Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 22. února 2019 23:03

je pravda, že teď mám takové negativní období, ale vůně jsou právě jedna z věcí, které mě drží nad vodou a mnoho nových milých společníků jsem teď získala nebo si oblíbila... třeba pánská, tabáková Suerte na mě působí úplně uklidňujícím, konejšivým dojmem, "babičkovská" 24 Faubourg září jako nejhezčí západ slunce.. a jiné zas neoslovily nebo oslovily, ale ne takovým způsobem, že bych je chtěla nosit celé dni... 

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 22. února 2019 23:06

viktorka_od splavu   Rozumiem. 

Cervanek
Avatar
22. února 2019 23:08

viktorka_od splavu neurazila, v žádném případě (film jsem zcela vypustila z hlavy), jen ten čpavek z DDL mě zarazil a vyděsil. Jak ale vidět, vše je možné

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 22. února 2019 23:13

Cervanek byl to takový ten ohromující první vjem, u mnoha vůní to bývá alkohol co cítíš jako první, tady je něco jiného pro mě těžko popsatelného, možná čpavek není správné pojmenování, taky ho mám spojený s hnojem (vyklízení koňské stáje, mnoho vrstev ušlapaných, promočených pilin a slámy..) ovšem pro mě jsou to zážitky/vzpomínky příjemné:-)) ale taky, krom toho, s čisticími prostředky na bázi čpavku

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 22. února 2019 23:45

tak ještě..

Angel's Dust Francesca Bianchi

mimoza štědře sypaná jemňoulinkým pepřem. sladká a hebká, nadýchaná. ale toho pudru je příliš mnoho.. spolu s ovocným tónem broskve navozuje dojem shnilého ylangového banánu. intenzivní vůně rtěnky.

luxusní květiny, pudr jak z černé Habanity.

problém je asi v kombinaci santalu s mimózou, to mi není úplně milé. ale vůně bezesporu omamná...

Offline Fleur blogger
Avatar
6080 příspěvků moje polička 23. února 2019 07:53

 "babičkovská" 24 Faubourg září jako nejhezčí západ slunce.. a jiné zas neoslovily nebo oslovily, ale ne takovým způsobem, že bych je chtěla nosit celé dni... 

​Babičkovská ? V jakém významu? To nezachráníš ani těmi uvozovkami! 24 Faubourg je elegantní dřevitá vůně, která mladším ročníkům může zadřít třísku do nosu jedině tím, že není přeslazená jako všechny ty módní ovocně pačuliové zaměnitelné vůně.

Offline Fleur blogger
Avatar
6080 příspěvků moje polička 23. února 2019 07:57
Reakce na Biely kvet:

viktorka_od splavu  Ja som v nej banán necítila vôbec. 

​Já jsem v Anonimo Veneziano banán také cítila - podle mě ten přezrálý sladký banán dělá ylang-ylang. Flakón jsem nedokázala spotřebovat, těch sytých květin, ovoce a pudru bylo prostě moc.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 23. února 2019 08:53

Fleur urcite ylang

ohledne “babicky” mne ten ton proste dela potize, porad nevim presne cim to, ale jestli jsi nekdy navstivila panelakovou koupelnu z umakartu ze 70 let, kde se na provazku pripevnene drevenymi kolicky susi rucne preprane gatky, silonky a hadyrka na myti vany... vune za to nemuze, citim to i v mnoha jinych. ucim se s tim zit;-)

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 23. února 2019 08:55

viktorka_od splavu u všech recenzí jsem se moc pobavila a u Zataženo občas trakaře úplně nejvíc :)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 23. února 2019 08:56

alibi dekuji:-)

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 23. února 2019 16:54

Unknown Pleasures (Kerosene)

Cookies s kousky karamelu, slazené javorovým sirupem, a do těsta někdo přimíchal i strouhaný kokos. Zlomíte jednu sušenku napůl, křupne to, jako když šlápnete do zmrzlého sněhu, a kolem se rozsype pár sladkých drobků. Sušenka je ještě teplá, karamelové kousky se pomalu táhnou, než od sebe obě poloviny sušenky oddělíte úplně. Sofistikovaná dobrota, autor byl fakt profík. Ze stolu seberete kelímek černého čaje s citronem a lžičkou třtinového cukru, horká vůně citronu vás příjemně probere, a po téhle malé snídaňové zastávce se vydáte na cestu do práce. Naštěstí už je čas mlhy a plískanic pryč, venku svítí slunce a byť chladný vzduch stále přetrvává, vás to nemůže rozhodit – zachumláte se do huňaté veliké šály a v dobré náladě jdete vstříc dalšímu dni.

(ona se totiž na podzim - překvapivě - vůbec nehodí. ona se hodí na teď.)

Offline Fleur blogger
Avatar
6080 příspěvků moje polička 23. února 2019 17:12

viktorka_od splavu Ne, tenhle čichový vjem opravdu neznám.

Já si 24 Faubourg pamatuji jako davovku (ve Francii) z druhé poloviny 90. let, byla pro mě synonymem luxusní elegance a tehdy finančně nedostupná.

Online Korsičanka
Avatar
12833 příspěvků moje polička 23. února 2019 17:27

viktorka_od splavu Fleur Já ho znám od tety, ale rozhodně ho v těchto vůních nemám

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. února 2019 19:45
Reakce na Korsičanka:

viktorka_od splavu Tak tady tě nechválím, kdes vzala tu směsku?

​Náhodou. Mně se ta recenze viktorka_od splavu líbí moc.

viktorka_od splavu A zpětně souhlasím i s Anonimo Veneziano. Pěkné. ale je tam toho všeho nějak moc. Ovšem mentol v Luctor et Emergo teda fakt nemám a to ji v poslední době nosím o sto šest.

Online Korsičanka
Avatar
12833 příspěvků moje polička 23. února 2019 19:48

wendulka Mě zas vůbec nezaujala Luctor a Emergo No, recenze viktorka_od splavu určitě zajímavá, ale nevím, kde bere v Dent de Lait ten čpavek??? Jestli nemá špatný vzorek

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. února 2019 19:48
Reakce na andry:

Unknown Pleasures (Kerosene)

(ona se totiž na podzim - překvapivě - vůbec nehodí. ona se hodí na teď.)

​Souhlas.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 23. února 2019 19:50

wendulka díky:-) tak ono to může být ledacos, co si můj neumělý nos vyloží jako "mentol", nemám takový dokonalý čuchometr jako ty a ostatní kolegyně:-) jsou to spíš takové dojmy... čistě subjektivní.

Korsičanka tak to jsi šťastná žena

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 23. února 2019 19:54

Korsičanka nemyslím že by ten vzorek byl špatný - ostatně pošlu ho dál k Renusatko v pondělí, tak uvidíš:-) jinak ten čpavek fakt nemá nic s hnojem, ale s nějakým čistidlem, něco takového http://www.tradetex-servis.cz/produkt/cistici-prostredky/univerzalni-cistice/madel-prostredek-cistici-se-cpavkem-citrus-pulirapid-casa-argumi-1-5-l-21794.htm a cítím ho tam jen jako letmý závan v úvodu. kdoví, co to ve skutečnosti je:-)

Online Korsičanka
Avatar
12833 příspěvků moje polička 23. února 2019 19:56

viktorka_od splavu To tedy nejsem, zlato Mám zas jiné tužby Nirvány nám třeba!

Edit: fuuuj, čistící prostředky s jakoukoliv vůní jsou mi nesympatické!!!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. února 2019 21:49

Viktor & Rolf: Magic Collection - Sparkling Secret

Jiskřivé tajemství spočívá v plátcích čerstvě nakrájené sladké šťavnaté limetky a kandovaného zázvoru, romanticky rozevlátých letních šatech s pugetem něžných bílých květů, osvěžených nahořklým zeroli, které vyvrcholí pozváním na misku lahodného creme brulée s kousky bílé čokolády. Sparkling Secret je jednoznačně můj vítěz z této kolekce.

Viktor & Rolf: Magic Collection - Liquid Diamonds

Čekala jsem dokonale vybroušenou růži...no, růže to je, ale velmi lehoučká, osvěžená růžovým pepřem a citrusově nazelenalým petitgrainem. Vznáší se na hřejivém pižmovém obláčku. Ovšem exkluzivně tedy nevoní ani trochu.