Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 31. července 2019 10:07

alibi Díky, snad se tam před Bratislavou ještě dostanu

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 31. července 2019 14:57
Reakce na prďola:

Fleur a nechceš přidat svoji původní recenzi k ostatním? minimálně jako takové to "bacha na ni!"

​Já do databáze dávám vždy jen recenze na vůně, které jsem alespoň chvilku nosila - ze vzorku, z odstřiku, pokud nemám celý flakón. Takže jsem ještě dnes opětovně vyzkoušela (na ruku, na stužku, na papírek) a dovolím si tedy vsunout mezi ty ódy i jedno lamentatio .

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 31. července 2019 15:22

Fleur super

já zas tu svou ódu rozvedla v článku, ale o tvém "lamentatio" se též zmiňuji :-)

Métallique (Tom Ford)

https://alibi-notes.webnode.cz/l/metallique-tom-ford/ 

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 31. července 2019 15:26

Fleur skvělé! díky

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 31. července 2019 15:38

alibi velmi příhodné srovnání s vášněmi kolem pětky, i když tam jsem jednoznačně v opačném táboře

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 31. července 2019 15:40
Reakce na alibi:

blackviolet Lustre na mě tak krotká není . V ní  naopak kovovou ostrost mám 

​V Lustre také cítím mezi růžemi plechový tón.

Ale mně vůně od Hiram Green vůbec nesedí, ve všech mi vadí nějaký tón v základu, který mi připomíná ztvrdlý med s voskem (když jsem byla malá, zajímalo mě, jak voní vosk, který včely vylučují ze zadečku - moje představa se tedy nyní konkretizovala, ačkoliv ve skutečnosti bude ten čerstvý vosk asi cítit úplně jinak, pokud vůbec...) a nádavkem je u toho taková živočišná starobní zatuchlina. Což mi připomíná, že jsem se před časem při hledání pomerančové vůně zamýšlela i nad Dilettante a právě z tohoto důvodu jsem ji velmi rychle odpískala.

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 31. července 2019 15:52

Fleur

Dilettante se mi, stejně jako Lustre, nelíbí (z různých důvodů)

ale ten med s voskem v Slowdive  se mi právě moc líbí. přitom med ve vůních vůbec nepreferuju, je většinou takový vlezlý. asi vosk tomu dává něco, co mi hodně voní. však i kvůli vosku se mi líbí původní podoba Sacrebleu Intense

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 31. července 2019 15:54

prďola děkuju. no já si pětku zamilovala hned napoprvé. ale vděčím asi tomu, že jsem napoprvé kápla na nějakou šarži podobnou té pětce v červeném flakonu, hladší aldehydy a květinové blaho

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 31. července 2019 17:32

Fleur alibi Teď jsem v Plzni od Beverly  zkusila ze vzorku Slowdive (Díky za vše!!!) a rozvoněl se na mně skořicově:)

Offline milacka
Avatar
5454 příspěvků moje polička 31. července 2019 17:49

alibi óda sa mi veľmi dobre čítala aj s ”lamentatiom”, perfektný opis

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 31. července 2019 21:51

Korsičankaskořicově??? :O

milacka velmi pekně ďakujem

Online jerry
Avatar
8892 příspěvků moje polička 01. srpna 2019 20:45

Lily Beach (Jacques Zolty) - bílé květiny schované pod břečťanem - relativně jednoduchá klasická zelená květinovka s lehkým chypre podtónem, která působí starosvětskou krásou.

Métallique (Tom Ford) - prach z bílého neparfémovaného mýdélka promíchaný s neparfémovaným pudrem a něco málo aldehydů - taková vcelku standardní pudrovka. V momentě, kdy se objevil tón sušeného pelyňku, začal pudr pomalu mizet v nenávratnu. Ovšem k pelyňku se postupně začala přidávat vanilka, zpočátku říznutá slzou hodně sladkého rumu, posléze i s několika třískami z rumového soudku - kombinace pelyňku a gurmánských tónů pro mě ale není nijak přitažlivá. Naštěstí po rozvonění už zůstal jenom našlehaný vanilkový krém s lehkým pudrovým popraškem. Tak trochu málo...na Forda dokonce hodně málo. A v originálním a povedeném flakónu bych čekala něco onačejšího než průměrný mainstream,

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 01. srpna 2019 21:08

jerry No, ty Métallique dáváš na frak Ale udivuje mě, co vy tam všechno necítíte - rum, soudek, žluklé rohlíčky, pelyněk...

Online jerry
Avatar
8892 příspěvků moje polička 01. srpna 2019 21:24

Korsičanka 

Bude to i tím, že od Forda čekám vždycky o něco víc, než jen průměr. A tohle je pro mě oproti jeho jiným vůním takové nesourodé...prostě od každého něco. Možná se tím pokusem o první aldehydovku dostal tak trochu do slepé uličky

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 01. srpna 2019 21:25

jerry Souhlas.

Online jerry
Avatar
8892 příspěvků moje polička 01. srpna 2019 21:30

Korsičanka 

Podívej do ostatních recenzí - namátkou: kov, Lipo, plast, popkorn, konvalinka, kokos - to není úplně obvyklé, aby tolik lidí cítilo tolik odlišné složky.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 01. srpna 2019 21:31

jerry Právě...a já tam z nich nemám ani jednu

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 01. srpna 2019 21:32
Reakce na jerry:

Korsičanka 

Bude to i tím, že od Forda čekám vždycky o něco víc, než jen průměr. A tohle je pro mě oproti jeho jiným vůním takové nesourodé...prostě od každého něco. možná se tím pokusem o první aldehydovku dostal tak trochu do slepé uličky

​Ano, hodně chaotické, trošku jako když pejsek s kočičkou připravovali dort...

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 01. srpna 2019 21:35

Fleur Jestli tam není nějaká tajemná látka -něco jako Iso E Super, kde každý cítí něco jiného...,nebo nic

Online jerry
Avatar
8892 příspěvků moje polička 01. srpna 2019 21:39

Fleur 

Prokoukla jsi mě - původně jsem chtěla napsat, že je taková mišmašovitá, ale držela jsem emotivně podbarvené výrazivo na řetězu.