Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 19:45

euridike ja mám frézie tiež veľmi rada a rada by som mala reálne fréziovú vôňu, ale ani v tejto neboli pre mňa dosť dobré. Navrch ten základ na mne nerobil dobrotu.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 20:22

1996 INEZ & VINOODH - Byredo

A: Proč civíš na K.?
E: Necivim.
A: Civíš...
E: Přemejšlím...
A: Pohled na K. tě vede k přemejšlení? Seš v pořádku?
E: Ale jo, jak před chvílí prošla okolo, tak fakt moc pěkně voněla... A já nevím, co to je...
A: Že by ses jí zeptala?
E: To by bylo moc jednoduchý, chci na to přijít sama...

/... o tři týdny, během nichž jsem vůbec na nic nepřišla, později.../

A: 1996 a něco vod B... Taky je tam určitě tvrdý y.
E: Nerozumím a nechápu, o co jde?
A: No K. se hrabala v tašce a vyndala na stůl pár věcí, taky flakon a na něm bylo 1996 určitě, značka od B...
E: 1996 Byredo... To jsem měla vědět!

Měla - ale nevěděla. A přijít jsem na to mohla, to je fakt, protože dotyčná mi voněla jako krásný, nový, měkký křivák, který se ovšem nějakou dobu /roky nejspíš/ povaloval v haldě fialových sirupových bonbonů a zelených jalovcových větviček. A ono vlastně jo - i na mně je to vůně krásné jemné kůže, pak hromada přezrálých ostružin a borůvek, pár bylinek, čerstvé jalovcové bobule a hrst svěže aromatických větviček k tomu, krása je to... Velká, sebevědomá, dospělá... Takže asi nic pro mě, ale stejně... I když - já mám přece Veleno Doré, to je vůně z obdobné kategorie - jenže je taková vláčnější a nostalgičtější, jsou v ní slova "I´m sentimental - so I walk in the rain", možná proto je mi bližší... Ale 1996 je malý velký skvost, K. má prostě dobrý vkus...

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 12:32

teena-s Tak už vím, proč mi Plum Japonais nesedí:)))

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 16:09

Korsičanka Jojo, skvělý popis. Měla jsem ji, právě proto, že mi připomínala Vánoce, advent, zimu, to kouzlo. Přesně takovou vůni jsem léta hledala. Ale jak píše teena-s - Plum Japonais je smutná. Drsná. Nosit se to nedalo. A mít tak drahou vůni jen kvůli přičichnutí k rozprašovači a navonění se 1-2x do roka, to si neospravedlním.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 17:48

Strangers Parfumerie: Roasted Coffee Cigarette Whisky Come and get your Suede Honey Baby

Otevřeně přiznávám, že nesnáším zimu. Možná proto jsem se nikdy nenaučila nikdy lyžovat. Moje představa ideální zimní dovolené tak spočívá ve schoulení se do semišem potaženého křesla u krbu s praskajícím dřevem s šálkem čerstvě upražené Boheme Espresso s tóny mléčné čokolády a  mandlí se směsí arabiky z Brazílie, Guatemaly, Salvadoru a Etiopie. Prin Lomros šel v tomhle ohledu ještě dál. Krb vyzdobil slaměnými dekoracemi, na římsu položil tabatěrku se sušeným aromatickým tabákem a po kávě si nalil i sklenku brandy. Ta mu ale nestačila, a tak narazil ještě sud s asi tak galonem medoviny, který zajedl kopou slaného popcornu.

Offline milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 17:58

wendulka otvorene priznávam, že neznášam zimu, schúlená ležím v teplučku na gauči a tento parfum by sa mi mohol páčiť. Samé správne ingrediencie, bez ktorých sa v zime nezaobídem.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 18:07

milacka 

No mě by tam při nošení rušil ten kašmeran, ale jelikož jsi to byla právě Ty, kdo mě upozornil na Suerte, tak zkusit podle mě určitě můžeš. Protože i přes ten kašmeran rozhodně zaujala na první dobrou. Prin Lomros má za mě co říct.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 18:10
Reakce na wendulka:

Strangers Parfumerie: Roasted Coffee Cigarette Whisky Come and get your Suede Honey Baby

Otevřeně přiznávám, že nesnáším zimu. Možná proto jsem se nikdy nenaučila nikdy lyžovat. Moje představa ideální zimní dovolené tak spočívá ve schoulení se do semišem potaženého křesla u krbu s praskajícím dřevem s šálkem čerstvě upražené Boheme Espresso s tóny mléčné čokolády a  mandlí se směsí arabiky z Brazílie, Guatemaly, Salvadoru a Etiopie. Prin Lomros šel v tomhle ohledu ještě dál. Krb vyzdobil slaměnými dekoracemi, na římsu položil tabatěrku se sušeným aromatickým tabákem a po kávě si nalil i sklenku brandy. Ta mu ale nestačila, a tak narazil ještě sud s asi tak galonem medoviny, který zajedl kopou slaného popcornu.

​...to zní dobře. Hlavně ta část  s kávou a brandy...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 18:16

Miru

Ta káva je tam jen zpočátku. Na mně dominuje hlavně chlast a semiš.

A těší mě, jak už jsme na sebe za ty roky napojené. To bylo totiž to první, co jsem andry napsala (může potvrdit), že si myslím, že Roasted Coffee bys měla vyzkoušet zejména Ty.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 18:18

wendulka 

...tak chlast mi fakt nevadí!.

Offline milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 18:29

wendulka kašmeran môže byť záludná vonná syntetická látka, ak sadne, zahalí ťa do blaženosti, ale ak nie, zaručene spôsobí hlavybôľ až mrákoty.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 19:16

Korsičanka Evanilla takže jsem se nezbláznila...(?) a přitom mám ty ingredience samy o sobě velmi ráda a švestky nevyjímaje,musím PJ zkusit znovu v teple jestli zase udělá depresivní efekt

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 13:11

teena-s 

Kdysi jsem si zapsala, že PJ je vůně odcházení, takového toho havlovského... Popsala a vystihla jsi ji skvěle...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 14:07

PLUM JAPONAIS Tom Ford


Nothin' goes as planned
Everything will break
People say goodbye
In their own special way
All that you rely on
And all that you can fake
Will leave you in the morning
But find you in the day


/Andrew Belle - In My Veins/

Vůně, v níž se ztratíš.
Vůně, kterou nechceš ztratit.
Vůně, v níž se ztráty zrcadlí.
A násobí...
Je v ní smutek, co už nesluší ani Elektře.
Je v ní...
Hloubka a zvrásněná kůra starých stromů, pod níž už se neukrývá téměř žádná míza, jen medové kapky koncentrované a pryskyřičně sladkobolné věčnosti.
Je v ní...
Sladký švestkový kouř, podzimní, hřejivý, věštit by se z něho dalo, kdyby se jeden nebál...
Je v ní...
Ten krásný dlouhý tón, haiku i Brel i Okudžava...

Offline clothilde
Avatar
1778 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 16:36

euridike ty Tvoje recenze jsou tak krasny

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 16:38
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 16:49

clothilde 

Děkuju...

alibi 

Tvoje slova, že Le Lion působí formálněji, zároveň je ale taky vřelejší než ostatní vůně Chanel, naprosto přesně vystihují i můj pocit; úžasná recenze, jako vždy...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 17:11
@euridike děkuji a taky vystřihuji poklonu básnířce ;)
Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 17:14
@alibi mno tak Chanel není můj favorit,nevoníme si tak jak to parfumér zamýšlel ale Tvá lví propagace mě patrně do vzorku(až odstřiku)uvrtá takže pěkně děkuju :D moc hezká recenze
Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 17:15

euridike děkuju.

když jsem se navoněla Le Lionem poprvé, tak jsem si okamžitě řekla - ano, to je chanel. ale v zápětí - a je to síla :D