Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 21:51

Evanillaimho vnejsi vlivy jako kultura a misto nemaji zas tak velkou roli v tom, co kdo nosi. 

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 21:52

wendulka Píšu SZ.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 21:58
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 22:45

Dusita: Splendiris

Je příběhem o tom, kterak si mrkvový zemitý kosatec nevěstu našel. Povzbuzený ranní osvěžující citrusovou sprchou posnídal pár zralých fíků, oblékl si svůj parádní kabátec ze zeleného fialkového sametu a vyrazil na námluvy. Ze všech krasavic ho nakonec nejvíc okouzlila máslově pralinková fialka s jemně napudrovanými narůžovělými tvářemi, způsobně upíjející šálek jasmínového čaje. Na svatební obřad do cedrového háje porostlého vetiverovými travinami pak pozval i svou aristokratickou tetu L´Attesu.

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 09:52

wendulka Tvoje recenzie sú úžasné.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 10:00

wendulka 

Splendiris je stejná jako Tvoje recenze - krásná...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 10:38

Biely kvet euridike

Děkuju. Jak mě značka Dusita jinak moc nebere, tak Splendiris se mi líbí moc, tak si to zasloužila

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:00

SEL DE VETIVER – The Different Company

Šla jsem tenkrát na cosi, co jsem si sama pro sebe označila //jen tak pro formu, někdy to dělám, abych se tak nějak ujistila bůhví o čem...// jako "pracovně-přátelská schůzka". Chtěla jsem se za ním jen krátce stavit v zákulisí před představením, prohodit pár slov, navíc jsem o té inscenaci tenkrát něco psala, takže to mělo i pracovní záminku //ano, přiznávám, byla to v podstatě záminka, rozhodně víc než důvod//. A protože mi na dotyčném absolutně a vůbec nezáleželo //ale vůbec!//, bylo jasné, že se obléknu jen tak nějak vkusně a jednoduše, ovšem zatímco jsem ze skříně vyndávala černé cigaretové kalhoty a bílý top, malá a natěšená holčička ve mně už si oblékala ty bílé šaty s vyšitými andělskými křídly na zádech, už chudák hledala i boty, ale já ne, já tvrdohlavě oblékala to svoje, přemýšlela jsem, jakou vůni, ta baculatá a brýlatá holčička ve mně už nadšeně skandovala "Bac-ca-rat, bac-ca-rat!" //slova "Rouge 540" ani dodávat nemusela, věděla, že vím, navíc se tahle slova špatně skandují//. Ale já byla rozhodnutá. Protože s BR540 bych čistě teoreticky mohla být //v jeho očích// jiskřivě sladká femme fatale. To se Sel de Vetiver zaručeně ne. Se Sel de Vetiver vždy budu divoženka z irských plání. Zelená, větrná, nahořklá, slaná, nespoutaná, k nezastavení, k nezachycení, všude a nikde, jako vítr, jako studené moře, divoženka, co spí schoulená mezi oblými kameny - a slano na jejích tvářích, vlasech, pažích - to není slanost od moře...

//A jestli někdo chce vědět, jak to dopadlo - tak špatně. Zůstali jsme spolu. Na nějakou dobu. Kdybyste se zeptali jeho, řekl by: "Tak dlouho jsme se hledali, až jsme se našli." Já bych na stejnou otázku odvětila: "Tak dlouho jsme se hledali, až jsme si zbyli." Obě vyjádření jsou samozřejmě nadnesená, to moje i nesmyslné. To moje ovšem ukazuje, proč se ke mně Sel de Vetiver tak hodí - pro tu lehkou ironičnost, nahořklost, tušenou i cítěnou slanost...//

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:06

euridike skvělé

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:10

Evanilla 

Díky , řekla bych, že ta fotka nakonec Sel de Vetiver vystihuje ještě lépe než moje recenze...

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:20

euridike ta fotka je mi něčím blízká a recenze krásná

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:21

wendulka to musí být moc pěkné!... tak jsem zjistila, že ani jednu vůni od Dusity neznám :D

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:29

euridike Ani sůl ani vetiver-natož to spojení- ve vůních nemusím, ale ta fotka...prostě někdy vyzkouším

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:37

euridike Ty větrné vůně se k tobě prostě hodí !

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 13:08
Reakce na Fleur:

Ty větrné vůně se k tobě prostě hodí !

... já vlastně nevím, jestli to tak je, jestli to není jen přání otcem myšlenky - ke mně se asi hodí všechny vůně, v nichž je něco, co alespoň lehce "kazí dojem" - jak psala Korsičanka - kombinace vetiver + sůl je trochu divná, možná až lehce nepříjemná, ne úplně líbivá - a takové vůně se ke mně, myslím, hodí - protože v nich jsem uvěřitelná, opravdová...

alibi Korsičanka 


Děkuju - mimochodem - na fotografii je Anne Hathaway - vůbec bych ji tady nepoznala...

- a pořád mi ta fotografie připomíná slova z jedné písně Hany Hegerové:"... kompromis mezi modlitbou a hříchem..."

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 13:50

euridike Tak AH - a že je má oblíbená - bych taky nepoznala. Říkala jsem si, zda SdV nevoní podobně jako Sel Marine od Heeleyho

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 13:56

euridike Super! Mám chuť ju skúsiť. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 15:12

alibi 

Jo, myslím, že Splendiris můžeš klidně zkusit i ty.

euridike 

Tak to je moc krásný příběh i ta fotka!

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 16:36

wendulka značím si

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 16:43
@euridike kéž by všechny mé vztahy voněly,aspoň divně,buď jsem vytěsnila nebo "kovově čpí" Opusem X :D a v té fotce se taky poznávám,ta se moc v tomto kontextu povedla,mám pocit,že takto spínám ruce přečasto v touze po harmonizaci :)