Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 16. ledna 2019 23:50
Reakce na janejane:

​já vidím i výraz obličeje s jakým to říká...

​Já též.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 16. ledna 2019 23:54

Zeromolecole: Clori

Chlóris, v římské mytologii známá jako Flóra, byla nymfou, jíž unesl bůh větru Zefyr, aby ji pojal za manželku a učinil z ní bohyni květin. A tak jistě není překvapením, že i samotná vůně něžnou květinovkou s mýdlovou vistárií, jemnou konvalinkou, heřmánkem, kořenitou růží a především perlivě kokakolovým otočníkem na vzdušném mechovém podkladu, který má pravděpodobně signalizovat Zefyrovu přítomnost.

Maître Parfumeur et Gantier: Cuir Fétiche

Je delikátně zpracovanou koženou vůní, v níž tato složka nehraje zase až tak výraznou roli, jak by se možná podle názvu mohlo zdát. Jsou to spíše kožené rukavičky, které uchopily květinový puget s citrusově kořenitou růžovou pelargónií, růží, máslovým ylangem s vůní přezrálých banánů a pár kvítky jasmínu, oloupaly červenou mandarinku a následně šly natrhat několik zemitých kosatců přímo na záhon, abychom je nakonec očištěné vrátily do dřevěného toaletního stolku hned vedle pudřenky.

Online Miru
Avatar
13804 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 15:30

Jasmin et Cigarrete Etat Libre d´Orange

Jasmín.

Tmavě, nocí vonící živočišný jasmín, ale animálně živočišný, až špinavě animální,

a k tomu špinavý rozžvejkaný tabák.

Pižmo? Jo, je to teplé a vlhké...

A všude je mokro, vlhko...

...třeba z nočního slejváku...

Meruňky? Nikde. Asi je ten týpek s laciným tabákem v ústech shltnul.

A je špinavej, ten chlápek, a nadrženej a jde směrem ke stáji...

Jo, tak takhle to voní

Online jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 21:05

Tubéreuse (Maître Parfumeur et Gantier) - kytice řezaných květin, s masitými zelenými lodyhami v křišťálové váze naplněné čerstvou vodou - převládají bílé květiny v podobě kombinace nasládle krémové tuberózy a gardénie. Není to nic úderného ani omamného, naopak milovnice tohoto typu vůně by měly rozhodně vyzkoušet....je to nositelná (a líbivá) mladší sestra Fracasu.

Nectarine Blossom & Honey (Jo Malone) - sladké květy s nakyslým lehce syntetickým ovocným tónem, po rozvonění docela úderná zapomenutelná květinová pižmovka. Pro mě velké zklamání...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45853 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 21:55

jen letmo jsem na srazu přičichla k flakonu a už jsem věděla že tohle je přesně pro mě! i ten flakon je takový.. jak to říct, malý, oblý a padnoucí přesně do ruky, no při dnešních dojmech z vůně až necudný:-) a teď konečně si ji můžu pořádně užívat, díky, díky! Korsičanka 

Tamima/Moresque

vůně je opravdu krásná, sytá, hutná, s celodenní výdrží. základ z "koženého" a dřevitého a balzamického oudu, i hliněná vůně jakoby pačuli, k tomu vanilka, sladkost a květy - pravá ženská vůně, vůně ženy

položená do hlíny pod strom, na záda, mezi kořeny mohutného stromu, vůně sladce medová, vanilková vůně holé kůže

ach.. tohle se až stydím napsat

indická princezna v hedvábí ozdobená mnoha zlatými šperky.. horká, suchá snědá kůže, havraní vlasy.. sem tam nějaký šedivý. není to holčička, to je žena, která ví přesně co chce. vpodvečer se potajmu vytratí do blízkého lesíka. suchá půda propletená holými ošlapanými kořeny vzrostlých stromů. spěchá, ohlíží se po očku, až zmizí mezi kmeny a tam.. čeká milenec, který ji položí mezi ty kořeny, na tu hlínu, hedvábí sklouzne, její kůže je hebká a opálená a silně voní medem a vanilkou... přejede jí svými velkými dlaněmi po těle a ona si zakryje ústa rukou vonící po květinách

a dost!

Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 21:59

viktorka_od splavu Krása! Hlavně aby to tak vnímali i naši muži

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45853 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 22:02

Korsičanka  jakože když pudu z domu že prchám za milencem?

Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 22:05

viktorka_od splavu Nene, ty se jí navoníš, až přijdeš domů(a až uvaříš, vypereš, vyžehlíš, poklidíš...)

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 22:21

jen letmo jsem na srazu přičichla k flakonu a už jsem věděla že tohle je přesně pro mě! i ten flakon je takový.. jak to říct, malý, oblý a padnoucí přesně do ruky, no při dnešních dojmech z vůně až necudný:-) a teď konečně si ji můžu pořádně užívat, díky, díky! Korsičanka 

Tamima/Moresque

vůně je opravdu krásná, sytá, hutná, s celodenní výdrží. základ z "koženého" a dřevitého a balzamického oudu, i hliněná vůně jakoby pačuli, k tomu vanilka, sladkost a květy - pravá ženská vůně, vůně ženy

položená do hlíny pod strom, na záda, mezi kořeny mohutného stromu, vůně sladce medová, vanilková vůně holé kůže

ach.. tohle se až stydím napsat

indická princezna v hedvábí ozdobená mnoha zlatými šperky.. horká, suchá snědá kůže, havraní vlasy.. sem tam nějaký šedivý. není to holčička, to je žena, která ví přesně co chce. vpodvečer se potajmu vytratí do blízkého lesíka. suchá půda propletená holými ošlapanými kořeny vzrostlých stromů. spěchá, ohlíží se po očku, až zmizí mezi kmeny a tam.. čeká milenec, který ji položí mezi ty kořeny, na tu hlínu, hedvábí sklouzne, její kůže je hebká a opálená a silně voní medem a vanilkou... přejede jí svými velkými dlaněmi po těle a ona si zakryje ústa rukou vonící po květinách

a dost!

​To je krása. Až se potkáme, moc prosím o očichání

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45853 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 22:25
Reakce na Korsičanka:

až uvaříš, vypereš, vyžehlíš, poklidíš...)

 místo toho!:D

alibi jasně:-)

Offline slniecko admin
Avatar
17515 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 19:33

Francesca Bianchi:

The Dark Side: Tak teda jo. Bábi Zlopočasná sa rozhodla uvariť lektvar - tentokrát sladký. Teda niežeby JEJ záležalo na tom, či pacientovi chutí, alebo nie, ale nenechá sa predsa predbehnúť nejakými pokútnymi trhovskými ježibabami predávajúcimi sirupy vo veselých farbách a páčivých chutiach a arómach, keď sú tie jej SAMOZREJME omnoho účinnejšie. Mno. Vývar z dubovej kôry, dobre uležalé lístie, byliny, hadie nohy a oko z netopiera, všetko zaliate uhorkovým nálevom už nejaká tá naberačka medu veľmi nezachráni, tak to skúsi vylepšiť korením a ešte zahustiť živicami. Prítomná stařenka Oggová po očku sleduje a občas sa snaží nenápadne (hlavne nenápadne!!!) zachraňovať situáciu tu troškou vanilky, tam kandovanou fialkou, ale márne.

Under My Skin: Zrejme sa myslí podkožná injekcia, preto tá dezinfekcia na úvod. Pravdepodobne tetanovka, ešte cítim vôňu čerstvo rozodratej koženej bundy na vlhkej vozovke a všetkej tej rozmliaždenej zelene popri ceste, do ktorej som vletela. Momentálne ma bolí hlava, v nose sa mi prelínajú od nárazu do hlavy rôzne podivné nasládle vône. Ale raz to bude dobrá historka.

Sex and The Sea: Vôňa neurčitého ovocného dropsu postupne prechádzajúca do takých tých bielo-prúžkovaných tvrdých cukríkov. O chvíľu sa vymenia za zrelé mango (ak má byť toto ananás, tak jedine ak dobre osladený a doaromatizovaný ananásový kompót). Prímorská promenáda s obchodíkmi s pascičkami pre deti....občas zavnie trošku presušeného svetlého dreva, občas šľahačkový pohár. Tak si sadnem na niektorú z tých terások pod slnečník a dám si nejaký taký ten ovocno-lepidlový koktejl, ktorý má farebné vrstvy a milión pišišvoriniek na pohári. Sama. Toto je lepšie ako sex. (Tá pohoda, nie tá vôňa.)

Angel's Dust: Nalejem si mandľový likér, viac chľastu ako mandlí, vo váze už dobre nahnilé kvetenstvo, kto by to riešil, naokolo prach. Nazvime ho anjelský, nebude ho treba utierať. Postupne prejde do vône školskej kriedy. Bielej.

The Lover's Tale: Výslovne spomienková: Petrolejka!!! To vzrúšo!!! Doteraz som to videla len v telke v rozprávkach a teraz to naši odniekiaľ dovliekli v moderne-umeleckej sklenenej verzii a snažia sa to zapáliť.  Ďalšia reminiscencia...vezieme sa v úplne novej škodovke, v celom interiéri smrdí benzín a poťahy a mne sa to zároveň páči a zároveň je mi z toho trochu nevoľno a neviem, ktorý pocit prevažuje. No a tretia – idem prvýkrát tankovať svoje vlastné auto, obryndám sa benzínom a nakoniec to vzdávam a idem dovnútra poprosiť o pomoc, dúfajúc že moje v tom momente dosť pošramotené svedomie zdvihne aspoň tá chyprovka, ktorou som statočne obliata.

Offline Luna
Avatar
10426 příspěvků moje polička 19. ledna 2019 12:37

musc ravageur a koťátko 

Miru Jasmin et Cigarette a TOHLE??? Já ji zrovna testuju a je nádherná, tyjo, tak jdu zkusit znovu 

Online jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 19. ledna 2019 12:41

Luna 

Mě se taky líbí (a to mám obvykle s jasmínem ve vůních problém - tu indoly, tu aspoň pacička zapařeného živočicha).

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45853 příspěvků moje polička 19. ledna 2019 12:45
Reakce na Luna:

Jasmin et Cigarette a TOHLE??? Já ji zrovna testuju a je nádherná, tyjo, tak jdu zkusit znovu 

​bacha na to, kde zkoušíš! mně se v kavárně zdála taky dokonalá (hlavně jak jsem měla tu děsnou chuť na cigáro)

koťátko

Online jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 19. ledna 2019 12:59

Fugit Amor (Jul et Mad) - nálož sladkokyselého pepře s kandovaným zázvorem, z kterých se snaživě snažil prodrat pudrový zahradní karafiátek. Poté, co se mu to povedlo, přidaly se k němu jemné mýdélkové tóny, špetka suchého vetiveru a trocha nakysle pryskyřicového dřeva.

Paisley (Etro) - sladce kořeněná, se sladšími citrusy a lehkými bílými květinami. Po rozvonění dřevitý a nepříliš sladká vanilka. Není špatná, ale přijde mi celkově tak trochu laciná...

Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 19. ledna 2019 13:49

jerry Teda po tvé recenzi bych si ho asi nekoupila Ještě štěstí, že už ho vlastním a mám moc

Online jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 19. ledna 2019 14:00

Korsičanka 

Tady vidíš, jak moc jsou recenze subjektivní. Mně se taky líbí, ale stačil mi odstřik (karafiáty poměřuju "optikou" Terracotty Voile d´Été a té se zatím nic nevyrovnalo).

Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 19. ledna 2019 14:08

jerry Tu naštěstí neznám

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45853 příspěvků moje polička 19. ledna 2019 19:13

Sensual Orchid (Extrait de Parfum) LM Parfums

čerstvý kokos a šťáva z ananasu. hladká máslová sladkost. ohlazené bílé dřevo. lahodná, úchvatná. tohle je ten pravý koktejl lásky! s kokosovým mlékem, ananasem, tenkým plátkem citronu, lehce našlehanou smetanou s vanilkovým luskem, připravený v poháru obloženém krásnými květinami, orchidejemi, růžemi, jasmínovými kvítky... kostičkami bílé čokolády.. na novém, do hladka vybroušeném stolku z bílého dřeva.

a ne, není to opulentní a šílené, je to lahodně hladivé a mazlivé: do tenat lásky tímhle lektvarem neláká žádná zlá čarodějnice, ale milá, krásná mladá dívka

Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 19. ledna 2019 19:30

viktorka_od splavu Dobré to je:) Mám SO tělový krém jako doplněk Sensual&Decadent, neb ten nebyl, a je to sehr gut/very well/ très bien