Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 19. února 2020 22:02

svěženkář 

Och, no to je ovšem nabídka, kterou ráda přijímám.

Na tu jsem už taky myslela, že bych zkusila. Arturetto Landi to s vůněma umí.

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 20. února 2020 12:07

Note de Luxe (Evody) - tělový krém se zašlehaným máslovým ylang-ylangem, sladkým balzámem, nasládlým pudrem smíchaným s vanilkovým prachem, balzámová tonka a pár molekul mandlového prachu. Krémová vůně - to je slovní spojení, které ji vystihuje naprosto dokonale.

Rose Of No Man´s Land (Byredo) - růže - nejprve se znatelným koženě-šafránovým "arabským" nádechem, posléze s trochou studené svěžesti a po rozvonění pak  růžové lístky poházené na sušených maliníkových listech. Nenápadná až "tichá" vůně...zato povedená.

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 20. února 2020 18:24

Čichové klenoty AbdesSalaam Attars Perfumes

https://alibi-notes.webnode.cz/l/cichove-klenoty-la-via-del-profumo/

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 20. února 2020 19:45

alibi Velmi pěkné recenze!

Vzorek vůně Sensemilla jsem asi zapomněla přiložit (mám miniaturu), tak ji máš pro příště u mě

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 20. února 2020 19:58

prďola moc Ti děkuji, určitě ráda vyzkouším . Já teď koketují s nápadem vzít tu hříšné drahou kosatcovou vůni naslepo

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. února 2020 20:06

alibi Kterou kosatcovou, Libu?

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 20. února 2020 20:28
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. února 2020 20:44

alibi To musí vonět přímo božsky za takové peníze.

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 20. února 2020 21:06

alibi No ale to je! A nechceš nejdřív vzít vzorek?

Já si zrovna s DD píšu, protože mám u něj roznakupováno a určitě budu chtít i nějaký vzorek, takže bych ti ho klíďo vzala

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 20. února 2020 21:15

alibi 

Tak jsem dnes Salomé od Alkemia zkusila. Souhlasím, že byť se velmi rychle rozvoní do sladka, tak vlastně není jedlá. Pro mě to není ani tak vanilková buchtička, jako spíš nadýchaný vanilkový krém se zkaramelizovanými hrozny a švestkami, posypaný strouhanou bílou čokoládou a zakápnutý koňakem. Fakt pěkný. Oud na mně vůbec nevylezl. Dokonce mi ani nevadí ostrouhanotužkovocedrový dojezd. Problém mám v prvních 5 minutách s magnólií, která mi v kombinaci s hořkým pomerančem voní citrusovou zatuchlinkou.

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 20. února 2020 21:51

prďola božínku to víš že chci, pokud to půjde . Děkuji

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 20. února 2020 21:53

wendulka ty zkaramelizované hrozny ti tedy závidím

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 20. února 2020 21:55

alibi napíšu si mu, zatím mi vždy vyšel vstříc

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 20. února 2020 22:45

prďolaúžasné, děkuji, jsem dlužníkem

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 21. února 2020 09:03

alibi Skvělé recenze, jako vždy...

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 21. února 2020 09:06

Dalia Plním slib...

BELOVED – AMOUAGE

Soumraky z konce léta a jejich summertime sadness.

Hořkosladké, zrůžověle teskné...

Už trochu blednou...

Jako vzpomínky.

Jako ten telefonní rozhovor z předchozí noci.

Jako všechny ty malé smuténky a ceny za něžnost.

Jako starý kolorovaný film s černými prasklinkami.

Ranní nebe, kdy se ještě mezi červánky toulají hvězdy, nedospalé noci, které zraňují, když se jimi snažíš projít ke svítání, pak světlo vše odnese, zbyde otisk tiché melancholie, z níž se milosrdně vytrácí stesk. Beloved. Milovaná. Milovaný... Ať už to znamená cokoliv. Pro mě vše na dotek, jako vůně ztichlé zahrady, medový heřmánek za plotem, snad někde mezi jeho květy i rmen, světlo nikdy není bez stínu, do ticha se vždy vkrade něco, co ho rozbije, někdy i to chtěné, konejšivé, láskyplné... Beloved je vše, co si mohu nosit uvnitř, imaginární přátelé i nikdy neexistující domek na stromě. Beloved je bezpečí a přístav. Obejmutí. Naděje. Klid.

Když jsem tohle všechno psala /protože vše mělo být jen pro mě samotnou/, toulala se ve mně – jako vždy – všechna ta slova, ty melodie, jinak to neumím, jiná nebudu, ve mně je všechno jedním, vše se prolíná, tehdy byly takové dny, takové myšlenky...

... Think I'll miss you forever, like the stars miss the sun in the morning sky, later's better than never, even if you're gone I'm gonna drive ...

... Nobody said it was easy, no one ever said it would be this hard ...

... I've dreamt about you nearly every night this week, how many secrets can you keep? ...

... And I wanna kiss you, make you feel alright, I'm just so tired to share my nights, I wanna cry and I wanna love, but all my tears have been used up on another love ...

... ´Cause you brought out the best of me, a part of me I'd never seen, you took my soul and wiped it clean, our love was made for movie screens ...

... I've been sleepless at night, 'cause I don't know how I feel, I've been waiting on you, just to say something real ...

... And I told you to be patient, I told you to be fine, I told you to be balanced, I told you to be kind, and in the morning I'll be with you, but it will be a different kind, I'll be holding all the tickets, you'll be owning all the fines ...

Jenže nakonec je tahle vůně v úplně jiných slovech...

... There are those who think that I'm strange
They would box me up and tell me to change
But you hold me close and softly say
That you wouldn't have me any other way ...

Tahle slova jsou moje Beloved.

/ V textu jsou zmíněny úryvky písní následujících interpretů: Lana Del Rey – Summertime Sadness, Coldplay – The Scientist, Arctic Monkeys – Do I Wanna Know, Tom Odell – Another Love, Kodaline – All I Want, Rhodes + Birdy – Let It All Go, Bon Iver – Skinny Love, Mindy Gledhill – Anchor./

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 21. února 2020 09:09

euridike 

...na Tvojí knihu zrecenzovaného života bych vystála frontu bez konce...

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 21. února 2020 09:36
Offline milacka
Avatar
5454 příspěvků moje polička 21. února 2020 10:07
Reakce na Miru:

euridike 

...na Tvojí knihu zrecenzovaného života bych vystála frontu bez konce...

​Aj ja ju s radosťou vystojím, euridike by som rada spoznala aj osobne. Jej rukopis je nádherný.

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 21. února 2020 10:19
Reakce na Miru:

euridike 

...na Tvojí knihu zrecenzovaného života bych vystála frontu bez konce...

já taky

euridike takové poklady schováváš před světem