Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 19. května 2019 10:07

Martula A akú majú výdrž? Vyzerajú obe lákavo.

Online Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 19. května 2019 11:05
Reakce na Biely kvet:

Martula A akú majú výdrž? Vyzerajú obe lákavo.

​Výdrž mají velmi dobrou a celkově obě dvě hodnotím jako kvalitní a zajímavé

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. května 2019 11:12

Martula Od Totally White by se mi líbilo, kdyby kromě padesátky existovalo i nějaké cestovní balení

Online Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 19. května 2019 11:31

wendulka Jo, to bych brala hned

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 19. května 2019 11:52

Orange Blossom (Cologne) (2019) (Jo Malone) - sluncem prohřátý květinový závoj s lehkým ovocem v povzdálí. Po rozvonění nasládlá květinová směs s pomerančovým květem a lehkou citrusovou kyselkavostí a s minimální intenzitou. Ale na kolínskou slušná výdrž. Zapomenutelná....

Lost Cherry (Tom Ford) - třešňové pecky ponořené do kvalitní griotky a po rozvonění skořicové dřevo s vanilkou (hodně blízkou Tobacco Vanille) a jemnou třešní. Bohužel na mě nedrží a intenzita taky nic moc...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 19. května 2019 12:48

jerry 

...cha, nejsem divná!

Taky mám griotku a taky intenzita nic moc(spíš hodně mizerná oproti dřívějším vůním z private blend...)

Online Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 19. května 2019 12:51

Cassili - Parfums de Marly

Poté, co Parfums de Marly slaví veliký úspěch s vůněmi Delina + Delina Exclusif, přichází novinka Cassili. A bohužel to vypadá, že se značka rozhodla sledovat trend mainstreamových značek, které když zaznamenají úspěch nějaké vůně, tak pak chrlí na trh množství zbytečných klonů "té úspěšné".

Nemůžu si pomoct..Cassili je variace na Delina Exclusif, byť se zdánlivě jiným složením. A zatím co Delina doslova jiskří, tak Cassili sklouzává do nudné sladkosti bez nápadu. Oceňuji barvu flakonku, ta se mi hodně líbí, ale to je tak vše. Quentin Bisch a jeho obě varianty Delina  jsou minimálně o třídu výš než tohle. Škoda.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 19. května 2019 13:05

Miru 

Ale ta griotka je fakt povedená...leč bohužel ne tedy jako parfém. V tomto případě ušetřím (i když podle recenzí to vypadalo, že bych ji mohla vzít i naslepo).

Ta ne-intenzita a ne-výdrž mě překvapily - u fordovek to mám právě opačně.  

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 19. května 2019 13:07

jerry 

...jo, i mně se ta griotka líbí, hodně!, fakt jak vymlasknout štamprle. Ale abych dávala tisíce za pár minut vůně...?. Nee

Offline 999
Avatar
17532 příspěvků moje polička 19. května 2019 19:08

jerry Já mám teda intenzitu i výdrž :-). Už jsem to tu psala po prvním vyzkoušení, u mě je to fakt něco, ta vůně mi sedí, ale strašně mě zesiluje. Trochu mě uklidnila barbucha , když mi ji pochválila, ale bylo to venku. Teď jsem ji měla a vzbuzovala rozruch. Byla to teda absurdní situace, byla jsem jediná ženská v hospodě, kam přišli chlapi koukat na hokej, ale dost jsem jsem je tam tou vůní znervózňovala :-). A i pán, se kterým jsem tam byla, říkal, nemluv na mě, ta tvoje vůně mě pohlcuje, nemůžu se soustředit.

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 19. května 2019 19:12

999 

Do hospody (na sledování hokeje) bych ji asi nebrala, ale takhle na ulici to bylo moc hezký. Super sillage i intenzita. Ten obláček kolem nositelky

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 19. května 2019 19:30

999 Já se s ní polívám a vůbec nic. Ani negativní ani pozitivní. Ani sama ji necítím nijak výrazně a dlouho. Dokonce jsem ji teď měla na dvou akcích, kde jsem byla ve velice blízkém kontaktu s ostatními a taky nic. 

Offline 999
Avatar
17532 příspěvků moje polička 19. května 2019 20:15

barbucha Renusatko Tak ji asi namíchali pro mě :-). Mně fakt sedí jak pr.el na hrnec, jen je to trochu moc :-). A to jsem zvyklá na velké nálože... Možná je to tím, že ta vůně je všeobecně přijatelná, žádná zlá královna jako v Une Rose, jen asi na někom voní víc intenzivně a na někom míň :-).

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 19. května 2019 20:50

999 

Tak dáš o jeden střik míň, když se ti to zdá moc Ale jo, sedí ti stoprocentně.

Offline 999
Avatar
17532 příspěvků moje polička 19. května 2019 20:53

barbucha Dávala jsem dva, dám jeden :-).

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45990 příspěvků moje polička 19. května 2019 21:01

999 gratuluju, je skvělý najít vůni která takhle sedí! já v ní po počáteční griotce (která je hezká ale  pro mě nenositelná, stejně jako všechny ty "šatičky" od guerlaina) mám akorát pačuli, nic víc - ovšem za všeobecně přijatelný bych ho taky neoznačila:-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45990 příspěvků moje polička 19. května 2019 21:04

FIFI CHACHNIL edp

tvůrce téhle vůně si z nás prostě dělá legraci. kontrast flakonu a obsahu by snad nemohl být větší. a navíc má vůně dvě tváře, ani jedna z nich ovšem s flakonem nesouzní. mám v něm muže a ženu, v závislosti na počasí

v chladnu to je po počátečním bergamotu jak vystřiženém ze shalimaru tabáková mentolka

jako chlápek jdoucí po ránu z kasina, prosycený vůní noci, tabáku a medu, hodí do pusy mentolku, přejede rukou ostré strniště na bradě, a sebejistě nakráčí do práce:D

a když se oteplí, tak cítím mírnější, trochu květinovou, vzdušnou vůni s tabákem... 

Fifi bývala v mládí docela dračice. Teď už se trochu zklidnila a pracuje v Kutné Hoře v továrně na cigarety. Celý den stojí u linky, kde se řežou tabákové listy, takže je úplně prosáklá vůní tabáku, i když se po práci umyje a převlékne do čistých šatů. Její vlasy, kůže, všechny póry vydechují uklidňující vůni, připomínající objetí toho velkého silného muže, po kterém vždycky toužila a hledala ho ve všech, které měla... Jakkoliv krásným parfémem se po práci navoní, objetí toho ramenatého milovníka tabáku ji provází kamkoliv se hne. Cítí se s ním moc dobře. Cestou domů se staví za kamarádkou v zahradnictví, mají tam i velkosklad ovoce, vybere si pár velkých sladkých mandarinek... po prstech stéká sladká mandarinková šťáva, skoro až lepkavá

a

tabák:-)

prostě je to tak.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45990 příspěvků moje polička 19. května 2019 21:06

připomíná mi hodně Suerte/La Martina, taky sladce tabákově uklidňující, jenže ta není ani zdaleka tak propracovaná, je plošší, obyčejnější. moje oblíbená vůně na doma. s Fifi si nejsem tak jistá, že se už definitivně zklidnila

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 19. května 2019 21:43
Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 19. května 2019 21:46
Reakce na 999:

 Dávala jsem dva, dám jeden :-).

​No a já žádné vůně nedávám víc než dva (i kvůli sobě a svému citlivému nosu). Tady včera a předevčírem 6 a prostě nic . Tak závidím v dobrém. Líbí se mi moc, ale očividně není pro mě. 

viktorka_od splavu , Fifi mám ještě v tužebníku. Vnímám ji teda jinak než ty, ale recenze je zajímavá.