Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 24. května 2019 10:03

NARCOTIC VENUS - Nasomatto


Přišli k ní tiše.
Zezadu.
Aby ji překvapili náhlým, nečekaným útokem.
Stejně o nich věděla.
Už dlouho.
Táhli se za ní už od včerejška.
Celé roky!
Teď přišel jejich čas.
Sebrali odvahu.
Vzali si ji.
Spoutali.
Jejími vlastními vlasy.
Nitkami jejích šatů.
Jí samotnou.
Stloukli ji svými pohledy.
Doteky.
Gesty.
A ona tu stále byla.
Nepokořená a nepokořitelná.
Nespoutaná a nespoutatelná.
/Neboť nelze spoutat někoho, kdo se cítí být volný, svobodný./
Absolutní.
Ze své podstaty.
Vůně.

Ne.
Oni nevědí, že když se narodila, zářila bledě nad obzorem zlatá písmena, úryvek posvátného textu Bhagavadgíta...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 24. května 2019 10:05

alibi Skvela recenze na Iris Ganache...

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 24. května 2019 11:20

euridike já děkuji. tvoje nové recenze jsou opět krásné... a u Narcotic Venus mě zamrazilo

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 24. května 2019 14:32

euridike Recenze krásná, kochám se tedy alespoň slovy, neboť vůně samotná se se mnou míjí...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 24. května 2019 17:40

euridike 

...

(nevím, proč, ale naskočilo mi od Charlese Bukowskiho:"...přinesla jsi mi to. Až si to budeš brát, udělej to pomalu a hladce, udělej to, jakobych umíral ve spánku místo v životě...")

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 24. května 2019 19:31

euridike ó, nádherné, až ma mrazí

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 24. května 2019 20:51
Reakce na Miru:

euridike 

...

(nevím, proč, ale naskočilo mi od Charlese Bukowskiho:"...přinesla jsi mi to. Až si to budeš brát, udělej to pomalu a hladce, udělej to, jakobych umíral ve spánku místo v životě...")

​Vím proč.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. května 2019 20:58

euridike Mám to stejně jak Fleur . Narcotic Venus se se mnou míjí, ale ta recenze.

alibi Má milovaná Iris Ganache. Řada mých parfémových lásek přišla a zase odešla, ale Iris Ganache zůstává...

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 24. května 2019 21:09
Reakce na wendulka:

alibi Má milovaná Iris Ganache. Řada mých parfémových lásek přišla a zase odešla, ale Iris Ganache zůstává...

​Mám to také tak a jsem ráda, že můj nasyslený flakon udělal takovou radost

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 24. května 2019 21:20

euridike 

Narcotic Venus jsem zatím nezkoušela. Text k ní veknu pěkný. V podsatatě přímočaře lákavý... ji vyzkoušet.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 24. května 2019 22:44


Všem děkuji za milá slova...


A ač vyznívá moje recenze asi poněkud dvojsmyslně, měla vystihnout myšlenku, že Narcotic Venus je tak velká, opulentní a ohromující vůně, že se zdá nemožné ji zachytit, zkrotit a uzavřít do jednoho malého flakonu...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 25. května 2019 05:35
Reakce na euridike:

...měla vystihnout myšlenku, že Narcotic Venus je tak velká, opulentní a ohromující vůně, že se zdá nemožné ji zachytit, zkrotit a uzavřít do jednoho malého flakonu...

​...ano.

(opulentnost čehokoliv téměř nelze spoutat, potřebuje nesmírný prostor, jakoby jí vesmíru nebylo dost)

A současně jsem z Tvé recenze cítila i ohromnou křehkost...

(a ta křehkost paradoxně naopak potřebuje nějaké hranice, mantinely, objetí, aby se samou křehkostí v onom vesmíru nerozplynula do nenávratna, do nicoty)

...křehkost vůně, ženy, podstaty...

(a svobodu a klid)

A jak píše domenica , nesmírně to láká k vyzkoušení, k ochutnání toho, co tam Ty cítíš, jestli i já/jiní budou mít také to štěstí ucítit to samé...

(určitě to není vůně pro každého, a to má u mě další pomyslný plusový bod)

Ano, když se podaří mezi vůněmi narazit na nějakou, která probudí emoce, a ke všemu u více lidí, je to nádhera...

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 25. května 2019 09:59

wendulka Iris Ganache je prostě výjimečná

Renusatko ani ve snu by mě to nenapadlo, děkuju...

s recenzí jsem záměrně čekala, až nám vykvetou kosatce na zahradě. vykvetl jeden :)

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 27. května 2019 19:36

Néa (Jul et Mad) - sladké datle namočené v medu v kombinaci se suchým pelyňkem a opepřenou vanilkou zpočátku nejsou až tak sladké, jak by se mohlo zdát. Ovšem po rozvonění vše zasypaly obrovské krystaly cukru s další pepřovou várkou zalitou medem a ozdobenou medovou růží a zelenou pačuli. Vůně je to nade vší pochybnost kvalitní, dobře sestavená, bohužel však pro mě přespříliš sladká....

Silk Blossom (Cologne) (2019) (Jo Malone) - květinová, jemná, lehká až "nijaká". Rozvoněla se do podoby lehce syntetické cedrovky.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 28. května 2019 14:51

Un Air d´Apogée: Vůně dřevěné chaty poslední víkend před zazimováním. Venku prší. Uvnitř se ještě drží teplo nasbírané za letních dní. Vymést pečlivě všechny kouty, stébla suché trávy, rezavé jehličí, rozsypaný tabák a rooibos. Vyhodit improvizovaný svícen z láhve od vína pokrytý voskem, scvrklou mrkev, ulepenou sklenici se zbytkem zcukernatělého medu a nakousnutou čokoládovou pralinku. Zavřít dřevěné okenice. Ocitnout se ve tmě a nadechnout se důvěrně známé a přesto už na několik měsíců cizí vůně: bylinky, vosk, tabák, navlhlé dřevo...
Dokonalá podzimní vůně.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 29. května 2019 14:19

Dost mě překvapila zkoušená Baptême du Feu Serge Lutens Lutens se nezapře. Je to jeden z těch hezčích. Spíš než perník bych viděla nějaký podzimní táč s ovocem a možná i alkoholem, punčem na zahřátí v podzimních dnech. Přitom to není žádná vyložená gurmánka. Tak akorát sladká a mírně kovovým tónem, který je tady velice příjemný. Opravdu zajímavá vůně.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 29. května 2019 16:04

Renusatko Já tam mám tu kovovou stopu hodně výraznou, asi jsem na ni přecitlivělá. V dětství jsem pach kovu nesnášela, obvykle od něj bylo blízko ke krvi .

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 29. května 2019 16:28

Renusatko Za ty peníze na pp se mi zdá dost zajímavá, evropskou cenu bych si rozmyslela

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 29. května 2019 16:44

Fleur Já bych tam ten kov asi ani neidentifikovala, kdyby nebyl ve složení v podobě toho střelného prachu a v recenzích. Takhle jsem ho tam vyloženě hledala a je tam, ale ne nic strašného. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. května 2019 16:52

jerry

Taky kvůli té sladkosti snesu Néa jen v zimě, jinak je to moc.