Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 11. ledna 2019 11:52

I - III Russian Tea (Masque Fragrance Milano)- ruský čaj jsem pila ze samovaru přímo v Moskvě na ministerstvu obchodu. Chtěli nám udělat zážitek a taky byl. Úplně mi běží film, mladá vykulená holka, tváří se jako světačka, pyšná na svou plynnou ruštinu a kožich z lišky, který se nějak podezřele brzy rozpadal. Očekávání v očích, co všechno jí ještě život přinese, vždyť v tom světě „byznysu“ zažívá tolik dobrodružství… K čaji patří marmeláda, myslím, že tehdy jsem jí vnímala příjemně sladkokyselou, tady ji mám malinovou s přídavkem rybízu. Pod kotlem se topí březovým dřevem, je vlhké a voní. Je to trochu lektvar, bylinky, sušené ovoce neznámého druhu. Otevřou se dveře a dovnitř vrazí studený vítr a rozptýlí dojem suchého, chvílemi až nedýchatelného suchého vzduchu. Tak ještě sedíme, popíjíme, vůně v místnosti se uklidňuje, je zřetelně malinová (mám tam pořád tu marmeládu, ale bez sladkosti) a kde se vzala vůně mé milované imortelky, nechápu, ale najednou je jich hodně, je všude a to mě dostalo. Patří mi svět… Pánové dávají lejstra do svých kožených kufříků a chystáme se do víru moskevského večera a noci a to bude jízda… A to se převoním něčím prudce sexy - co já vlastně v té době měla  . Nejvíc sexy by v té době asi byl moschus, takže olejíček, z toho pánové šli do kolen.

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 11. ledna 2019 11:57

milacka 

Micaleff má krásné vůně - mě nejvíce dostaly dvě Ylang in Gold a tebou zmíněný Mon Parfum Gold. To jsou vůně pro dámy. Škoda, že jsem váhala, mohla jsem mít krásnou sbírku, ještě tak dva roky zpátky byly za krásné ceny na elnino.cz. Dnes už jsou ceny poněkud jinde. A líbí se mi i Ananda Dolce - to je taková moderní milá vůně s mandličkami, svěží jarní zelení, je taková mladá duchem. Dala jsem jí dceři.

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 11. ledna 2019 13:07
Reakce na milacka:

slniecko Žeby dozreli aj vzorky do krásy?  Uskladnené boli dobre, skúšala som aj Oriental Brûlant a ten by som prijala do zbierky hneď, kedysi ma neoslovil.

Ale vráťme sa k Micallef. Pomelos zostala v kolonke nepotrebujem. Svieža, čistá, citrusová, mäkko zaoblená...

Ale M.Micallef M.Micallef  Kvetinová chypre, silná a staromódna, toto sa mi začína páčiť čím ďalej, tým viac. Kedysi nepredstaviteľné, dnes štipľavé mydlinky vyhľadávam.

Micallef Mon Parfum Gold - čerstvo vyleštený masívny drevený stôl, na ňom váza s opulentnou kyticou voňavých kvetov. Slnečné lúče presvetľujú knižnicu, teplými lúčmi láskajú staré väzby kníh. Čistota a poriadok. Omamná vôňa kvetín sa miesi s leštenkou na drevo, je mäkko štipľavá, medovo sladká až maslová. Evokuje mi starostvetskú noblesu a bohatstvo. 

​Ja som kedysi mala Mon parfum Cristal. Zdal sa mi príliš sladký, tak som sa ho zbavila. Inak bol krásny a výdrž nekonečná...Teraz to ľutujem, v tejto zime musí byť úžasný! 

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 11. ledna 2019 13:14

A zabudla som na Royal Muska, ten som mala tridsiatku a tiež bol úžasný, hoci mi pripadal ako odpočinková vôňa, veľmi jemná, ale krásna.

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 11. ledna 2019 14:15

Biely kvet Royal Muska je jedna z najkrajších pižmoviek, čo poznám. A áno, je odpočinová, mám ju veľmi rada .

Offline jerry
Avatar
8965 příspěvků moje polička 11. ledna 2019 20:22
Reakce na slniecko:

 Royal Muska je jedna z najkrajších pižmoviek, čo poznám.

​Souhlasím, pro mě je přímo nejhezčí pižmovkou, kterou znám.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. ledna 2019 23:40

Memo: Moroccan Leather

Začíná jako zemitá kosatcová vůně s výrazným hořkým zeleným galbanem a osvěžená pomerančovým květem a mandarinkou, aby se po rozvonění proměnila v pižmovou kosatcovku s koženými a písečnými tóny. Viděla bych to na zapomenutou koženou bundu, povalující se na marocké pláži. Tohle se hodně povedlo.

The House of Oud: The Time

Je povedenou čajovkou s lehoulince mrkvovým kosatcem a relaxačním heřmánkem, příjemně osvěženou citronovou verbenou a bergamotem, která je ukotvená na jehličnatém cedrovém základu, provzdušněném špetkou bílého pižma a hřejivé ambry.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 16:56

Korsičanka Dobře jsem si vybral. Děkuji.

II-I Luci ed Ombre (Masque Fragranze Milano)

Krásné letní ráno na Kypru. První sluneční paprsky probouzejí k životu zelené jehličí a prašnou pryskyřici na cedrech rostoucích okolo kamenného kostelíku, v němž doutná kadidlo a na oltáři se hrdě vypínají krémové tuberózy vonící po kokosu a másle. Kostelní lavice jsou vyřezány z živočišně pryskyřičného dřeva atlaského cedru, a když do jedné z nich usedneme, ovane nás jemný pižmový chlad. Projekce je spíše slabší, výdrž se pohybuje kolem 5 hodin.

Agios Georgios Emnon, near Cedar Valley

Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 17:39

ModestMourek To mě těší. Písnu večer...a krásný kostelík

Online blackviolet
Avatar
3316 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 22:49

wendulka Moroccan Leather se moc povedla .

Carner Barcelona: Ambar Del Sur 

Zlatá hřejivá pryskyřičná ambra. Podkreslená pačuli, labdanem a sladkou myrhou. A dokonce se mi zdá, že v ní cítím skořici, která pak v kombinaci s tonkou a vanilkou připomíná Vánoce.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 22:51

blackviolet Škoda, že dělaj jen ty stovky.

A tu armaniovskou Ambre d´Orient tam neíctíš? Pamatuješ ji?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 22:59

díky zlaté Friga jsem mohla vyzkoušet vůně Etat Libre d'Orange

sladce mentolovou Fat Electrician

pryskyřičně kořeněná vůně, nečekaně sladká. a dokonce vanilková.. horký karamel. hlavní je ovšem pryskyřice. sušený mletý rozmarýn, který se rozvoní až větrově
kalafuna.. asi jo, už si nepamatuju jak voněla, tatínek doma v kuchyni pájel před několika desítkami let...
tlustý elektrikář je lenoch, co už dávno nechodí do práce, válí se doma na dvorku v haldě vyřazených součástek prorostlých mátou a rozmarýnem, semtam vezme nějakej melouch to jo.. přinesou mu lidi z ulice starý rádio nebo tak, aby jim to spravil tak si tam na dvorku na sluníčku rozloží vercajk a zabere se do toho.. ale nejčastěji si ulepenýma prstama cpe do pusy sladkosti a tloustne dál

špinavě mýdlovou Jasmin et Cigarette

zpočátku pěkné jasmínové mýdlo, zdá se oblé a čisté - ale vtom se přidá něco suchého tabáku. drolivé sucho nabývá na síle, není to dým, spíš prach. no.. nenadchla
asi jako kuchyňský balkon u silných kuřáků v předvánočním úklidu - v chladu uskladněné ovoce v bedýnkách, studený lahváče, cigára a vajgly v rok nemytým popelníku.. zapomenutý cigáro rozmočený.. mýdlová voda a pěkně to pošudlat, co je mokrý, to je čistý

a

suše mrkvovou La Fin du Monde

suchá mouka a sušená mrkev
Bois Farine/L'Artisan přislazený mrkví
a pižmo
a dusivý pudr, hotová do vzduchu vyhozená prašná pudřenka..
čerstvý a mému nosu zasloužilého abstinujícího kuřáka lahodící cigaretový kouř
aj by to mohl být ten doutnák.. který odpálí mrkvovou bombu:-) 
nejsilnější dojem z konce světa je prostě sladká sušená mrkvička:P

Online blackviolet
Avatar
3316 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 22:59

wendulka Škoda.

Tu už si tak úplně po letech nedovedu vybavit, ale je to možné, ten orient s labdanem a skořicí . Ale měla, myslím, navíc to kadidlo a celkově měla větší grády. Je jí škoda.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 23:16

blackviolet Ano, ta měla kadidlo místo myrhy a jenom vanilku. Ale řekla bych, že grády mají stejnou - z nostalgie opatruju zbytek vzorku.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 23:19

viktorka_od splavu La Fin du Monde mě při zkoušení bavila. Teď teda zvažuju ještě toho elektrikáře, ovšem před Jasmin et Cigarette mě varovala už kdysi andry.

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 13. ledna 2019 07:47

viktorka_od splavu Kde Kde KDE jsi sehnala Jasmin et cigarette? Ja uz lovim kolik let vzorek!

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 13. ledna 2019 08:31

Elixir pour Femme EdP (Roja Parfums)

Koncert pastelových květinových tónů konvalinek a májové růže. Čistá a harmonická vůně, zpočátku až chladivá, jako by se ty křehké květy vylouply z kostky ledu. Postupně se rozeřívají něhou sametové broskve, až spočinou v náručí lehkého vánku vanilky a špetky skořice, které jsou konejšivé jako první paprsky slunce. Zářivá óda na jaro.

Dosud žádnou jinou vůni Roja jsem si nezařadila jako "líbivku". Elixir je líbivka nejvyššího kalibru, ale v tom nejlepším slova smyslu, protože kvalita se tady nezapře..prostě pořád je to Roja. Něžně růžová vůně, která voní přesně tak, jak podle vzhledu luxusního flakonku ležícího v krabičce na mléčně bílém saténu čekáte. Pro mě láska na první počich. Vůně pro chvíle, kdy potřebuji vonět nekonfliktně a jemně.

(Vyrobena exkluzivně pro Selfridges.)

Zdroj: https://rojaparfums.com/fragrance/elixir-pour-femme

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 13. ledna 2019 08:44

Luna pricestoval z dakekeho severu:-) je tvuj, kam mam dopravit?

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 13. ledna 2019 09:39

Martula 

Zní to nádherně a vypadá to také nádherně!

Offline Friga
Avatar
1555 příspěvků moje polička 13. ledna 2019 09:44

viktorka_od splavu jee, rada jsem si precetla tve dojmy! Fat Electrician si nejak nerozumnela s mou kuzi, je fajn si precist, jak voni na nekom jinem :) Bohuzel to od ELdO neni jedina vune, se kterou si ma kuze nesedne. Jasmin et Cigarette se mi taky moc nepozdavala, mam tam velmi silnou vuni popelniku. Ale La Fin du Monde je podle me zcela genialni a svym zpusobem vtipny pocin, nemam tam cigaretovy kour, ale strelny prach s pudrovou mrkvi, vzdycky mi zvedne naladu, takovym klidnym zpusobem :) A PS: jak doma chutnalo salmiakki?