Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 16:31

andry Na mně nesládne (naštěstí), já tam cítím spíš přechody mezi chladem a teplem, na začátku je minerálně ledová, pak se zahřeje, potom se ochladí, pak zas vykoukne ambrové slunce... Ale pořád je to lehké.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 16:59

Pierre Guillaume / Collection Croisière: Sambaka

Pro všechny dosavadní kávové vůně Noir Exquis počínaje a Intoxicated či Black Phantom konče platí, že je doprovází nějaký ten sladký gurmánský zákusek. Pierrova se ale liší. Soustřeďuje se totiž vyloženě na mimořádně kvalitní praženou brazilskou kávu. Pražené kávové boby smíchal se zrnky kandovaného zázvoru, kardamomu, nastrouhanou pomerančovou kůrou a špetkou najemno rozemleté vysokoprocentní hořké čokolády. A pro navození exotické jihoamerické atmosféry použil zakouřený dřevitý oud s medicinálními podtóny, čímž vznikla naprosto dokonalá kávová symfonie. Kilian se může jít klouzat!

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 18:08

Santa Maria Novella

(zdroj obrázku: tripadvisor.com)

Angels of Florence - Veľmi nežná, jemne sladká vôňa, niečo na tému "dámskej" kolínskej. Akokeby z klasickej kolínskej odpreparovali všetko, čo by akýmkoľvek spôsobom mohlo pôsobiť pánsky a vzniknuvše diery upchali rôznymi kvietkami, troškou ovosia a jemne zapúdrovali.

Alba di Seoul - Krásna, ľahunká zeleno-drevitá vôňa, unisex, bola by krásna aj ako interiérová vôňa, ale aj ako ľahká nekvetinová jarnička.

Cittá di Kyoto - Veľmi zaujímavá vôňa. Drevité tóny, vzdušné kadidlo, malý cink citrusov a štipka kosatca a kvety niekde v hmlistých diaľavách. Pôsobí ľahko nadpozemsky.

Fresia - Veľmi nekomplikovaná, až trochu nudná vôňa blížiaca sa frézii.

Gardenia - Príjemný, nenásilný gardéniový soliflor na pižmovom základe.

Peau d'Espagne - Na Peau d'Espagne som bola zvedavá už dlho, teda jedno od ktorej značky, lebo som vôní s týmto názvom už medzi starými značkami videla toľko, že som proste nemohla nebyť zvedavá. Tak je to dosť do pánska idúca vôňa, v podstate kožená kolínska (to tam bude robiť tá breza), so zelenými tónmi. Pôsobí elegantne, klasicky, možno trošku starosvetsky, ale rozhodne nie staromódne. A nie, ten uvedený karafiát v nej nemám...

Acqua di Colonia Russa - Ďalšia zo starých klasík, ktoré som proste musela skúsiť. Tak teda Colonia Russa je, minimálne v tomto podaní teda, zase raz kolínska, ale "zahustená" živičnatými a živočíšnymi tónmi. Tie ju trochu otepľujú a pridávajú na výdrži. Unisex.

Santa Maria Novella Classica - Veľmi príjemná kolínska. Ľahká ako letný vánok, hladká, bez akýchkoľvek drhnúcich tónov. Má všetko, čo má kolínska mať, napriek tomu v nej nie je nič drsné, ani zbytočne horké. Asi najkrajšia vôňa z tých, čo sa mi v SNM podarilo skúsiť. Vraj najstaršia z ich vôní.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 18:55

slniecko Tys v posledních dnech neslýchaně recenzemi plodná!

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 19:43

slniecko Dobré! Si šikulka.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 19:46

Korsičanka Biely kvet vďaka! len upratujem zápisníky...

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 19:49

slniecko plodná si bola vždy, ale tieto tvoje hromadné recenzie , teda klobúk dole. 

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 19:59

wendulka no ale takovej kotel a ještě do toho lejt mlíko...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 20:05

andry Njn, bez mlíka jsem vhodnější fotodokumentaci bohužel nenašla. I když já dostat takovej kotel, tak si ho tam naleju taky.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 21:25

wendulka Hezká recenze, vzpomněla jsem si na filmovou hlášku - nemá někdo zájem o dobrou brazilskou kávu?

Offline jerry
Avatar
8974 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 08:53

Maravilla (Bvlgari) - tlumeně zelená hladká a jemná chyprovka s naříznutou citronovou kůrou. Cristalle EdT a O de Lancome v jednom.

Reflection for Man (Amouage) - nahořklé suché byliny se zeleným kmínem a počátečním znatelný anýzovým nádechem - v této fázi by se dala považovat i za unisex. Ovšem po rozvonění zesládla a ve finále silný náraz santalu s pačuli ji posunul plně do pozice pánské vůně. Jako většina Amouage je hustá a hutná, žádná řídká vodička.

 

Offline 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 12:29

Nezkoušel někdo Slow Dance od Byreda? Já jo, líbí se mi, ale mám pocit, že už jsem ji někdy dávno měla :-). Nevíte, co mi může připomínat? 

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 13:14

Ahlam - Roja Parfums

Opulentní arabská růže. Otevírá se ostřejšími růžovými tóny s citronem, ihned se přidává i zlatý šafrán a dřevitý oud. Oud se drží decentně v pozadí..šafrán s růží jsou daleko výraznější a stále probleskuje citronová svěžest, což je zajímavý kontrast.

Postupně se ale přidají i další tóny, které v začátku vůbec nejsou patrné: krémový ylang a fialkový pudr. A chvilku se zdá, že místo arabského poloostrova jsme někde na zámku ve Francii, v době Marie Antoinetty.

To je jen zdání, protože šafrán s oudem se znova vracejí a spolu s luxusním santalem uzavírají celou kompozici. Nádhera.

Zdroj: https://rojaparfums.com/fragrance/ahlam

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 09:14
Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 11:10

alibi Měla jsem od té značky vzorek

Cattley a taky není úplně dle mých představ:( Asi nevím, jak voní orchideje

Ale motivační obrázek dost dobrej

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 11:15

Korsičanka dík. mám dnes vzorek sebou na přičichnutí ;)

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 11:44

alibi A přijdeš za námi s Renčou??? Nebo až do Vava?

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 11:47

Korsičanka až do vava, dřív nestíhám 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 11:51

alibi Oki, těším se!

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 12:22

alibi hm, znie to zaujímavo...