Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 15:28
Reakce na euridike:

 nejsem na broskve/meruňky v parfémech, ale tady nejsou lepkavé, cukernaté, je tam ta nahořklost, zemitost - no prostě předčila očekávání...

​Jako bych to psala já

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 17:18

jerry

//A koukám, že jsem to předtím nenapsala - recenze skvělá, velmi výstižná...//

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 18:51

euridike 

Díky

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 22:37

Tohle téma je poslední dobou nebezpečné. Pořád se mi hromadí něco ke zkoušení a já zase Forda můžu, tak mám fakt strach.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 23. zaří 2020 13:01

AMOUR NOCTURNE - L´Artisan

Přiznávám.
Těšila jsem se na ni.
Protože se mnohým nelíbí - tak proto.
A když už byla se mnou, myslela jsem na Mutzi, někdejší účastnici místního diskusního zájezdu, která o nějakém na pochopení náročnějším vtipu poznamenala, že to je vtip pro ošklivý holky...
No - možná, třeba, snad - je tohle vůně pro ošklivý holky, nevím...
Pro nás, co máme rády podivnosti, protože ty vyžadují zájem a snahu a touhu hledat a najít, protože najít zalíbení v pěknosti, pohlednosti, líbivosti je snadné - a snadné cesty já tak úplně nemusím, nemám v ně důvěru, jak je to snadné, nebývá to opravdové...

Tak k věci - hned na začátku si musíme říct to základní a podstatné. Za touto vůní stojí Duchaufour. To je první indicie. No a kombinace horké mléko, karamel, střelný prach a orchidej - to je ta druhá.

A ono to tam všechno je. Teplé, sladké, plnotučné mléko, už se na něm začíná dělat škraloup, zvrásnělý a chvějivý //slabším povahám se omlouvám, taky nejsem škraloupář//, někde u dna se rozpouštějí mléčné karamelky, máš pocit, že to mléko je ještě pořád v ocelovém rendlíku na rozpálené plotýnce, protože karamelová vrstva u dna se už připaluje, vsadila bych se, že mezi ní a dnem už je milimetrová černá vrstva, která už jen těžko půjde dolů, snad jedině drátěnkou... Ale ne, ne, musí to být v něčem jiném, na vařícím se mléku se ještě nedělá škraloup, co voní sladce, medově, jako dětství, jako bílé květy ve váze, z nichž zlatavý pyl pomalu padá na naškrobený ubrus...

Divná vůně? Možná...
Nepříjemná? Místy snad...
Výjimečná? Ne, neřekla bych...
Prostě je taková - mléčně, karamelově, pylově, medově připálená, místy sladká, místy mléčná, místy černě nahořklá...
Tak trochu ELdO vibes - balanc mezi různými, často krajními aspekty, které vůně může mít.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 23. zaří 2020 15:47

euridike 

...zní to strašně dobře!

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 23. zaří 2020 15:51

Miru ... je to prostě divnovůně podle mého gusta, potřebovala a chtěla bych ji vyzkoušet ještě v nadcházejícím chladnějším počasí, pořád si myslím, že v zimě by pro mě mohla být skvělá, divná tak akorát, ne nepříjemná pro okolí, jen jiná...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 23. zaří 2020 15:57

euridike 

...jo, "jiná"..., takový vůně mám taky ráda. Prostě ne, co má každý, nějakou divnovůni, neobvyklou, vymykající se většinovému vkusu a přitom přitažlivou, až krásnou...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 23. zaří 2020 16:12

Miru ... přesně tak...

Online viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 23. zaří 2020 19:26

euridike vune pro osklivy holky, tak ta by se mi urcite libila!

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 23. zaří 2020 19:54
Reakce na Korsičanka:

slniecko Cycle 001 se mi líbila ze všech nejvíc - asi tě rovnou poprosím o odstřik, až se třeba budeš někdy chtít podělit

​Jasné, ako majiteľka flakóna by som mala mať možnosť dokupovať obsah, tak sa rada podelím!

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 23. zaří 2020 20:05
Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 23. zaří 2020 23:58
Reakce na euridike:

AMOUR NOCTURNE - L´Artisan

Tady máš palec; vůni neznám, ale to podání mě hodně baví.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 09:48

andry Díky...

viktorka_od splavu My dvě máme obdobný vkus, tak by Tě mohla přinejmenším zaujmout...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 13:29
Reakce na euridike:

UNE ROSE Frederic Malle

Once Upon a Time...

Bylo... Nebylo...

//Jako by na tom záleželo...//

Once Upon a Time je americký seriál, sledovala jsem ho za časů cholery, tedy popravdě - byla to spíš angína, ale tak hrozná, že už se skoro blížila choleře, hrál v tom Robert Carlyle, to mi v tu dobu tak nějak celkově stačilo, do jeho Rampelníka jsem se téměř zamilovala, jenže pak přišla zlá královna, která vlastně, jak už to tak bývá, původně vůbec nebyla zlá, jen jí bylo velmi, velmi ublíženo, a to pak zraněná duše hledá cestu, kudy z toho ven, někoho to rozbije na prvočísla - a to je konec, jiný ztvrdne a obrní se vším, co má po ruce, aby mohl jít dál, aby se vyhnul dalším ranám s fatálními následky - a tahle královna - dívala jsem se na ni, viděla jsem, co jsem vidět nechtěla, ale musela, viděla jsem kousky sebe, bolelo to, ale rozuměla jsem, dívala jsem se, přestože mě to netěšilo, dívat se do sebe samé nebývá vždy útěšné, ta zlá královna, co kdysi vůbec nebyla zlá, byla jako růže, rudá, temná, trnitá, vyrůstající ze stínů, ty trny nikdo nevidí, ucítíš je, když se přiblížíš, ty trny vidí každý, proto je má, aby je všichni viděli, aby věděli, že se nemají přibližovat, růže krev a růže víno a růže černý rmut a vinný kámen, taková růže to je, velká, temná, jejíž zranitelnost tkví v její naprosté nezranitelnosti.

​Ty jo, víš, že s tím přirovnáním k Regině máš pravdu? K ní mi Une Rose svojí podstatou taky sedí.

A recenze na Veleno Doré.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 13:37

Luna

Teprve teď jsem měla čas a v klidu si přečetla tvoje recenze k Eau Capitale a Moon Dance.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 13:55

wendulka Díky!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 16:43

Ineke: Jaipur Chai

Podzim patří k mým nejméně oblíbeným ročním obdobím hlavně kvůli pošmourným deštivým dnům, kdy prší celý den. Není to ještě zima v opravdovém smyslu slova, ale po hodinovém pobytu venku už mi ruce stačí ztuhnout tak, že pak mám co dělat, abych otočila klíčem v zámku. V takových dnech pak mířím do místní čajovny. Mají tam pohodlná křesílka se semišovým polstrováním.

Kromě výborného černého čaje s medem mají v nabídce i skvělé chai latté se skořicí, kardamomem a hřebíčkem, jemuž se v tuto roční dobu nedá odolat. Když mi pak obsluha donese horký šálek, slastně nasávám to aroma, mísící se s vůní sušených růží ve váze a kandovaného cukru v dóze, který leží hned vedle na stolku přede mnou a dřeva. A zhruba tak nějak voní Jaipur Chai.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 17:42

ROSE ATLANTIC – D. S. Durga

Chtěl jsi to zkusit.

Co to udělá.

//Měl bys to vědět, chemie přece, it´s easy...//

A tak jsi to udělal.

Vzal jsi růži, její karmínový květ, zasypal ho jemnou solí.

A čekal dlouhé dny.

//Já ne, nechtěla jsem u toho ani být...//

Stalo se.

Okvětní lístky se proměnily v křehký hedvábný papír, ztratila se barva, šťavnatost života, zůstala zvěčnělá jemnost, slaná, pudrová, bylinná, v tom stopa dřevité zeleně, tichý a suchý vítr, spíš z pampy než od moře... A zase mě napadá to, co se mi na mysl vrací nechtěně často... Bye, bye, Miss American Pie, drove my Chevy to the levee, but the levee was dry...

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 21:24

euridike Opět krásné...