Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 18:01
@wendulka Ani je boooží :) to musiš zkusit
Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 18:02

wendulka Neřídím, ale pomáhá to. Nosím hodně "ženské" vůně, ale mám ráda ve vůních některé tóny, které jsou typicky spjaty spíš s pánskými vůněmi. Takže např. minule jsem na Fragrantice vyhledávala vůně, které obsahují jedli. Vyjely stovky vůní a vše nové je "unisex", takže jsem musela x vůní rozkliknout, abych pak podle složení a recenzí zjistila, že jsou "very masculine". Zkrátka klasické pánské vůně. Jako já to chápu a ať si každý nosí co chce, ale mně to prostě při hledání nepomáhá. Totéž např. s kadidlem.

A nějak mi přijde, že dneska už není cool být a cítít se jenom jako žena nebo jenom jako muž

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 18:06

wendulka Jo, na French Bouquet jsi mě recenzí navnadila. Doufala jsem, že bude příliš vintage

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 19:09
Reakce na Evanilla:

A nějak mi přijde, že dneska už není cool být a cítít se jenom jako žena nebo jenom jako muž

​tak doufam, ze to nijak nesouvisi s tim, jake vune clovek preferuje

A jedle a kadidlo zrovna nejsou typicky zenske slozky vuni takze tam to k unisexovosti zrejme inklinovat bude.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 19:12

wendulka Mě by spíš zajímala tvá Gris Charnel Ani se mi líbí, ale metr vysoko z ní neskáču Má pěkný a jiný hlavně začátek..

...stejně jako Shalimar Philtre cítim jiný hlavně v hlavě vůně.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 19:40

andry Ale jasně že bude; ale naprostá většina těch kadidlových vůní je prostě drtivě "pánská", ne unisex - dříve se to označení unisex užívalo opravdu tam, kde vyznění vůně bylo 50/50, dneska to spousta niche značek uvádí preventivně  (no jasně, aby to někoho neodradilo).

Třeba Mon Parfum Gold má taky v tónech kadidlo a je vedená jako dámská, a taky, aspoň za mě, je spíš vyzněním dámská. Tím neříkám, že ji nemůže nosit chlap. Jen, že pro mě osobně je to ozačení unisex teď dost často matoucí; mně to sloužilo pro základní orientaci, jestli se mi ta která vůně má šanci líbit. Pokud byla vedená jako pánská, tak jsem věděla, že pro mě na 99 % nebude a nemusela jsem studovat recenze. 

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 20:26
Reakce na Evanilla:

No dobře, tak jo... Mám objev

Moc se mi do ní nechtělo, že prý vanilková... už mám na poličce (a v tužebníku) vanilky tak na sedm kilo zákusků. Že prý zázvor, hm, od té doby, co jsem si z něj udělala extrasilný "vývar" a předávkovala se, zázvor nemusím. Ovšem ono je to jinak.

Nishane Ani je pro mě především orientální, a to jinak, než bych čekala. Není totiž těžká, není tam oud, ani olejovitá rudá růže. Ani jasmín. A ve finále ani té vanilky není tolik. Je pikantní, dřevitě kořenitá, delikátně štiplavá a lehce slaná. Vychlazená sklenice kvalitního zázvorového toniku na naleštěném stolku z mahagonu.

Od včera se rozplývám nad tou nezvyklou nádherou

​To budu muset vyzkoušet.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 20:35

Renusatko můžu se za tebou příští úterý po práci s Ani zastavit. Budu v Brně.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 20:35
Reakce na Evanilla:

Třeba Mon Parfum Gold má taky v tónech kadidlo a je vedená jako dámská, a taky, aspoň za mě, je spíš vyzněním dámská. Tím neříkám, že ji nemůže nosit chlap. Jen, že pro mě osobně je to ozačení unisex teď dost často matoucí; mně to sloužilo pro základní orientaci, jestli se mi ta která vůně má šanci líbit. Pokud byla vedená jako pánská, tak jsem věděla, že pro mě na 99 % nebude a nemusela jsem studovat recenze. 

​No ale to potom nehledáš dámskou kadidlovku, ale spíše sladkou květinovku s orientálním základem, obsahujícím stopově kadidlo, ne?

Dala jsem jen kadidlo, female a excluded amber a našlo v pohodě.

U těch unisexových je holt potřeba doplnit ještě ty dámské složky, aby se to protřídilo.

https://www.fragrantica.com/ingredients-search/

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 20:44

alibi To bys byla hodná. Budu moc ráda a píšu SZ. 

Dnes jsem zkoušela vzorek Shalimar Philtre de Parfum poslaný až z dalekých krajin od clothilde . Zatím to nemám sepsané, ale je to krásná vůně. 

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 20:52

wendulka Jo, to je pravda s tou květinovkou s orientálním zákldem To bylo jen pro příklad... Nevěděla jsem, že se tam dají hledat kromě složek zároveň i vůně podle určení. Ale pořád se úplně nechápeme, když má značka vedené všechny vůně jako unisex (např. právě Nishane), pak to takhle jednoduše nevyhledám... Musím rozkliknout, podívat se na hodnocení (female/more female/unisex/more male/male), případně pročíst recenze nebo se orientuju podle toho, jaké složky jsou podle uživatelů nejvíc cítit a jaký jiný parfém jim vůně připomíná. Už to zkrátka tak jednoduše nevyselektuju.

Už to nechme To fakt nejsou skutečné problémy, jsem jsem si povzdechla.


EDIT: Teď jsem si všimla, že jsi doplnila příspěvek. No právě, musejí se přidat složky, ale vím já co všechno by tam mohli dát?

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 21:01

Evanilla ja takhle teda postupuju u vsech vuni vcetne vyberu vzorku

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 21:03

alibi a mohla by ses zastavit i u mě?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 21:04

Evanilla já ti rozumím... když pod "unisex" šoupnou echt pánské vůně které prostě nosit nechceš, je to naprd

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 21:05

viktorka_od splavu jak se domluvíme s Renčou přesně, tak ti dám vědět. Ať se potkáme aspoň na chodníku ;)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 21:15

Evanilla 

V pohodě. Já ti naopak s tím povzdechnutím rozumím až moc dobře. Já jsem jednu dobu byla taky takhle bezradná v tom vyhledávání, než jsem si uvědomila, co vlastně hledám, abych právě z těch unisexových taky předem vyselektovala ty pánské. 

(V tomhle ohledu má za mě to vyhledávání podle složek lépe udělané parfumo plus já preferuju tu němčinu no). 

A ano, už končím.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 21:16

alibi vezmu 24 Faubourg!

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 21:21

viktorka_od splavu Přesně! A pak si taky dovedu představit tu situaci i opačně, třeba Guimauve de Noël - vanilečku s pomerančovým květem sladkou jak cecek asi taky většina mužských nebude chtít nosit - a je to zařazené jako unisex. Ale to vnímání je hodně individuální a určitě se mění podle místa, kde člověk žije, kultury, ... a ještě se to mění s věkem.

andry Já někdy taky, když mám čas, tak se v tom ráda přehrabuju. Ale těch vůní jsou mraky, nedávno jsem hledala složlu Amberwood, protože si myslím, že to je to co se mi líbí v Baccarat Rouge. Hm a je opravdu v mnoha parfémech... bylo by dobrý mít možnost to nějak víc profiltrovat.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 21:31
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 21:32
Reakce na Korsičanka:

wendulka Mě by spíš zajímala tvá Gris Charnel Ani se mi líbí, ale metr vysoko z ní neskáču Má pěkný a jiný hlavně začátek..

...stejně jako Shalimar Philtre cítim jiný hlavně v hlavě vůně.

​Tak chceš vyměnit vzorky?