Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 30. března 2019 09:02

Martula Jemná pro tvůj nos? To bych zas asi cítila vodu.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 30. března 2019 17:32

Rose Flash Andy Tauer

Olejová růže.

Mdlá.

Nuda.

1001 Nobile 1942

...napřed, bezprostředně po aplikaci vůně na kůži, necítím nic.

Prostě NIC.

Po chvíli se objeví čerstvý bergamot a současně s ním, máte pocit, že se prolínají, velmi měkká nasládlá pryskyřice.

Pak opět - 

nic.

Jakoby vůně přemýšlela, jestli se mi má vůbec představit, předvést...

...a ano, už vím, jak voní, nakonec se mi 1001 ukázala -

ledově teplý, nesmírně příjemně hladký a oblý, jako skleněný oblázek

(onu narkotickou lahodnou hladkost přisuzuji růži, jasmínu, vanilce a pižmu, i když je, jako takové, nevnímám),

nasládlý červený čaj, zabarvený měkoučkými bergamotovými silicemi.

Klid vodní hladiny, hustota ztuhlých pryskyřicových slz, hladkost a ledové teplo.

Krásná vůně.

Jo, a drží.

No.02 L´Air du Désert Marocain Andy Tauer

Vůně lahodně nasládlého, mohérovou ambrou teplého písku s teplem pokožky obarvené spalujícím kotoučem do zlatohněda...

...písečně ambrová, díky jasmínu podprahově křehká a současně měkoučká vůně.

Hodně pěkná.

Intenzity spíše intimní, ale drží celkem slušně.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 30. března 2019 20:47

Miru Rose Flash Andy Tauer  Olejová růže. Mdlá. Nuda.

Cože????Kde jsi vzala vzorek?:)))

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. března 2019 21:51

Martula Přesně tyhle dvě jsem chtěla příští týden zkusit přímo v butiku, ale teď teda nevím...

Miru Jj, 1001 se střídavě objevuje a jakoby zdánlivě mizí a furt dokola, ale drží

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. března 2019 22:14
Reakce na Friga:

Fath’s Essentials: Tempete d’Automne (Jaques Fath): zacina krasnymi uhlazenymi, nestiplavymi citrusy. Pak se objevi koreni s kvetinami, vse uhlazene a podkreslene jemnym zivocisnem. A prece tam neco trochu v te uhlazenosti vystrkuje ruzky a dela vuni zajimavou. Povedena a elegantni vune  

Jj, ta skořice v ní je fantastická. Stoprocetně raw, žádnej skořiovej cukříček. Já obvykle Cecile Zarokian kritizuju, že se ráda opakuje, ale tady jí musím zase jednou dát body za originalitu, jak se v ní střídá unisexová skořice s ženským ylangem a pánskou levandulí a kůží.​

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 31. března 2019 06:23

Korsičanka 

...když nejde Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi(= dojela jsem si ke zdroji...)

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 31. března 2019 06:23

wendulka 

Přesně tak

Offline Friga
Avatar
1553 příspěvků moje polička 31. března 2019 09:13

wendulka to je skorice? Ahaa :) ja premyslela, co je to za koreni, ze to znam, ale neprisla jsem na to. Zavan levandule jsem odhalila. Vune je opravdu povedena a zvazuju, ze poputuje na tuzebnik:)

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 31. března 2019 10:03

Miru Já myslila, jestli jsi neměla nějaký zkažený Takže tím se definitivně potvrdila odlišnost našich nosů 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. března 2019 11:11

Jacques Fath: Fath's Essentials

Tempête d'Automne

Óda na skořici. Skořicové ruličky s jejich přirozeně nasládlou, pikantně dřevitou a příjemně živočišnou vůní, mezi něž společně s kuličkami růžového pepře napadaly kousky pomerančové a mandarinkové kůry s malým ždibcem i té bergamotové. Po rozvonění mezi skořici vpluje máslově ovocný ylang s vůní přezrálých banánů s pár klásky kafrové levandule, která společně s vůní kožené aktovky Tempete d´Automne chvilku posune pánským směrem. Mléčně santalový základ s bíločokoládovou tonkou ji ale vrátí zpět do sofistikovaně ženských ylangových sfér.

Le Loden

Kdo by neznal myslivecky zelené loden sako, typické hlavně pro Bavorsko. Nosil jej ale prý rád i samotný Jacques Fath a když zelená, tak vetiverovka. Luca Maffei jí pojal svěžím způsobem a doplnil zázvorem a kůrou zelené mandarinky. Klopu saka ozdobil snítkou jalovce a citrusově kořenitou růžovou pelargónií a do kapsy schoval tabatěrku.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 31. března 2019 11:55
Reakce na Miru:

Rose Flash Andy Tauer

Olejová růže.

Mdlá.

Nuda.

Kdybych to sama necítila, tak neuvěřím.  Teď už chápu, proč Miru může nosit ty silné (a pro mě už neúměrně sladké) vůně - i z Rose Flash naprosto absorbovala všechny gurmánsky rafinované tóny (žádné maliny, ani stopa po zkaramelizovaných jahodách) a na kůži jí zůstala spíš nakysle štiplavá růže.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 31. března 2019 11:57
Reakce na Miru:

1001 Nobile 1942

...napřed, bezprostředně po aplikaci vůně na kůži, necítím nic.

Prostě NIC.

Po chvíli se objeví čerstvý bergamot a současně s ním, máte pocit, že se prolínají, velmi měkká nasládlá pryskyřice.

Pak opět - 

nic.

Jakoby vůně přemýšlela, jestli se mi má vůbec představit, předvést...

...a ano, už vím, jak voní, nakonec se mi 1001 ukázala -

ledově teplý, nesmírně příjemně hladký a oblý, jako skleněný oblázek

(onu narkotickou lahodnou hladkost přisuzuji růži, jasmínu, vanilce a pižmu, i když je, jako takové, nevnímám),

nasládlý červený čaj, zabarvený měkoučkými bergamotovými silicemi.

Klid vodní hladiny, hustota ztuhlých pryskyřicových slz, hladkost a ledové teplo.

Krásná vůně.

Jo, a drží.

No.02 L´Air du Désert Marocain Andy Tauer

Vůně lahodně nasládlého, mohérovou ambrou teplého písku s teplem pokožky obarvené spalujícím kotoučem do zlatohněda...

...písečně ambrová, díky jasmínu podprahově křehká a současně měkoučká vůně.

Hodně pěkná.

Intenzity spíše intimní, ale drží celkem slušně.

​Obě na tobě vyzněly moc krásně, ale v obláčku červené chanelovské No 5 ti to tak slušelo, že nemusíš nic hledat.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 31. března 2019 12:06

Včera jsem prozkoumala dvě novinky, které teprve budou uvedeny na trh - jde o novou řadu Une Nuit a Oman značky Une Nuit Nomade.

Jardins de Misfah bude co nevidět k dostání. Je to sladce šťavnatá vůně, trošku ve stylu svěží interpretace Secret du Paradis Rouge, ale s podkresem z koření a hořkých mandlí. Prvotní nadšení po včerejší opakované zkoušce poněkud ochladlo, protože v teplejším počasí mi tam vystoupilo něco zeleně dráždivého jako andělika, kterou nemám ráda.

A na novou ambrovou vůni, která bude dostupná v září, se už moc těším.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 31. března 2019 14:22

Fleur 

...děkuju...

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 31. března 2019 16:05

Miru Fleur tá rozmanitosť je fascinujúca.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 31. března 2019 22:33

Fleur Un nuit Nomade a nová vůně, tak to jsem jako na trní, prosím nevíš přesně kdy bude?

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 31. března 2019 22:54

alibi Jardins de Misfah je opravdu na spadnutí, ta ambrová bude až v září.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 31. března 2019 23:00

Fleur dík, jsem moc zvědavá a trochu se bojím o peněženku :)

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 01. dubna 2019 19:27

Dent de Lait (Serge Lutens) - popravdě ten název moc nechápu - začátek mi evokuje směs L´Eau Froide (karlovarská vřídelní sůl, v tomto případě navíc s bylinným extraktem) a L´Eau Serge Lutens (bílé kytky vymáčené ve vodě s pár kapkami citrónové šťávy). K nim zde navíc přibyla příjemná květinová aviváž, nasládlá a hebká. A taky někde v pozadí pár mandlí s jemně připraženou špičkou...

White Moss & Snowdrop (Jo Malone) - zmrzlá zemina zasypaná sladkým pepřovým prachem se rozvoněla do cedrovky s nasládlým nádechem trochu laciných syntetických tónů. Měl by to být unisex, ale připadá mi spíš jako ryze pánská vůně.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 03. dubna 2019 09:38


METAL CHYPRE - Juliette Has a Gun

Musím to dělat rychle
aby se to aspoň trochu podobalo
ohňostroji
závrati z milování
/Václav Hrabě - Romance/

Vím, kde se vzaly tvoje pihy. I ty moje. Dívali jsme se spolu do slunce. Tak dlouho, že se naše duhovky zbarvily dozlatova a začaly se tavit a žhnout. Pak jsem na tebe pohlédla. A ty na mě. Vzduch mezi námi se začal chvět a jiskřit. Ty jiskry byly všude. I ta záře z nich. Jasná. Horká. Nesmlouvavá. A voněla po pryskyřici a vyschlé hlíně, po bylinném sirupu a kvetoucím mechu, po kůži ohlazené a prohřáté tisícem doteků. Ty jiskry, které se dotkly tvých tváří, na nich shořely - a zbyla po nich malá ohnivá znamení...