Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 21. února 2020 18:33

andry

Rikame tomu belles-lettres, protoze pod tenhle termin se toho „schova“ opravdu hodne...

wendulka

S Bystronosou nacelnici se pocita naprosto automaticky...

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 21. února 2020 20:16

Sleek Suede Yves Saint Laurent

...čokoládové kadidlo...

Vysokoprocentní, téměř černou hmotou ohlazený stříbřitý proužek kroutící se k nebesům...

...táhlá, líná, slastná, hutná, vrtošivá hustota se pokouší nezbedně tančící chromové strunky ovládnout, ztáhnout k sobě, k zemi, k válení se a roztahování se po prostoru...

...a kadidlo sotva dýchá, ztěží nadzvedává, sice kašmírový ale hustě tkaný pléd z černočerného oudu, jež zde působí jako tuhnoucí tér v zapadajícím letním slunci...

Jako je róba "velká večerní", tak toto je vůně "velká večerní"...

Smyslná, k dámě ve smokingu...

...a nakonec vůně na kůži hoří a působí lehce mastně

(pačuliovosantalovoylangová vyšlehaná máslová hutná tělesně nasládlá pasta)...,

jako když je vám o půlnoci horko třeba...

(intenzivní delikátnost

nebo

delikátní intenzita.?..)

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 21. února 2020 20:54

...v parfumerii prý, že a tuhle znáte.? Ta mě, nevím, proč, napadla, když vás vidím, zkuste ji, je nádherná.!

Beau de Jour Tom Ford

Levandule.

Levandule slunečná a provzdušněná pár snítkami rozmarýnu, jakoby pomocí něho dýchala zlehka...

Bazalka.? Nevím. Ale bylinná nasládlost ano.

Fialově kvetoucí aromatické rostlinky začínají měknout, delikátně prachovatět, ale pořád zůstávají hodně vláčné. Jakoby máčené v husté vodě, nějaké tinktuře.

Beau de Jour působí teple, hřeje, ale současně osvěžuje...

...osvěžuje jako sprška chladné vody do tváře sklánějící se nad kovovým umyvadlem.

Nejhezčí je základ - vodněvzdušná hustá levandule, hebce proslazená, podprahově gurmánská(nejspíš díky ambře, i když já bych víc vsadila na tonku, kouzlí delikátní čokoládové tóny)

a současně pružně čistě mýdlová...

...ta vůně, to je do očí světlo probouzejícího se rána časně letního dne...

Bezgravitační fougere s gurmánštinou.

Čistá

PS: Mon Guerlain EdP je do krajek, do peřin, na rande, do kanclu, na gauč k tv, ale pořád tak trochu dirty. Beau de Jour je čistá...,

mazlivě čistá

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 22. února 2020 04:41

Concrete Comme des Garcons

...instinktivně jsem v regálu sáhla po flakonu, ta barva...

Ano, byl šedý. Jak jinak.

Světle šedý,

na dotek hebce drhnul, a jeho ztuhlé mikropóry na povrchu jakoby žalovaly, že při výdechu musely zkamenět...,

a skvele sednul do dlaně, jak oblázek z divoké řeky.

Vůně.?

Jen pocitově, bohužel

(na obou rukách už bylo všeho tolik, že poslední volný centimetr na hřbetu dlaně v obležení mnoha dalších adeptů - to na zkoušení dobré extra není...).

Concrete nevoní betonově

(Leda by to byl beton plyšový, plyšově hutný, a nebo - pokud by šlo o barvu vůně, pak tedy ano...),

ovšem okamžitě, strašně příjemně...

...hustě mléčně, až smetanově, vláčně pudrově nasládle, delikátně hladce pikantně, útulně až mazlivě a současně distingovaně, aristokraticky a bezstarostně...,

něco jako zavrtat nos do zavřeného místa ženiny kůže - třeba do podpaží nebo do třísel, pod krkem...

...hltala jsem vůni ze své kůže, ten mikrovesmír těsně nad pokožkou, dokud mi nezmizel v ruchu velkoměsta...

...vlastně už při prvním nádechu Concrete jsem si uvědomila:,, jo, tohle je moje, to je ono..."

(ne náhodou asi mi naskočila pocitově i Tomo Her Annayake...)

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 22. února 2020 09:15

Miru Concrete se mi taky libi, jako prakticky vsechno od CdG, skvele recenze a snimky...

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 22. února 2020 10:39

euridike 

......

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 22. února 2020 10:57

...ještě jsem si vzpomněla, ještě mě v Douglas zaujaly lehce "vopíčené"(kde je konec gentiany...) flakony Alex Simone, a jen z přivonění k rozprašovači mě okamžitě chytila

Aprés Vous Alex Simone

...jediné, co si vybavuji je, že to bylo velmi lahodné, nadýchaně balzamicky zlatisté, plné, heboučké až angorské, husté, slunečné a trochu dekadentní a svobodné...

Taková chic vanilka high society...

(MUSÍM příště zkusit na kůži)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 22. února 2020 11:50

Porpora

Sám rudý, sluncem však zlacený

jediný květ růže

a srdce se usmívá.

Kdo za to může?

Barvy. Červená, zelená, žlutá, zlatá … purpurová, hnědá … všechny syté a krásné. Mohou být barvy živé? Barevné jsou šaty, které mám na sobě, barevné jsou květiny kolem mě. Stejně jako věci, místa i myšlenky v mé hlavě. Barevná je i vůně, kterou cítím. Je jedna? Nebo je jich víc. Je jedna z mnoha, z mnoha se stává jednou … vůně dřevěné lavičky ve stinném koutku starého parku, vůně zeleně, která tomu kousku ticha panuje společně s chladivým stínem. Vlhko tam se držící, ale o pár kroků dál příjemné teplo slunečních paprsků. I to voní. A tím vším se nese omamná sladkost jediné růže, která svou červení přitahuje můj pohled. Osamocený květ, zatím, je jedním z mnoha, které se co nevidět rozvinou …

Malinko mi připomíná Epic tato vůně s krásným charakterem. Dřevitě květinová, pozitivně laděná a zároveň důstojná.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 22. února 2020 12:24

Dalia

Krasna vune, krasna recenze – vtipne je, ze jsem vcera dopsala recenzi na Amour Indian Holi Kenzo a vybrala k ni stejnou fotku...

Miru Apres Vous je pekna, to musim souhlasit...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 22. února 2020 12:29

euridikeJejda, to jsem si nevšimla, jinak bych vybrala jinou. Tak snad nevadí ... Moc děkuji za pochvalu. 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 22. února 2020 12:31

Dalia Vsak ja jsem tu svoji recenzi jeste nepublikovala, to jen ze se nam obema zalibila stejna fotka + ze vlastne vystihuje obe vune...

- a uz jsem vyzkousela Fifi, opravdu se mi libi...

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 22. února 2020 12:33

euridike 

...viď.?

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 22. února 2020 12:43
Reakce na Miru:

Concrete Comme des Garcons

...instinktivně jsem v regálu sáhla po flakonu, ta barva...

Ano, byl šedý. Jak jinak.

Světle šedý,

na dotek hebce drhnul, a jeho ztuhlé mikropóry na povrchu jakoby žalovaly, že při výdechu musely zkamenět...,

a skvele sednul do dlaně, jak oblázek z divoké řeky.

Vůně.?

Jen pocitově, bohužel

(na obou rukách už bylo všeho tolik, že poslední volný centimetr na hřbetu dlaně v obležení mnoha dalších adeptů - to na zkoušení dobré extra není...).

Concrete nevoní betonově

(Leda by to byl beton plyšový, plyšově hutný, a nebo - pokud by šlo o barvu vůně, pak tedy ano...),

ovšem okamžitě, strašně příjemně...

...hustě mléčně, až smetanově, vláčně pudrově nasládle, delikátně hladce pikantně, útulně až mazlivě a současně distingovaně, aristokraticky a bezstarostně...,

něco jako zavrtat nos do zavřeného místa ženiny kůže - třeba do podpaží nebo do třísel, pod krkem...

...hltala jsem vůni ze své kůže, ten mikrovesmír těsně nad pokožkou, dokud mi nezmizel v ruchu velkoměsta...

...vlastně už při prvním nádechu Concrete jsem si uvědomila:,, jo, tohle je moje, to je ono..."

(ne náhodou asi mi naskočila pocitově i Tomo Her Annayake...)

​Ještě jsem nedočetla do konce a ta Tomo Her mi k tomu a tobě naskočila taky. Musím Beton vyzkoušet

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 22. února 2020 12:47

alibi 

...kuju...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 22. února 2020 12:52

euridike Jo Fifi, ta si omotá kolem prstu skoro každého.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. února 2020 23:34
Reakce na Miru:

Sleek Suede Yves Saint Laurent

...čokoládové kadidlo...

Vysokoprocentní, téměř černou hmotou ohlazený stříbřitý proužek kroutící se k nebesům...

...táhlá, líná, slastná, hutná, vrtošivá hustota se pokouší nezbedně tančící chromové strunky ovládnout, ztáhnout k sobě, k zemi, k válení se a roztahování se po prostoru...

...a kadidlo sotva dýchá, ztěží nadzvedává, sice kašmírový ale hustě tkaný pléd z černočerného oudu, jež zde působí jako tuhnoucí tér v zapadajícím letním slunci...

Jako je róba "velká večerní", tak toto je vůně "velká večerní"...

Smyslná, k dámě ve smokingu...

...a nakonec vůně na kůži hoří a působí lehce mastně

(pačuliovosantalovoylangová vyšlehaná máslová hutná tělesně nasládlá pasta)...,

jako když je vám o půlnoci horko třeba...

(intenzivní delikátnost

nebo

delikátní intenzita.?..)

​Sleek Suede. Kdyby se někde chtěla objevit za nějakou rozumnější cenu, hned bych ji brala.

Co se týče Apres Vous, no ta se mi na první přivonění taky zdála dobrá, nicméně na to druhé už vylezlo kokosové opalovací mléko s cedrem, následované santalově mléčným kosatcem na ambrovanilkovém základu. Já a kokos.

Dalia Porpora se moc povedla.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 22. února 2020 23:49

wendulka Děkuji, to mám radost.

Offline Fleur blogger
Avatar
6083 příspěvků moje polička 23. února 2020 07:03

Miru Krásná smršť recenzí ! A bude výhledově některá z vůní i na poličce?

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 23. února 2020 07:07

Fleur 

...kuji

Jsem celkem šílená z toho, že ta Concrete je nechutně drahá...

(...leda bych v Douglas chytla někdy akci 25% slevu)

Beau de Jour Tom Ford bude dokonalá do horkých dní.

...stejně - bez Toma to nejde...

A jsem jak tětiva na březen, snad bude už v parfumerii Rose Prick, říkali krásní kluci v Douglas

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 23. února 2020 09:21

wendulka

Taky mám s kokosem ambivalentní vztah, ale tady vnímám spíš smetanový kokosovový tón, který mi do kompozice hezky zapadá...

Apres Vous má jednu pozoruhodnou a záviděníhodnou věc – hebce jemné a hřejivě sladké hedonistické srdce, které sebe samotné opájí kokosovou smetanou, kosatcovým máslem a medovinou z chejru. Jen si tak tiše a klidně bije samo pro sebe, pro vlastní potěchu.

//Ale se mnou to jde v tomhle ohledu asi nepředvídatelným směrem, protože mně se zalíbil i Moonlight In Heaven, jak se to stalo, toť otázka...//