Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 19. května 2019 21:48

Renusatko zkoušela jsem snad desetkrát (mám vzoreček s rozprašovačem) a... prostě je to tak:-) ze začátku jsem opravdu nevěřila že to je ono

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 19. května 2019 22:08

viktorka_od splavu tvoja recenzia si ma podmanila, Fifi som kedysi skúšala a neviem prečo, ale v hlave mi utkvela vôňa detskej plastovej bábiky, jej vôňa bola púdrovo sladká, že by mi v tej mojej hlave utkvela nejaká príjemná emócia z detstva?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 19. května 2019 22:10

milacka to bude kouzlo, každý si v ní najde to své příjemno:-)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. května 2019 06:37

viktorka_od splavu Máš fantazii, čtivá recenze! Ale musím přiznat, že jsem ráda, že Fifi vnímám jinak.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. května 2019 10:59

viktorka_od splavu Mně Fifi připomínala Tonku Imperiale, ale je to už strašně dávno, co jsem zkoušela naposled. Třeba bych ji teď vnímala už jinak.

Ale chtělo by to taky tu recenzi uložit i do databáze...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 20. května 2019 11:07

...jsem OT, ale tohle nemáme v databázi?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 20. května 2019 11:13

wendulka jo muze byt, v te mam taky dost tabaku:-) ale misto mandarinek tresne s je takova hodne alkoholova, jako liker - orechovka, griotka.. to ve fifi necitim

chybku napravim:-)

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 20. května 2019 11:56

viktorka_od splavu To je legranda, já si ve Fifi kdysi tabák vůbec nepamatovala. Teď ho z odstříčku přiznávám, ale že by na mně dominoval? Naštěstí:)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. května 2019 12:13
Reakce na wendulka:

viktorka_od splavu Mně Fifi připomínala Tonku Imperiale, ale je to už strašně dávno, co jsem zkoušela naposled. Třeba bych ji teď vnímala už jinak.

Ale chtělo by to taky tu recenzi uložit i do databáze...

​I já mám v obou těchto vůních podobnost. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 20. května 2019 12:42

Korsičanka ja mam vuni tabaku rada, ale jak v nejake vuni je, tak mi asi prekryva ostatni slozky-takova tobacco vanille je pro me skorem cisty tabak:-)

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 20. května 2019 12:47

viktorka_od splavu Hm, to věřím. Můj muž v Itošce cítil tabák ve všem - i v Lost Cherry a FF A to kolem nás skoro nikdo nekouřil, natož aby dýmal!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 20. května 2019 12:50

Korsičanka no ale ja nemyslim kour, tabak nezapaleny, proste narezane listy, si predstavuju ze tak to voni ve fabrice na doutniky:-)

jinak ten kapku “popelnikovy” dojem mi vytvareji nektere vune v desti (coz bude asi ten tvuj pripad?:-)

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 20. května 2019 12:56

viktorka_od splavu 

...kouřovost ve smyslu popel, vytváří nejčastěji vetiver...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 20. května 2019 12:56

Miru joo, to bude ono, dekuju!

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 20. května 2019 12:58

viktorka_od splavu To ne. On taky cítil rozdrobené tabákové listy, já se špatně vyjádřila. Ale v LCH?

Je fakt, že byla zima a lilo, tak kdo ví, co dělá s vůněmi déšť v různých nosech. Třeba QVLP jsem navzdory názvu v dešti nedávala

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 20. května 2019 12:58

viktorka_od splavu 

...u některých vůní je to vyloženě záměr parfuméra, 

v jiných je to kombinace vůně samotné(s vetiverem ve složení) a chemie nositele a někdy k tomu přispěje i vlhké/deštivé chladnější počasí...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 20. května 2019 13:02

Korsičanka jo tak.. no v lost cherry ja mam hlinu, paculi, jako hlavni slozku. s trochou snahy by to slo zamenit, resp, mozna v desti.. to jsem ji nezkousela. ve ff za me muze byt cokoliv, to je vune kterou jsem nejak “neprokoukla”

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 20. května 2019 13:27

kdyz jsme tedy u toho..

Lost Cherry-Tom Ford

tahle třešeň se mi opravdu ztratila. v pačuliovém pelíšku z měkoučké hlíny

uplně na začátku je to náplň bonboniery višní v čokoládě - višně v alkoholu. pak se přidá i ta čokoláda, potom santal, hodně santalu, až tolik, že na mě dělá dojem suché, sladké hlíny, hliněných kuliček co se šprtají do důlku

a hořké mandle. spousta mandlových slupek, suchých a hořkých

dávno ztracená nevinnost...

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 20. května 2019 22:39

Martula Taky Cassili zrovna zkouším a vidím v ní variaci na Delinu, jen nějak nudnější a obyčejnější.

Parfums de Marly: Cassili 

Cassili je variací na téma květin a ovoce, která se osvědčila u Deliny.

Je to opět něžná květinovka s růží, ovocný tón představuje broskev a sladkokyselá žlutá ryngle. V květinách je trochu tropické plumerie a v základu vanilka s tonkou.

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 20. května 2019 22:39

Jak je u těchto 2 vůní vnímání u každé z nás jiné.

Lost Cherry... pro mě hlavně griotka se špetkou skořice nebo hřebíčku, lehce podbarvená mandlemi.

Fifi... nejvýrazněji cítím citrusy ze Shalimaru. Ale Fifi je narozdíl od Shalimaru pro mě nositelná, nádherná, příjemná. Nevyčnívá z ní nic, co by mně vadilo. Tabák mám jen lehce v pozadí.