Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 18:56

euridike 

...jo...

Já Tě taky miluju...

a jinak - ta vůně, no kdysi jsem zkoušela EdP, ta mě otrávila... Tak mám vzorek extraitu, říkala jsem si, že by to MOHLO  být lepší.

A je.

Chci ji.

Asi budu muset koulet laníma očima, špulit rtíky a můůůrit, že bez ní nemůžu být...

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 19:01
Reakce na Miru:

Asi budu muset koulet laníma očima, špulit rtíky a můůůrit, že bez ní nemůžu být...

​Tak to bych chtěla umět - ale bohužel //já bych strašně přehrávala, úplně to vidím, achjooo...//

A extrait je u BR540 fakt nejkrásnější, i když já mám ráda i EdP... //Já mám lehký zálusk na extrait Samsary, budu muset zjistit, jestli se dá ještě sehnat...//

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 19:03
@euridike Madeleine bych moc ráda zkusila,trochu se obávám aby vše jako obvykle nepřerazil kmín,šlehačka s tuberozou by to mohly zachránit @Miru do sbírky bys mohla vyzkoušet ještě Spirito Fiorentino od Terenzi jako dejme tomu méně sladkou verzi bakaratu
Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 19:06

teena-s 

Taky bych ji ráda zkusila, ale ještě jsem se jí nedobrala, tak jsem chtěla zjistit, jestli stojí za to...

Offline černá káva
Avatar
1889 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 19:09
Reakce na euridike:

Jen pár slov k tomu "odhalování se" v recenzích - myslím, že vlastně píšu jenom o tom, co prožíváme všechny/všichni - naděje, radost, doufání, zklamání, láska, rozchody, prohry - a emoce jsou ve všech vůních, emoce a prožitky k nim patří, spíš někdy ty úplně obyčejné věci, které známe všichni, popisuji "velkými" slovy, ale myslím, že to, co píšu já, by mohla napsat kterákoliv z vás, jsou to vlastně úplně obyčejné, banální, dennodenní věci...

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 19:11

euridike 

Spirito určitě zkus...mně osobně se líbí víc nez Baccarat.

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 20:46

jerry 

Spirito Fiorentino mám ve "zkušebním plánu" od doby, co jsem četla recenze od Tebe a teena-s ...

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 20:58

euridike 

Tak to jo...to je v pořádku

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 22:09

Včera a dnes zkouším Shalimar Philtre de Parfum. Vytáhla jsem vzorky Shalimaru, Mexičana mám doma a asi nevidím nikde žádnou velkou podobnost. Dokonce si ani nemyslím, že bych podle vůně poznala, že to Shalimar má být. To hlavní, co v té klasice mám a co pro mě dělá Shalimar Shalimarem, to tady úplně chybí. Je to vůně zajímavá, krásná, ale jemná, málo jde do prostoru a trvání také není nic dlouhého. Jsem trochu překvapená z toho srovnávání. 

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 10:33

Dulcis in Fundo Profumum Roma

...hustá, leč nadýchaná mandarinka nahořklá ne svou citrusovou podstatou, ale vanillkou,

vanilkou hutnou, podprahově ztemnělou téměř do čokoládova, nebo spíše -

vanilkovou pěnou, chutí černě plnou, hedvábně klouzající chřípím...

...a pak onu delikátní, velmi příjemnou nahořklost, jež vlastně svým způsobem osvěžuje celou vůni,

přebírá pomerančová kůra pouze nasládlá svou oranžovou barvou slunce.

Dulcis in Fundo voní jak teplé mléko těsně před bodem varu, do nějž právě vmícháváte pudinkový prášek, pudinkový, delikátně vrzající pudr a ten veškerý pohyb zpomalí a přikáže, ať se nikam nespěchá...

Nekomplikovaná, dalo by se říci, že skoro naivisticky a akorát sladká vanilková vůně.

Nevím, jak to dělá, ale je velmi přitažlivá.

Takové pozitivní lákadlo...

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 21:31

Floraiku: Just A Rose

Tahle mladistvá svěží růžička je vzdálenou příbuznou Deliny až z dalekého Japonska. Ze všeho nejradši zbožňuje dlouhé procházky v sadu s citrusovníky, rybízovými keři a kvetoucími sakurami ve svých pižmově naškrobených rozevlátých letních šatech a usrkává přitom třešňovou kokakolu. 

Matiere Premiere: Santal Austral

Santal skořicově růžový.

Santal mandlově mléčný s mikroskopickými hoblinkami kokosu.

Santal políbený křehkým kosatcem.

Santal bíločokoládový.

Santal jehličnatě cedrový...

...a byl by dokonalý nebýt trestuhodné intimity.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 22:13

wendulka Omylem 2x?

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 22:23

Korsičanka 

Dík. Umazala jsem. Nějak mi teď blbne Edge poslední dny. Asi budu muset přepnout na Chrome.

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 13:39

...neberu to vůbec jako recenzi, spíš srovnání, jak se mi mění nos, já sama...

..je to zase jiné než kdysi.

Oud Satin Mood Maison Francis Kurkdjian

delikátně rtěnková fialka, hedvábná, jak papír na saténové prádlo,

a na tom papíru pár šmouh odstínu tmavé magenta pink, možná i s mikrozbytky malin

(znáte zmrzlinový pohár "Hot Love", ne.?..)

A růže.?

Och, ano, je tam...

...jsou tam nebesky křehké okvětní plátky růží, jež se díky rose, kapkám rosy nad ránem, blyští a vypadají snad ještě víc křehce než už vůbec jsou...

Ambra.?

...och, ano. 

Ambra je teplo.

Teplo a měkké hebké, delikátně naslanělé jinak sladké paže ženy...

...a jestli mám umřít, tak momentálně s touto vůní. Protože je tak bolavě krásná, křehká a přitom šedá, kouřová...

...přesně jak sama vonná tekutina.

Hmmm... ...kde je vlastně, ve složení zmiňovaný, oud.?.

Nevím.

Možná to cigáro, co jsem si teď, v příjemně mrazivém vzduchu dala na zápraží bytu,

možná v paměti zbytky dechu muže, možná stříbrný vítr každý malý velký holky...

...mistrovství v parfemářství...

Narkotikum

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 10:32

andry 

Ideální vůně pro lidi se zálibou v nepochopitelně přitažlivých unisexových divnovůních a s latentním fetišem na tenisové míčky..

To jsem očividně já!

Skvělá recenze...

Offline andry
Avatar
2696 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 11:20

euridike diky. Ta vune je fakt zajimava, hrozne valcim mezi uuu super a eeee tenisak

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 15:29

ARCTIC JADE - Agonist

Led je voda a voda jsou atomy kyslíku a vodíku a dr. Sheldon Cooper by jistě trval na tom, že H2O prostě nijak nevoní. Nemůže vonět. A jistě by měl pravdu. Ve vědeckých otázkách se totiž dr. Cooper nikdy nemýlí. Nojo - jenže tohle není věda...

Led, který by absolutně nijak nevoněl, by musel být dokonale čistý. Jenže život není laboratoř. V životě nám do všeho dokonalého dříve či později někdo/něco hodí vidle. A někdy je to dobře...

Tahle vůně je širá pláň. Sněžná, ledová, zářivá a oslepující. Ticho a klid a mráz, citrusová ostrost a shot dobře vychlazené vodky k tomu. Magická krása zrcadla, v němž se nikdo a nic neodráží.

Jenže pak se na obzoru objeví postava, její kroky půlí krajinu a odhalují vše, co dosud ukrýval led a mráz - promrzlá stébla trav, vlhkou zeminu, co pod stříbrnými slunečními paprsky začíná zeleně a nasládle vonět, je v tom naděje a vize něčeho, co jistě musí přijít - ano - ty lehké a chvějivé náznaky měkké hřejivosti, kterou na křídlech přelétajících ptáků přináší jaro.

To všechno tu je.

Led, který zdrženlivě /ale přece/ ustupuje zeleným, zemitým, bylinně sladkým tónům slunečných dnů.

A protože vždycky ráda hledám další fazety a úhly pohledu, zeptala jsem se na vůni ledu někoho, kdo k němu má opravdu blízko – a tím rozhodně je Ondřej Tomek, sportovní redaktor České televize. A dostala jsem naprosto báječnou odpověď, s kterou beze zbytku souhlasím: „Záleží taky na tom, jestli se na něm zrovna prohání krasobruslařky, nebo hokejisti… :-) On ten led je opravdu neutrální, prostě jako voda, což zní logicky. Ale co je cítit, je ta svěžest, když se kolem něj projde, to je pravda... Chladivý vánek...“ Ano, přesně tak to je…

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 15:38

euridike 

...náhodou led voní.! Záleží totiž, zda je noc či den, zda je leden nebo už zbytky tajícího v březnu, zda je to led vysoko v horách, a nebo, ano - na zimáku...

A ano, vzduch kolem něj chladí jako vánek

Super popis, recenze!!.

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 15:46

Miru 

Díky...

Mně taky led voní, každý trochu jinak, ale voní... A sníh taky!

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 19:15

slniecko 

Nemám v Arctic Jade ani jasmín, ani frézie, ani sladkou vanilku... Já tam mám fakt jen ten sníh a nasládlou půdu a traviny... Trošku Ti závidím, frézie já ráda...