Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. května 2019 18:42
Reakce na wendulka:

jerry

Taky kvůli té sladkosti snesu Néa jen v zimě, jinak je to moc.

​Mám to stejně. V teplě by mě Néa asi porazila.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 29. května 2019 20:47

wendulka Dalia 

Zkoušet ji v teple, to bych asi neměla šanci na přežití.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 29. května 2019 22:57

Widian: London

Kůže s fialkou a sladkou malinou s květinovým doprovodem. Oud je hodně jemný, převládá pižmo s pudrem, ambrou a sladkou vanilkou. Podobu s Tuscan Leather, se kterou bývá často srovnávána, nevidím moc velkou, v Tuscan Leather je malina skoro neznatelná, převládá zelený bylinový tón a kadidlo. London je květinovější, pudrovější a sladší. TL je kvalitní kožená bunda, London jsou jemné napudrované kožené rukavičky na kytici květin a ambře.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 30. května 2019 06:08

blackviolet Přesný popis

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 01. června 2019 21:28

Beaufort: Fathom V 

Blízko mořských útesů, o které se s pravidelnou monotónností tříští vlny oceánu, se už hodně let za kamennou zídkou skrývá začarovaná zahrada. Působí opuštěným dojmem a nikdo tam nikdy nechodí. Keře, stromy a buřina si razí cestu i přes mříž kovové branky. Vždycky po dešti je tam cítit vlhkou půdu a slaný mořský vzduch její aroma ještě zesiluje. Květy neznámých keřů vydechují kořenitou vůni a v jejich stínu bují vysoké kapradí. Každý rok na jaře se stane zázrak. Obrovské trsy bělostných lilií rozkvetou a jejich bíložluté hlavičky zazáří ze zelené temnoty jako slunce zpoza temného mraku.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 01. června 2019 21:39

blackviolet krásná představa

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. června 2019 21:45

blackviolet Jo, vůně Beaufort bych nenosila ani jednu, ale moc mě bavilo je všechny zkoušet právě proto, jak působí.

Výborné podání!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. června 2019 22:02

Kreolfleurage: Bwanwar

Zamíříte s ní na pláž prosluněného tropického ostrova, lemovanou palmami. V ruce držíte banánový koktejl v kokosové skořápce a nasloucháte šumění vln. Skořicově nahnědlý písek vás hřeje do nohou a zároveň vám během chůze lehce obrušuje paty. Zhluboka se nadechnete a nasajete zeleno-zemitou pačuliovou vůni zdejší panenské přírody, mísící se s vůní vanilky z ohniště u nedalekého bungalovu. Ano, Bwanwar je neomamná, nepřeslazená ylangová vůně, zkrátka zkapalněný sen o exotické dovolené.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 01. června 2019 22:16

alibi wendulka Díky! 

ad Bwanwar: To tam přesně je .

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 01. června 2019 22:17

wendulka Krása!

blackviolet Už jsem jí napsala:)

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 01. června 2019 22:19

Korsičanka A? Už odpověděla?

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 01. června 2019 22:22

blackviolet Ne. To by byla příliš rychlá 

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 01. června 2019 22:29

Korsičanka Na Seychelách plyne život pomaleji .

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 01. června 2019 22:38

blackviolet To jsou rozumní

A ve Fathomu V mám chryzantémy

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. června 2019 11:18

Korsičanka Tak mi dej, prosím, vědět, až ti odpoví. Já na tyhle ylangové vůně, evokující letní dovolenou, moc nejsem, jak víš, ale je ta kombinace s ylangem, nádhernou skořicí a pryskyřicemi naprosto geniální, že ač je i zde vanilka, vůbec tak nevytváří dojem plnotučnosti a takového toho opalovacího krému a tím pádem se dá i teď v teple.

A děkuju.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 02. června 2019 11:31

wendulka Oki.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 03. června 2019 17:17

Love Tuberose Amouage

Whiskey, buble gum a tuberosa...

...whiskeová/silně alkoholová(ale chutně, kvalitně) a současně žvýkačkově ovocně šťavnatá, delikátně živočišná květina a

s ní

krémové mýdlo s příchutí nesladce máslové gardenie.

Přestože je vůně konzistence vyšlehané husté hladké pěny,

má v sobě i podprahovou velejemnou křupavost(čerstvý křehký cedr).

Přestože je vůně příjemně animální, 

má v sobě i podprahovou čistotu.

...něco na způsob Narciso Rodriguez Narciso EdP 2014 x Juicy Couture Juicy Couture 2009 x Gucci Bloom 2017.

(...z orientu nic. Resp. na značku Amouage bych vůni netipovala vůbec. Je to takové milé, líbivé... Jako má Chanel svoji No.5 L´Eau nebo Gabrielle a nebo Dior svojí Joy nebo Poison Girl EdP 2016, Amouage má Love Tuberose...)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 03. června 2019 17:33

Miru ... děláš chutě!

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 03. června 2019 18:56

Gosha Rubchinskiy Comme des Garcons

(začíná dost podobně jako Nautica Boadicea bez ginu s tonikem... a i pak je typově podobná...)

- skomírajícím horkem ohně sušše trouchnivějící vetiver

- teplo z mužské podkošile

- měkkost, tma a temná svěžest hlubokých hvozdů

- tmavošedá lahvová zeleň, popelavý antracit

- ledovost vodních kapek klouzajících se z horských štítů do tepla lidských dlaní

- hebce prachové pižmo a vyčiněná kvalitní kůže

- v nočním vzduchu a ve velké dálce  energie plamenů hořícího ohně

- trocha špinavé ale konejšivé živočišnosti

- lahodná drsnost

...vůně severských zemí a nebo široké Rusy, nezměrné tajgy...

- ledovými kostkami,  do míst, kde mají svítit živé oči

vypálené cejchy skrz něž 

teď jen

srdcem

vidíte

jak

svět se

točí

a aby ten vír nebyl šílený,

narvete do těch děr

dva prsty zkřivený a

tmu zas přivoláte...

(a přes ohořelé, po očních bulvách zbylé jamky dvě nálepky fuck of a  fuck you dáte)

...nechcete žít znovu bolest,

co už znáte

Vetiverově dřevitý, hustě ozonický, teple ledový, tepající tělesností ochucený panák ginu

...barvy vůně:

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 03. června 2019 18:58

Princesses de Malabar (Lubin)

Rtěnka, nesladký kosatcový pudr a jiná líčidla z dob první republiky, jemný jasmínový vánek, kvíteček magnolie s vůní citronového krému, citrusová šťáva, aby nebylo přepudrováno - a vlhká omítka s nějakou tou sklepní zatuchlinkou a do toho rozpínající se gumový ylang, co vleče jasmín za ruku. Trochu připomíná retro kosmetický stolek z l'artisanovské Drole de Rose, trochu vonný stromeček s čínskou gumou a přezrálým banánem z guerlainovské AA Ylang&Vanille a hodně to, že si u Lubinů vzpomněli, že jim prostě mezi těmi vůněmi spíše v klasickém duchu chybí nějaká líčidlová, tak to honem splácali dohromady. Překvapivě - už jsem potkala i horší. Obávám se, že jak je to na mojí kůži, to skutečně vonět má.