Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 21. února 2019 22:27

Krehutka Tak já vůbec nevím, kudy teda chodím. Minimálně 2x jsem tam šla a nevšimla jsem si

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. února 2019 22:41

Atkinsons: White Rose de Alix

Naprosto souhlasím s Martula. White Rose de Alix má v sobě skrze malinovuo růži, liči a pižmovou vanilku v sobě něco z Deliny s šikovně nadávkovanou frézií a pačuli navíc. Tou druhou vůní od Ex Nihilo je pro mě ale Devil Tender. Z obou si bere to nejlepší. Zdánlivě křehká, něžná a romanticky zasněná, ale s pevným elelgantním základem. Spíš než na carevnu Alexandru bych to viděla na její dceru Olgu Nikolajevnu...

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 21. února 2019 22:59

Renusatko driv tam byval jackpot and cottonfield, pak second hand Genesis. jestli teda mluvime o obchode .

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 22. února 2019 06:41

Korsičanka ne, já v tom Douglasu ještě ani nebyla 

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 22. února 2019 07:36
Reakce na Krehutka:

Korsičanka jak znel dotaz? kde se da vyzkouset TF? Na Ceske je od podzimu otevreny Douglas, tak tam, vedle Barvice.

​Já jsem ho tam zkoušela, ale ještě před Vánocemi.

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 22. února 2019 15:57

Krehutka Jj, o obchodě. Právě nechápu, kam koukám. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 22. února 2019 21:03

Anonimo Veneziano Nobile 1942

to je.. moc, moc všeho.. ovoce a květin a pižma a medu.. velmi barevná, velmi sytá, tmavomodrá, hustě sladce růžová, zářivě hutná banánová.. pak se přidá smetana

víření barev, vůní, chutí.. zvuků

no a pak..pak se ukáže prášek na praní:-O

nevidím historické benátky ani karneval, vidím vernisáž výstavy pop artových obrazů, krásné lidi a chutné občerstvení, spousty ovoce, květinová výzdoba, zralé banány vybrané nápoje...

tak jistě - dnes už je jiná doba, to by se Andy divil - žádné podivné figurky s nemoderními hygienickými návyky, vše je čisté, naleštěné, vymydlené, k dispozici nažehlené ubrousky a antibakteriální gel

ale ty barvy, ty chutě, ty vůně!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 22. února 2019 21:03

Luctor et Emergo People of the Labyrinths

seno, mentol, vanilka, lehce květy, sladké mandle
pryskyřičně dřevitá, ale jemná, lehká
zvláštní, ale příjemná kombinace
třešně ani čokoládu jsem nenašla.. možná trochu práškového kakaa.. ale ne, je to drolivý tabák
hodně tabáku
mandle a tabák. fakt jemné a lehké. zvláštní

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 22. února 2019 21:18

viktorka_od splavu Pěkné recenze, zlato!  Co ty tam vše necítíš

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 22. února 2019 21:20

Nightscape Ulrich Lang

zapařená zeleň, něco moc hezkého, ale starého tak, že už se to zkazilo:-/

mentol a pelargonie a kůže. dlouho uložené navlhlé na kupce, až se to všecko zapařilo, přitom původně by to bývalo bylo tak krásně vonělo.. květinami, mýdlem a zelení - 

později hodně máty nebo možná meduňky.. 

opravdu hodně zeleně-větrový závěr, zatuchlo už po pár hodinách vyvanulo, teď jsou to skutečně ty kožené rukavice, ve kterých jsem trhala bylinky... no být to od začátku bylo by to hezké

taková vůně coby-kdyby

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 22. února 2019 21:25

Oud Silk Mood (Extrait de Parfum) Maison Francis Kurkdjian

ooo no to je hutné, extrakt z růží asi tak tuna květin na kapku, úplně klesám pod jeho tíhou. možná trochu heřmánkového olej. a trochu mentolu.. dřevo..

a oud jako by tam ani nebyl.. ono se totiž agarové dřevo vařilo a pařilo spolu s tou tunou růžových okvětních lístků, v poměru jedna ku jedné, až se odpařilo vše přebytečné a zbyla jen kapka těžká jako olovo, kousek dřeva o váze olověné desky, a s vůní všech těch růží, je jich tolik, hrozí mě zasypat, udusit, rozdrtit..

tohle je opravdu těžké unést, v základním významu toho slova:-)

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 22. února 2019 21:49

Anonimo Veneziano Nobile 1942

to je.. moc, moc všeho.. ovoce a květin a pižma a medu.. velmi barevná, velmi sytá, tmavomodrá, hustě sladce růžová, zářivě hutná banánová.. pak se přidá smetana

víření barev, vůní, chutí.. zvuků

no a pak..pak se ukáže prášek na praní:-O

nevidím historické benátky ani karneval, vidím vernisáž výstavy pop artových obrazů, krásné lidi a chutné občerstvení, spousty ovoce, květinová výzdoba, zralé banány vybrané nápoje...

tak jistě - dnes už je jiná doba, to by se Andy divil - žádné podivné figurky s nemoderními hygienickými návyky, vše je čisté, naleštěné, vymydlené, k dispozici nažehlené ubrousky a antibakteriální gel

ale ty barvy, ty chutě, ty vůně!

​Keď to čítam, mám pocit, že ja som kedysi skúšala niečo úplne iné.....Anonimo Veneziano je pre mňa veľmi pekná, jemná a uhladená  vôňa, v ktorej nie je ničoho príliš, ani ovocia, ani kvetov, ani farieb.....je zaujímavé, ako rôzne vnímame vône.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 22. února 2019 21:52

Biely kvet že? to mi na tom právě připadá zajímavé. kdyby to tak nebylo, asi by postačilo pár "obecně úspěšných" vůní protože by voněly všem a víc by nebylo třeba. to by byla škoda:-)

na Anonimo Veneziano mě překvapil ten prací prášek, právě v kontrastu s živelným začátkem. nebýt trošku většího než malého množství banánu by se mi líbila hodně

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 22. února 2019 21:59

viktorka_od splavu  Ja som v nej banán necítila vôbec. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 22. února 2019 22:32

Dent de Lait Serge Lutens

ostře čpavkový začátek.. něco jako strčit nos do..jarové bubliny se vznáší a praskají nad hladinou mentolového jezera.. do kterého přitéká Coca-colový potok, okolo se pohupují kopečky zmrzliny.. maminka to pak všechno ve dřezu napuštěném mydlinkama umyje, neboj chlapečku

(fakt špinavé talíře ve dřezu!)

tohle je vůně z filmu Zataženo, občas trakaře:-))))

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 22. února 2019 22:38

viktorka_od splavu Tak tady tě nechválím, kdes vzala tu směsku?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 22. února 2019 22:43

Korsičanka vim já? to samo:D

Cervanek
Avatar
22. února 2019 22:46

Dent de Lait Serge Lutens

ostře čpavkový začátek.. něco jako strčit nos do..jarové bubliny se vznáší a praskají nad hladinou mentolového jezera.. do kterého přitéká Coca-colový potok, okolo se pohupují kopečky zmrzliny.. maminka to pak všechno ve dřezu napuštěném mydlinkama umyje, neboj chlapečku

(fakt špinavé talíře ve dřezu!)

tohle je vůně z filmu Zataženo, občas trakaře:-))))

​tezko uverit, ze toto je recenze na krasnou ruzi v mlecnem oparu.

Kdyby zde nebyl ten nadpis,

byla bych v domneni, ze se jedna o hnojivo do rozmetadla

 stroju Maxi Drill a

Easy Drill. 

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 22. února 2019 22:50

viktorka_od splavu  Zdá sa mi, že dnes vidíš a cítiš akosi všetkého moc..,.moc farieb, moc ovocia, moc  medu, banánov, pižma, kvetov..

Nepôsobí na teba tá dnešná vôňa nejako deštruktívne??? 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 22. února 2019 22:55

Biely kvet nee vůbec, to jen všecko čekalo ve frontě až budu mít čas:-) ale zkoušela jsem průběžně, zapisovala taky průběžně a teď to jen probírám a hážu ven - jestli jsem někoho urazila tak mě to mrzí, zrovna ten film Sylvi Cervanek není vůbec špatnej, rozhodně ne hnojivo:-)