Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 16:45
@wendulka jako milovnici kosatce mě Splendiris ani nevím proč míjí ale pokud k tomu není povinnost obléci róbu z fotografie pak bych se po ní měla shánět usuzuji dle Tvé recenze :D
Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 16:50

teena-s Někdy trochu dodám. Taky po Splendiris netoužím, ač pohádka od wendulka je krásná a pravdivá

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 17:06
@Korsičanka ;) naše touhy bývají nesplněny dokud je nepoznáme
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 17:08

Korsičanka 

Sel Marin je trochu jiná, řekla bych, že líbivější, jsou v ní příjemné citrusy, slaná mořská voda, zelený akcent mořských řas /ale ne těch tlejících/, je v ní pobřeží a oceán, ale někde v podzimní Kalifornii, Sel de Vetiver je slaná o něco urputněji, surověji, vetiver je nahořklý, dřevitý, kořenitý, nejsem úplně schopná oddělit ho od pelargonie, protože i ta je tady divoká, dřevitá, žádný úhledný muškát v hliněném květináči na okně rakouské horské chaty. Sel de Vetiver je pro mě prostě Irsko, kamení, vítr, zeleno, vyplavené dřevo. Asi je v té vůni pro mě něco základního, původního, pohanského.

Biely kvet wendulka 

Děkuju...

teena-s 

Já si naštěstí různé vztahové peripetie, eskapády, vzlety a pády do souběžně užívaných vůní neprojektuju - v tom ohledu, že bych na ně třeba zanevřela - a samotnou mě to, při mé povaze, udivuje... Vlastně jsem takhle musela na čas odložit jen jednu vůni, moji tehdejší signature Jasmin et Cigarette ELdO - a nahradil ji Moon Dance; ale JeC pořád miluju, jak by řekl Severus Snape - always... A ta fotka je fakt krásná, já obvykle v hlavě přesně vidím vizualizaci té vůně, jen pak nejsem schopná najít přesně takovou fotku, jakou hledám...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 17:12
@euridike ale přeci najdeš...nebo helfne Miru ;) takže na revanž- potřebuju teď nutně vyzkoušet tvoje Irsko :) velmi velmi uklidňující look má tato země na mé choré čivy :D
Offline černá káva
Avatar
1908 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 17:17
Reakce na euridike:

Sel de Vetiver je pro mě prostě Irsko, kamení, vítr, zeleno, vyplavené dřevo. Asi je v té vůni pro mě něco základního, původního, 

Tak to mě moc láká.  

Mate, prosím, některá na profej vzorek?

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 17:21

euridike 

...absolutně bych Anne H. nepoznala - na fotce je překrásná!(jinak ji moc nemusím...).

...Ty jsi prostě ten stříbrný vítr nad horizontem, v dálavách, v časoprostoru...

(a chlap je šťastný, že Tě má, ale Ty, podle mě, Ty máš v sobě podprahově prostě pořád to - co kdyby...)

 Ti dávám za odvahu se tady tak odkrývat...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 17:22

teena-s černá káva 

Já se podívám, jestli ještě najdu odstřik, ještě v prosinci jsem ho určitě viděla, tak dám vědět...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 17:24
Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 17:36

euridike Takhle jsem vnímala Chanel Sycomore, kterou jsem si z Irska tehdy přivezla. Ale nešlo to. Ten výlet byl krásný, ale vlastně rozchodový, čili dost smutný a přiliš jsem si to s tou vůní spojila. Ach, Irsko.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 17:43

Jen pár slov k tomu "odhalování se" v recenzích - myslím, že vlastně píšu jenom o tom, co prožíváme všechny/všichni - naděje, radost, doufání, zklamání, láska, rozchody, prohry - a emoce jsou ve všech vůních, emoce a prožitky k nim patří, spíš někdy ty úplně obyčejné věci, které známe všichni, popisuji "velkými" slovy, ale myslím, že to, co píšu já, by mohla napsat kterákoliv z vás, jsou to vlastně úplně obyčejné, banální, dennodenní věci...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 17:44

teena-s 

Povinnost to rozhodně není.

Korsičanka 

To celkem chápu. Ona v sobě nemá tu vintage vyzrálost, je tam jen v náznaku, ale jak já s těmi fialkami jinak dost často zápolím, tak tady se mi líbí. Prostě elegantní Gigi se stopou rozvernosti. A děkuju.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 17:45

Evanilla 

Sycomore mám ráda, krásná vůně... Oproti Sel de Vetiver je elegantnější, uhlazenější, ženštější, klasičtější...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 18:21

Iris Malikhan Maison Crivelli

...ambrou delikátně nasládlé křehoučké, do měkka přecházející akvarelově pastelově zelenkavé galbanum s étericky a měkce nasládlým rozpitě sivým kosatcem.

Hebkost vznášející se vzduchem, jenž je jen tak, sem tam, mimoděk pročesáván lehce nezbedným vánkem...

...vánkem, který chvílemi na pár vteřin zesílí, jemně zhutní a pak zas se ztiší a jen tak si plyne...

Jakoby ta vůně byla zobrazena pružně měkkými průhlednými oválnými bublinami jež skáčí z jednoho horského štítu na druhý, aniž by se jakkoliv zranily...

...nejspíš je ochraňuje neviditelný ale přítomný airback z vyšlehané vanilkové pěny...

Hedvábně dřevitý kašmírový kosatec prosypaný měkoučkým vanilkovým prachem.

Intimní

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 18:22

Mám dotaz, snad neva, že ho položím tady - zkoušel už někdo Madeleine Le Donne di Masque od Masque Milano?

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 18:35

Baccarat Rouge 540 Maison Francis Kurkdjian Extrait

...v ústech převalovaný cigaretový kouř

polykaný současně s fresh orange juice zjemněným jasmínovou tinkturou a k tomu po lžičkách umlsávat do nadýchané pěny vyšlehanou navanilkovělou mandlovou pastu, do níž padají lehce přisprostlé antracitové slzy navlhlé ambry ohřáté delikátním teplem ženského nitra a měkoučkém zamilovaným objetím...

Lahodný luxus.

Luxusní lahodnost

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 18:39

Miru 

... můj oblíbený parfém , oblíbená fotka , oblíbená Ty ...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 18:40
@Miru tak v tom pokojíčku chci bydlet <3
Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 18:42

euridike 

...kterou vůni myslíš?Iris nebo Baccarat.?

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 18:48

Miru 

Baccarat - Iris se mi podařilo nějak přehlédnout, jdu na ni, promiň...