Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 17:16

teena-s děkuju. určitě stojí za vyzkoušení i pro ne-chanel-love :)

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 17:49

...prý, že už ví, co ráda piju...,

takže červené suché,

Merlot Výběr z hroznů 2015,

Vinařství Novosedly

(mimo jiné kořeněná vůně, chuť fermeže v truhlářské dílně, kouřové tóny...) a

k tomu, jak telepatie - 

Dark Lord Ex Tenebris Lux Kilian

...studený asfalt a na něm pach pálený gumy,

jak týpek prudce zarval za ruční brzdu při driftu...

...omšelej křivák prohřátej adrenalinem, s pár tmavými cákancy od různejch fermeží,

cinkání kovovejch spon s patinou zrání nositele...

Odér kůže ve spojení s pačuli a pepřem je vyšroubován na maximum přežití -

pro můj nos něco na způsob černejch dehtovejch mastí, kterými jsem byla jako dvouletý prtě matlaná, jelikož kam jsem dosáhla, byla moje kůže rozdrápaná do krve...

...a možná právě ten teplý, delikátně nasládlý pach a lehce nakovovělá vůně ohlazují jinak, svými vlákny, ostrá, velmi silná vetiverová lana,

a nejspíš ta mají zachránit člověka balancujícího nad propastí(ať už s auťákem nebo ve své hlavě...)...

...celkem zvrácený pach, ale nepochopitelně přitažlivý,

fascinující.

Podle mě proto, že tím vším protéká davanou zahuštěný, několik let v dubových sudech po portském zrající rum, a

jakoby omýval, léčil rány, jež chřípí utrpělo svojí nedočkavostí...

Hustá - jako FAKT hodně dobrá vůně!. 

Po hooodně dlooouhé době jsem si sedla na pr**l.

Dark Lord je pro Chlapy.

(ať už z temnoty vyšly nebo ne, nebo do ní teprve, ze srázu, spadnou...)

Luxusní pevná kůže změklá teplem těla, oblévaná letitou rumovou tinkturou s až oříškovými podtóny a ovívaná kouřovým dechem.

Tiše naléhavá, měkce neúprosná, lahodně vonící nadupaná kára.

(kam se hrabe Soleil de Jeddah, Mon Seul Desir a jiný kožený vůně.

Tohle je slast.

Narkotikum...

...narkotikum, zvrácená rozkoš, která ale uklidňuje)

((jo, prý voním jak dobrej chlast a plná pusa bonbonů - to je jeden střik "Amaretta"/Dolce Acqva Profumum Roma, a prý pak cítí z asi dalších pěti vzorků jen ten Dark Lord, a ty vůně všechny dohromady mu prý způsobují explozi v jeho koulích...))

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 19:13
@Miru moc hezké takové "navnazující" :D
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 20:15

Miru 

Kdo mi to tu nedávno dával za odvahu "odhalovat se" v recenzích? Už vím! No musím Ti ho za tuhle Tvoji recenzi poslat zpátky - chytej - ...

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 21:06

wendulka ja teda túto zimu celkom oceňujem, že ma nikto nevyháňa do tej plieskanice (aspoň nejaké plus tej hnusnej situácie). To vždy nenávidím najviac, hnusne a ešte mám ísť von a obdivovať "zimnú prírodu". Lebo v Bratislave je tooľko "zimnej" a "prírody", že až.

Ale si mi pripomenula, že tomuto pánovi sa chcem bližšie kuknúť na zúbok.

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 22:27

teena-s Já jsem hodně ne-chanel-lovea najednou mám za loňský rok dva a teď Lion. 

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 05:06

teena-s 

...je to opravdu velmi dobrá, kvalitní vůně

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 05:07
Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 19:14

Grand Soir Maison Francis Kurkdjian

...na popisu psaném před dvěma lety bych nezměnila

nic.

Luxusní, koňakově gurmánská ambra a pryskyřice se smetanově karamelovým pohlazením.

Tmavě zlatavá slast

(ta vůně chce kontrast - pak je dokonalá)

Fashion Week Nigerie 2019

...a nebo:

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 19:17

Comme des Garcons Comme des Garcons EdP 1994

...naovocnělý muškátový oříšek zahuštěný a ozvláštněný špetkou kardamonu,

a taky změkčený - překvapivě - skořicovou, téměř slizovou, taveninou.

Tohle všechno je sytě žluté, ale průhledné - přesně jako barva tekutiny ve flakonu.

Po chvilince začíná vůně modrat, nabírá zásluhou pelargonie nejdříve petrolejovou modř a pak, modř zesvětlá a zprůhlední až do akvamarínové,

nejspíš cedrové ředidlo zamíchalo tekutinou...

Ano, TEĎ je ten moment, kdy i já cítím polívku, polévkové koření

(holt koriandr dělá občas neplechu). Je to jak sypaná podravka do bujónu z kostky éček...

...pak přijde seno a změklé až mazlavé mýdlo - lehký aldehydový tón a k němu žvýkaný tabák zabarvující sliny do červena.

A nakonec se tím vším začíná prolínat jemně doutnající pryskyřice, tenoučký proužek kouře.

Divno vůně. Úleťácká. Pro Polreicha.?.

...nebo prostě pro muže, jenž vyhnán od stolu i lože zpytuje svědomí...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 09:46

Miru 

Moc hezká recenze /na CdG/, asi před dvěma dny jsem na tuhle vůni napsala recenzi taky, dobrá náhoda, ale budu ji muset vypreparovat z extra dlouhého textu... Ta Tvoje je stejně lepší...

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 10:01

euridike 

...lepší.?.

Nemyslím si.

Vše je TAK individuální - vnímání, souznění s někým, naladění se na podobnou/téměř stejnou vlnovou délku...

...a nebo naopak - vědomí, že když někdo "šílí" nadšením, tak zrovna já mohu zůstat v klidu...

(a pak je taky zajímavý, jak "divnotu" ve vůni lze vnímat různými způsoby...)

No, vypreparuj a vlož, ať je co číst...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 10:36

KINTSUGI

Kintsugi a teorie o tom, že když se něco rozbije, je to vlastně šance poskládat střepy lépe, jinak, smysluplněji...


Říkám si, jestli to platí i o srdci, znáte to, občas se to stává, občas si hrajete s něčím srdcem, ono je křehčí, než se zdálo být, už je trochu otlučené od minula, má pár neviditelných vlasových prasklin, takové pukne dřív, než se naděješ... Je opravdu možné spravit ho, či dokonce učinit ho ještě lepším? //Nemyslím...//


A další otázka - a na tu snad existuje odpověď - je dnes možné stvořit OPRAVDOVOU a REALISTICKOU chypré vůni? Jako Mitsouko třeba... Protože skutečné chypré bez skutečného větvičníku už není tak úplně skutečné, zdá se mi... Nebo ano? Tak či tak - Kintsugi se rozhodně povedla, to ano. Je pevná a nahořkle hedonistická. Olej z růží, které vykvetly poblíž Grasse, silný jako idea, jejíž čas nadešel, pak lehce živočišná pryskyřice, vlhce zelenavý samet lesních fialek, vodnaté bílé květy ze skrytých tůní, hořkost bylin a kůry nešlechtěných stromů.


Prý je to vůně vnitřního monologu a /sebe/reflexe. Může být. To už je spíš otázka duše -a tahle vůně jí poskytuje přinejmenším velmi inspirativní kulisy.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 10:54

euridike 

...obrázky, které mám uloženy na někdy a Ty jsi jim našla vůni...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 10:56

Miru 

Já ten svůj smáznu, ať tam nenarušuje tu harmonii...

Díky...

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 10:57
Reakce na euridike:

KINTSUGI

Kintsugi a teorie o tom, že když se něco rozbije, je to vlastně šance poskládat střepy lépe, jinak, smysluplněji...


Říkám si, jestli to platí i o srdci, znáte to, občas se to stává, občas si hrajete s něčím srdcem, ono je křehčí, než se zdálo být, už je trochu otlučené od minula, má pár neviditelných vlasových prasklin, takové pukne dřív, než se naděješ... Je opravdu možné spravit ho, či dokonce učinit ho ještě lepším? //Nemyslím...//

taky nemyslím. zbývá jen se smířit s prasklinami a tím zlatým zvýrazněním to navenek potvrdit

krásná recenze

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 10:57

euridike 

...tak si ke své recenzi vyber a vlož, který/é se Ti líbí nejvíc

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 10:59
Reakce na alibi:

KINTSUGI

Kintsugi a teorie o tom, že když se něco rozbije, je to vlastně šance poskládat střepy lépe, jinak, smysluplněji...


Říkám si, jestli to platí i o srdci, znáte to, občas se to stává, občas si hrajete s něčím srdcem, ono je křehčí, než se zdálo být, už je trochu otlučené od minula, má pár neviditelných vlasových prasklin, takové pukne dřív, než se naděješ... Je opravdu možné spravit ho, či dokonce učinit ho ještě lepším? //Nemyslím...//

taky nemyslím. zbývá jen se smířit s prasklinami a tím zlatým zvýrazněním to navenek potvrdit

krásná recenze

euridike alibi 

...myslím, že čím více má srdce, duše prasklin(více či méně spravených...), tím více má pochopení pro více věcí, situací, okamžiků, událostí... 

Prostě takové srdce už ví...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 11:00

alibi Díky...

Miru ... nene, Ty jsi je našla a vybrala, jsou hezky pod mou recenzí, řekla bych, že takhle to má být... //Jsi báječná...//

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 11:01

euridike 

...kuju moc...