Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Cervanek
Avatar
28. února 2019 07:08

999 krasne a uprimne vyjadreni se o vuni 

Offline 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 28. února 2019 07:11

Miru Buď jsem to blbě napsala, nebo jsi to špatně pochopila....

Cervanek
Avatar
28. února 2019 07:11
Reakce na Miru:

999 

...Tom Ford nositele vždycky zviditelní. Je pak pro ostatní jak pro můry světlo...

Člověk se s jeho vůněmi cítí

jedinečně, prostě

jinak...

Kup si tu vůni, když Tě tak oslovila...

​Miru, Tvuj postoj k Vunim je opravdu silna srdecni zalezitost,  Tve motto ....” Kralovství za vůni” to jen potvrzuje a o procitenych recenzich ani nemluve ♥️

Offline 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 28. února 2019 07:11

Cervanek Díky :-).

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 28. února 2019 07:13

999 

...já jsem to pochopila, myslím, dobře, jak to myslíš. Přesto píšu, myslím si, že by jsi si ji měla pořídit(oněch 10ml třeba), prostě ji mít

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 28. února 2019 07:18

...mně se vždycky líbilo, co kdysi - údajně - prohlásila Elizabeth Taylor, něco ve smyslu, že

"...nechápu, proč by se měli muži dívat na jiné ženy, když jsem v místnosti já..."

Některé ženy, přestože jsou výrazné(osobnosti, čímkoliv), unesou i výrazné vůně, umí je vynést. Některé ne.

Je to individuální.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 28. února 2019 07:23

...na mně osobně je Lost Cherry jedna z nejkrotších vůní Toma Forda.

Udělal líbivku v niché řadě.

Na mé kůži tahle vůně je hezká, to určitě ano, ale taková intimní, neškodná

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 28. února 2019 09:23

999 Jsem ráda, že Tě Lost Cherry zaujala, i když bude jen na občasné nošení 

Fordovy vůně samy o sobě inspirují k delším recenzím, často s osobními prožitky, vzpomínkami, fantaziemi - a vypadá to, že Lost Cherry je v tomhle směru zvlášť inspirující. Navíc jak v ní každý najde něco trochu jiného, že Korsičanka  

Osobně dám přednost jiným Fordovým vůním, třeba i z mainstreamové řady. 

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 01. března 2019 12:09

Jardin Majorelle (Jardin Majorelle)

Krásná vůně, z níž dýchají subtropy. Vstupuji do Majorelleho zahrady, ukrývající za svými zdmi přes tři sta druhů rostlin. Je jasný slunečný den. Míjím kvetoucí jasmíny a pomerančovníky, které vydávají opojnou ovocnou vůni. Zabořuji nos do svěžích rudých růží. Šafrán jim propůjčuje kořeněnost. Procházím se po prašných cestičkách. Čas plyne. Přichází zima, růže odkvétají a usychají. Opouštím zahradu a usedám pod živočišně pryskyřičnými atlaskými cedry rostoucími nedaleko. Výdrž přesahuje 4 hodiny.

https://en.wikipedia.org/wiki/Majorelle_Garden#/media/File:Le_jardin_des_majorelle_40.JPG

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 01. března 2019 12:15

ModestMourek To zní zajímavě, kde jsi sebral vzorek, prosím? Mám si ho nechat dovézt z Marrákeše? Stojí za to??

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 01. března 2019 12:37

Korsičanka Mám ho od munu, která má flakón. Ještě jsem jí nepsal, takže nevím kde a za kolik ho koupila. Jestli to stojí za to, záleží na tom, kolik za něj chtějí.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 01. března 2019 12:40

ModestMourek To je jasné, díky! Ale v Maroku by nemuseli chtít tak moc, že? Jestli ho má ovšem z Evropy...

Edit: Napsala jsem jí dotaz.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 01. března 2019 18:32

Maison Violet:

Un Air d'Apogée - Tá vôňa je fialová, nie fialková. Tak ako Belodgia je pre mňa zamat červený a L´Heure Bleue zamat modrý, toto je zamat fialový. Pôsobí mierne tajomne, mierne mysticky, mierne nostalgicky. Nesladko spracovaný anýz má niečo z fialky bez fialky, z levandule bez levandule, mimózu strieda fáza nie nepodobná čínskej gume v starom dobrom Jaipure Saphir. Vôňa vhodná pre rozprávkovú kráľovnú vo fialovom plášti.

Tanagra - Kosatec s ružou...podvedome som čakala niečo ako Essence od NR, ale nie! Frézia to tam pekne zamieša! Plnokrvná kvetinová vôňa, na jednej strane jarne-romantická, na druhej uhladená a elegantná. Nie je púdrová, ale aj tak vyvoláva podobný pocit ako veľmi jemný púder nanesený na pleti. Časom "tmavne" a spája sa. Nie tekutina, vôňa ako taká. Akoby sa strácala v hlbinách času. Bohužiaľ sa v nich stratí pomerne rýchlo.

Sketch (2017) - Jemne živočíšna, mierne živicová, trochu korenistá, teplá, nesladká vôňa, s melancholicko - nostalgickým, pre kolekciu typickým, prchavým podtónom. Škorica s klinčekom by mohla evokovať vianočnú atmosféru....ale neevokuje. Evokuje mi síce zimu, ale skôr takú pozdne januárovú, pohodlne vykúrenú starosvetskú vilu, krb, kožušinu pred ním, a pohľad z okna na zasnežené hory.

Pourpre d'Automne (2017) - Tak tu teda fialka je a hlási sa od začiatku. Jemne kvetinová jemne ovocná, jemne fialkovo-lístkovo-tmavozelená. (Na mne) veľmi podobná Ma Violette od Au Pays de la Fleur d’Oranger, len temnejšia. Ku koncu sa prihlási pár sliviek a sladký živičnatý benzoin.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 01. března 2019 19:45

slniecko Tak podle tvých dojmů by se mi mohla líbit Pourpre d´Automne. Připadají ti celkovým vyzněním klasické či mírně starosvětské (jak se snaží sugerovat název celé kolekce, odkazující k dědictví), nebo jsou jednoznačně moderní?

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 01. března 2019 21:18

Fleur no....tak keď nad tým uvažujem, tak ani jedno....resp. asi najskôr starosvetské, ale skôr spôsobom, ako by som si predstavovala, že to bolo, než ako to naozaj bolo...chápeš...

(a nech robím, čo robím, v tom Sketchi mi pobehuje líštička od Luna ...neviem ju z tej predstavy zahnať...)

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 02. března 2019 06:54

Korsičanka Už víš prosím něco bližšího?

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 02. března 2019 10:23

ModestMourek Ano:) Prodávají ji jen v Marrákeši a jen v té zahradě-Jardin Majorelle:( Písnu do SZ.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 02. března 2019 17:57
Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 02. března 2019 18:24

alibi Díky za popis, mně tam něco začalo hodně zlobit žaludek a nevím, zda to není právě ta pískavice

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 02. března 2019 18:38

Korsičanka myslím, že jo. v kombinaci s medem