Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 22:24

Parfums BDK: French Bouquet 

French Bouquet je opravdu Francouzka, pokud pro nás je ztělesněním Francouzky Chanel No5.

Táž klasická elegance s mýdlovými aldehydy, které jsou tady podpořeny pudrovou fialkou a táž květinová kytice s jasmínem a růží na santalovém dřevě. Tady je ale navíc taková příjemná semišově labdanová měkkost a krémová přítulnost a také náznak moderní chypre s pačuli a listem suchého tabáku.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 00:23

blackviolet mas i Tabac Rose? (= bude recenze? )

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 09:30

andry Tu bohužel nemám , taky by mě zajímala. Ještě jsem našla vzorek tuberózovky. A v poznámkách Nuit de Sable, kterou jsem zkoušela někdy v létě a zapomněla ji asi přidat do komentářů.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 10:04

blackviolet French Bouquet je opravdu moc hezká - jako Tvoje recenze...

Evanilla Díky...

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 10:48
Reakce na wendulka:

Luna

Teprve teď jsem měla čas a v klidu si přečetla tvoje recenze k Eau Capitale a Moon Dance.

Moc dekuju...

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 12:36

euridike Díky, taky se mi moc líbí. 

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 22:36

Parfums BDK: Tubéreuse Impériale 

Tuberózovka vzdušná a líbivá, na hony vzdálená tuberózám svůdným nebo kriminálním, které dovedou sevřít tak pevně, až některým tuberózou dosud nepolíbeným jedincům dojde dech.

Tady má pudrová tuberóza jako společnice citrusovou gardénii, zelený jasmín a slunečný ylang ylang a je prohřátá sladkým benzoinem, santalem a vanilkou.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 29. zaří 2020 09:46
Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 29. zaří 2020 11:05

viktorka_od splavu Už jsem se divila, že by ses neozvala

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 29. zaří 2020 14:25

viktorka_od splavu myslím, že je na ni zrovna teď ideální počasí

Online slniecko admin
Avatar
17567 příspěvků moje polička 29. zaří 2020 14:30
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 29. zaří 2020 15:03
Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 29. zaří 2020 15:28

slniecko Zaujal mě Morphosis, silný černý čaj - to by se mi mohlo líbit!

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 29. zaří 2020 15:51
Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 16:21

Tom Ford:  BITTER PEACH

Broskve a pomeranče - jejich sladkost a šťavnatost je od začátku tlumená něčím suchým a nahořklým. Super, tuhle exkluzivku od Forda určitě potřebovat nebudu, sice na broskve celkem dobré, ale ruší mě jakési kosmetické tóny a ta suchost, připomínající mi slaměnkový tón ze Champaca Absolute, a taky alkoholová hořkost a... pačuli, které je pořádně zatuchlé jako dřevěné sudy ve sklepě. Když ale nečichám úplně zblízka, je ta vůně hezká - a zvláštně třpytivá. Po rozvonění začíná nabírat směr k chypré a nemůžu se zbavit dojmu, že tuhle luxusní ovocnou chypré s jemným třpytem okolo přece odněkud znám. Přemýšlím a přemýšlím, musím na to přijít, i za cenu večera stráveného prohlížením seznamu vyzkoušených vůní. Musím na to přijít! Naštěstí na prohlížení seznamu nedošlo, najednou se mi ta "moje známá" vůně zjevila... ale ten záblesk poznání byl jako uvidět ducha nebo někoho dávno zapomenutého... Black Violet! Kandované ovoce, chypré, nenápadný třpyt a luxus. Tak nevím, jestli mě to potěšilo, vůni asi budu potřebovat... a k dovršení všeho vůně dál sládne a základ mi připomíná další krásnou vůni, Violet Blonde - ten tlumeně sladký, hebký a lehce prašný "rtěnkový" pudr. Tak tohle jsem opravdu nečekala :)

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 16:25

...hmm. Tak mě napadá, že neznám žádnou vůni od Toma Forda, která by byla pitomá nebo k ničemu.

Když pominu jeho pecky, tak i ty ostatní, každá má, ať už bych je nosila či nikoliv,

v sobě prostě něco...

...protože Tom Ford život žije. Podle sebe. A na max.

...neznám jiného podobného návrháře...

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 16:50

Miru No vidíš, já bych zas na sobě nesnesla ani jednu z jeho vůní. Pro mě je Fordova produkce úplně mimo to, co nosím, ale na ostatních se mi líbí.

Tak jsem zvědavá alespoň na tu Bitter Peach, protože hořkost ve vůních mám ráda (když není zkombinovaná s něčím sladkým).

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 16:53

Fleur 

...tak jasné, psala jsem to, myslela jsem to v souvislosti sama se sebou. 

Jsou vůně, značky, které bych zas "nezvládla" na sobě já...

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 17:03

daniela No neříkej, já kdysi měla odstříček Black Violet, moc se mi líbila, ale už nešla sehnat. A Violet Blonde jsem taky měla ráda. Tak to musím zkusit.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 18:01

Miru Od Forda moc nemusím tu modrou řadu letních "svěženek", ale jinak je Ford geniální. Vlastně ještě Champaca Absolute mi nevoní, ale to bude můj osobní problém, jinak se asi hodně líbí.

Zatím jsem nevyzkoušela Rose Prick, tu v Douglasu neměli, na tu jsem hodně zvědavá. A Métallique byla divná, ale chce to asi více zkoušek...

Fleur Evanilla Určitě vyzkoušejte, myslím že i ten postřeh s původní Tresor od @jerry sedí