Calice Becker tak věrně napodobit, protože je tam všechno včetně obsahu malých zásuvek: dřevo s lesklou politurou, opálený pečetní vosk, breviář v potrhané brokátové vazbě se zlatými nitkami. A nejzáhadnější je, že věděla i o té dávno prošlé luxusní bonboniéře v krabici z pevného kartónu se zdobnou ražbou, z níž jsem občas dostala za odměnu pralinku. Pod zašedlou polevou vonící jako pižmově mléčné kakao se skrývala sladká náplň neurčitelné chuti se vzdálenou stopou koňaku. Zdvořile jsem ji očichala a pak převalovala v puse a bála jsem se ji vyplivnout. Po zbytek dne jsem pak tu vůni cítila, naposledy před více než čtyřmi desetiletími. A teď se ke mně vrátila znovu, ale jako citlivě a s vytříbeným vkusem zrestaurovaný tabernákl, nádherný solitér...

Kdybych neměla zásobu Ambre Sublime, tak by mnou cukalo pokušení, ale stejně nevím, zda bych vůni, která mě vrací tak hluboko do minulosti, dokázala nosit.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 10:22

Fleur 

Díky za krásnou recenzi na Caftan...

Offline Fleur blogger
Avatar
6083 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 10:49

euridike

Já bych tady musela naklikat dlouhý seznam s díky všem přispěvatelkám z poslední doby!

Dřív jsem vždycky hned lačnila po vzorku a teď se přistihuji, že už mi někdy stačí jen číst, zasnít se, zkusit si tu vůni představit sama (protože vím, že některé z těch příběhů vůní sama nikdy neprožiju, zato mám ty vlastní ).

Ale veliký dík andry za vzorky!

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 12:21

Fleur 

Sice nemám tvoje čichové dojmy z minulosti (mimochodem skvělá "zážitková" recenze), ale Caftan je jediná vůně z YSL exkluzívní řady, u které se mnou cuká pokušení ji zakoupit.

Offline Fleur blogger
Avatar
6083 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 14:37

Zdá se, že mi andry svým velkorysým obdarováním spoustou vzorků pěkně zavařila...

O, Unknown!

Noční obloha temná jako černý čaj, do něhož je přimícháno portské zrající tak dlouho v dubovém sudu, že voní po švestkách, hořké čokoládě a kosatcovém másle. Pootevřené balkónové dveře vrhají obdélník zlatého světla do tmavé ulice, o patro níž někdo potmě kouří cigaretu, sklepávaný popel se mění na kosatcový pudr, který tlapky toulavých koček roznášejí po celé čtvrti. Přivřít dveře, až se v průvanu otočí stránky rozečtené knížky, a pokračovat v četbě, dokud neztěžknou víčka a neodlehčí se myšlenky.
To chci!!!

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 15:16

Fleur 

...zní to PŘENÁDHERNĚ...!

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 15:21

Fleur jeste doporucuju Yesterday Haze a Memoirs of a Trespasser ;)

Offline Fleur blogger
Avatar
6083 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 15:49

Miru Ale bacha, nic pro tebe, však se známe ...

Offline Fleur blogger
Avatar
6083 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 15:50

andry Aha, a nějaký výdělečný vedlejší pracovní poměr mi také poradíš ?

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 15:53

Fleur 

a jak pak.? Je to efemérní.?..

Černý čaj, portské, noční obloha - samá lákadla, veliká

Offline Fleur blogger
Avatar
6083 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 15:55

Miru Ano, ale pro mě je intenzita dostačující, u tebe si nejsem jistá .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 15:57

Fleur 

Souhlasím. Pro Miru by byla O, Unknown příliš slabý čajíček.

A díky za připomenutí Caftan. Taky se mi moc líbila.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 18:39
@Fleur moc hezká počteníčka Unknown mě teď už i láká :D
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 09:11

FREEDOM - Boclet

Na tom, kde se ti dva potkali, nezáleží.

Ona měla na hlavě kulicha, přes něj sluchátka, celej svět jí byl ukradenej.

A pak najednou stál proti ní, ona k němu vzhlédla, protože seděla, on se usmál, ona ne, protože s usmíváním to má asi jako Wednesday Addams, prostě se do toho nepouští, on lehce kývnul hlavou, ona protočila oči, sundala sluchátka, on pozdravil a zeptal se, jestli by mu mohla říct, kde ta sluchátka koupila, on je nikde nemůže sehnat, ale chtěl by je, protože mají boží zvuk. Takhle to řekl - boží zvuk. No to ona říká taky! Takže mu to prozradila. A pár dalších věcí. On jí taky. Za pár dní toho věděla spousty. I to, čím on voní.

Freedom.

Boclet.

A ona už teď taky ví, jak voní svoboda.

Sladce.

Opojně.

Kvalitní alkohol, jen jemná stopa, nic ostrého, samá něžnost a měkkost, hřejivo, vše vláčné a houpavé, všechno můžeš a všechno chceš, do toho naovocnělá sladkost exotických květin i ovoce, jen jemně, decentně, přesto znatelně, empire state of mind, stébla trávy, sladká ostřice, po jejímž stéble přejdeš jako po mostě, stačí jen chtít...

Paradox.

Mužná sladkost.

Řeknu vám, jaký ji unese - /a napíšu to přesně tak, jak mi to mysl servíruje/ - velkej, tichej, hlubokej, s modrošedejma očima, co okolo tebe projde vždycky tak, aby se alespoň milimetrem čtverečním své kůže dotknul té tvé - na okamžik, na vteřinu, pro tu statickou elektřinu, pro ten zpomalený nádech, když...

... nesouvisí to s textem, ale - i ptáci v kleci mohou zpívat o svobodě... Nebo se pletu...?

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 09:26

euridike Dokonalé, ako vždy....Tie pocity sú častokrát podobné aj u mňa, ale ty ich vieš aj neuveriteľne opísať. Klobúk dolu!

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 09:38

Biely kvet 

... moc děkuju...

A protože mám od pěti od rána na uších sluchátka, snad neva, když Ti za ta milá slova pošlu Cloves, protože ji mám s touhle vůní spojenou...

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 10:34
Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 11:29

euridike 

(nevím, kteoru fotku, ale pro mě prostě - Jeffrey Dean Morgan)

(ještě mě od Bocleta moc láká Sugar, Ashes, Cashmere, Musc a i další by určitě stály za vyzkoušení...)

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 12:19

Miru 

Mně se od Bocleta líbilo snad všechno, co jsem zkusila, jen se mi o těch vůních špatně píše, asi je mám moc hluboko, tak nějak zadřené... Až jsem si jednu dobu říkala, že by pro mě mohly být něco jako pro Tebe Ford... Kdybych té vůni měla dát tvář, byl by to Christian Bale, protože je podobný tomu, k němuž se ta recenze váže...

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 13:44

euridike 

...jo, Ch. Bale je úžasnej, má takový tichý zvláštní charisma. ...jasné, to chápu, pokud vidíš určitého člověk k vůni, hledáš mu někoho co nejbližšího...