Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. února 2020 09:27

euridike 

Ale jo, to mně se Apres Vous překvapivě taky líbí. Do kompozice zapadá, všechno, jak píšeš. No na nošení by to ovšem ani tak nebylo. Znám se, no.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 23. února 2020 09:32

wendulka Chápu a rozumím...

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 23. února 2020 09:33

euridike 

...hm, je neuvěřitelný, jsme každá dost jiná a přesto máme hodně, fakt hodně společného asi...

Jo, tak nějak asi vnímám Apres Vous. Prostě ji musím dát příště na kůži.

A Moonlight in Heaven se moc líbí i mně...

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 23. února 2020 10:04

08/02/11

COMME DES GARCONS 2
Zvláštní.
Zajímavá. Krásně ošklivá.
Protivná a přitažlivá. Nesladká. Taková tupě pichlavá.Tlumeně protahující. Ledová, ale protože většina ingrediencí ve složení je spíše vnímána jako teplé, zahřívající, tak ledová podivně…
Ano - jde mi k tomu japonská minimalistická móda současných návrhářů - čisté linie, abstraktní tvary a střihy, ostře ohraničené účesy a tvář s neidentifikovatelným(kamenným?) výrazem…
Pro mě absolutně nenositelná.

...taky musím znovu zkusit.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 23. února 2020 10:42

Teda tu sa rodia nevšedne krásne  recenzie, radosť vojsť do tohto vlákna, ďakujem všetkým recenzentkám, že mi spríjemňujete tieto ešte pošmúrne dni pred nástupom skutočnej  jari.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 23. února 2020 13:44

wendulka 

...Ty jsi takový parfémový světoběžník

Prosím, vůně Helmut Lang Eau de Parfum z roku 2014 se dá někde koupit, vyzkoušet.? Nebo pouze ze zahraničí.?.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. února 2020 16:48

Miru Nevím o tom, že by ji některá z českých parfumérií vedla.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. února 2020 23:19

Piotr Czarnecki: Bluebijou

Z bonbónkově fialkových vůní se obvykle pupínkuju. Buď totiž působí dětinsky nebo přeslazeně, případně kombinací s růží vytváří rtěnkový akord, jenž dost často působí vlezle (např. Lipstick Rose). Pro Bluebijou však ani jedno z toho neplatí. Ano, máme tu rozdrcené fialkové bonbóny, které společně s kompotovými borůvkami posloužily jako náplň do vanilkového soufflé, politého rozpuštěnou tmavou čokoládou a posypaného kakaem. Jak už napsala andry, dospěláckým směrem ji totiž posouvá sklenka ambrově hřejivého koňaku, položená hned vedle společně s dámskými fialkově sametovými rukavičkami.

Teresa Helbig: Tangier Memories

V úvodní fázi kombinuje svěží růži s lesním ovocem, zeleným jablkem a pikantně nasládlým růžovým pepřem. Vanilkově sladký benzoin s našlehanou tonkou pak promění ovoce ve smetanový krém, do něhož vmícháme bílé pižmo, které ho krásně nadýchá a servírujeme k posezení na měkce polstrované kožené pohovce.

Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 24. února 2020 10:09

wendulka Dospělácká - nedospělácká, z téhle vůně (Bluebijou) se pupínkuju zas já

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. února 2020 10:15

Korsičanka 

Ne, popravdě mě to zase až tolik nepřekvapuje. Já zase nedávám Baccarat Rouge, že jo.

No nepořídit si nedávno Blackmail a odstřik Ahlamu, tak bych do Bluebijou snad i šla. Baví mě. Takhle bych bývala chtěla, aby voněla modrá LPRN!!!

Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 24. února 2020 10:31

Fakt bys takhle zpustošila Guerlaina?

Myslím, že tvoje současná volba je výborná Ale proti gustu žádný dišputát. Ať si každý vzývá, co je mu libo, mám ráda svobodu.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. února 2020 10:43

Korsičanka 

Jaký zpustošení? Ale tak když mi někdo slibuje ve složení borůvky, tak očekávám borůvky a ne černý rybíz.

Tady ty borůvky fakt že jsou. Sice s fialkama, ovšem zakomponované tak, že mě baví.

Však jo, rozmanitost musí být právě proto, že jednak každá vůně pracuje na každé kůži jinak a jednak vnímání jedné vůně bývá často rozdílné.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 26. února 2020 17:11

Delina Parfums de Marly

Zpočátku kysele oudově neoudová/orientální růže.

Plochá. Nezajímavá. Bez hloubky.

Po pár minutách sice kyselost zjemní trochou pižma, přidají se stopy nějakého ovoce(asi to liči), ale pořád je to pro mě velká nuda za velkej peníz.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 26. února 2020 20:47

Nin Shar Jul et Mad

Medově, tmavě zlatistě balzamická,

hustě a hutně nadýchaně likérová, jakoby vláčně prachově poutpuriová chypre, růže.

Bezgravitačně olejnatě malátná až ztěžklá, 

delikátně étericky kadidlově vanilková...

...dekadentní

(napadají mě  vůně Lalique Le Parfum, Coco Chanel)

Na jednu stranu mi ta vůně lehce leze na nervy, ale na stranu druhou

fascinuje...

...a je to asi kadidlová vanilka s jemně zasychajícími živočišnými květy jasmínu a až právě pod tím vším se nadechuje tmavá earl grey růže...

Maddona Herb Ritts

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 26. února 2020 20:58

Lys Noir Isabey

...likérová čokoláda z ebenového dřeva se změklými zrnky pepře...

...černá

a

zlatá...

...lahodná

...delikátně balzamická

...opíjející se svou vlastní rozkoší

Kouzelně, svůdně temná...

...těžká a křehká

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 26. února 2020 20:58

Premium Concepts No.4

...tuberoza s pomerančovomandarinkovým nektarem včetně rozdrcené, ale citrusově ostré nahořklosti zbavené kůry.

a pak máslová gardenie s pár lehce iritujícími zelenými lístečky, s takovými drzými spratky...

...a tělesné dusno(pižmo, jasmín) a čerstvo z měkkých dřev(santal),

delikátní ambrou nasládlý vetiver a delikátní kouř, jak slastné potáhnutí z cigára a úlevný výdech...

Vůně se tváří čistě, jako nevěsta, ale je naopak pěkně živočišná, vůbec ne neznalá...

Offline jerry
Avatar
8965 příspěvků moje polička 26. února 2020 21:13
Reakce na Miru:

Nin Shar Jul et Mad

Na jednu stranu mi ta vůně lehce leze na nervy, ale na stranu druhou

fascinuje...

​Mám to stejně...a pořád nevím, jestli ji chci nebo ne

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 26. února 2020 21:19

jerry 

...no, já nakonec ne. Protože v ní vnímám podprahově vintage nebo jakýsi starosvětský tón, a to nemám ráda.

Vlastně mně se vůně od této značky nelíbí. Ne, že by byly ošklivé, špatné, ony jsou v podstatě pěkné. Ale tak nějak jinak. Ne pro mě...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 27. února 2020 09:45

TAKIS - FARMACIA SS. ANNUNZIATA

T.: Trochu se nudim, nemoh bych si něco zkusit?

E.: Zkusit co? Něco z mojí skříně, udělat stojku na jedný ruce... Formuluj přesně.

T.: Nějakej vzorek jsem měl na mysli...

E.: Si něco najdi.

T.: To je zase ochota...

E.: Vezmi si z tý zlatý plechovky Takis, to je tak akorát pro tebe...

T.: Nelíbí se mi ten tón úplně, ale dobrá...

... o pár hodin později v témže bytě ...

E.: Tak čeho ses dobral?

T.: Bylinky a kytičky si udělaly citronádový večírek, ale někdo s sebou tajně přinesl santalové tyčinky, hodně santalových tyčinek, všechny je postupně zapálil, čímž se jim celá záležitost tak nějak vymkla z lístečků, ráno pak bylo prostě a jednoduše poměrně hořké, jak už to tak bývá...

Co k tomu dodat? Já bych v tom obraze vonné tyčinky nahradila jemným kadidlem, ale kdo vyrostl mezi zapálenými santalovými tyčinkami, tak ten je pak holt cítí všude...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 27. února 2020 09:46

Miru

... se tady s tou rozepsanou recenzi na Nin-Shar uz nemusim rozcilovat, kdyz Ty uz jsi to takhle pekne a jasne shrnula... /Na Tebe jsou tyhle vune totiz moc sporadane, usazene, uhledne, krasne jsou – ano, ale nemaji v sobe „zakladni instinkt“ - a rekla bych, ze to je to, co jim v Tvych/mych ocich chybi.../