Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 22:02

viktorka_od splavu Přibalila bys ho k M.? To by bylo skvělé!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45991 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 22:03
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 22:20

Francesca Bianchi: The Lover's Tale

Tradiční příběh lásky Romea a Julie? Ale samozřejmě! Julie je v tomhle případě anděl s ďáblem v těle. Má ráda zralé broskve. Líbí se jí medové aldehydy z The Dark Side a  pudrově sladkou mimózu s růží, fialkou, heliotropinem a kosatcem s tóny chypre z Angel´s Dust, proto je ráda vrství. Nejradši má ovšem vůni kvetoucích jasmínových keřů dole v zahradě, u něhož se schází se svým Romeem. A nejvíc miluje jejich společné nespoutané projížďky na motorce, kdy má hlavu opřenou o jeho záda a nasává příjemně živočišnou vůni jeho lehce zakouřené kožené bundy.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 22:23

wendulka Ach jo, kéž bych taky cítila tohle 

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 22:26

Martula  Asi má wendulka jiný vzorek

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 22:29

Martula No dala jsem jí na sobě schválně očichat i mojí mamce a ta ji ohodnotila, že to sice není podle jejího vkusu, ale nesmrdí jí, takže fakt asi na mně ten březovej dehet vylézá fakt málo.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 22:31

Korsičanka No z ALZD. A jako jsem si jistá, že je to vůně Francesca Bianchi, ten rukopis z Angel´s Dust a The Dark Side se tam nezapře a Under My Skin to není.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 22:34

wendulka To byl humor. Bude to kůží, jasně, my dvě ty rozdíly máme na sobě vyzkoušené,že?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 22:38

Korsičanka Já vím, ale tak pokud by ten váš byl třeba origo přímo od Francescy, tak by nějaká reformulace klidně připadala teoreticky v úvahu - vzpomeň si na vzorek Romanzy, co měla Micuska anebo já vzorek Reve d´Ossian od Orizy L. Legrand a následně pak ve flakonu už byla malinko jiná.

Na mně je prostě nahony vzdálená jak Lonestar Memories, tak i Eau du Fier a já nevím čemu.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 09. prosince 2018 08:07
Reakce na wendulka:

Martula No dala jsem jí na sobě schválně očichat i mojí mamce a ta ji ohodnotila, že to sice není podle jejího vkusu, ale nesmrdí jí, takže fakt asi na mně ten březovej dehet vylézá fakt málo.

​Já mám s touto vůní prostě nějakou děsnou chemickou reakci Květinových tónů jsem se nedočkala ani náznakem.

Jen dehet, benzín a nevětraný pelech nějakého zvířátka. Nevadí, nemusím mít všechno

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 14:30

Betrothal (Grossmith)

Luxusní květinová vůně. Po kapce citrusů následuje nasládlá májová růže, doplněná jemně ovocným jasmínem a uhlazená pudrovým heliotropem, která přechází na žlutý narcis, s květem z pylového ylang ylangu a stonkem ze zeleného pačuli. Závěr tvoří živočišně hřejivá cibetka. Škoda, že po 2 hodinách cítím vůni jen těsně u kůže. 

Diamond Jubilee Bouquet (Grossmith)

Vůně dámského salónu polepeného papírovými tapetami, v němž dámy, sedící v křeslech kolem stolu ozdobeného kyticí sušených růží, porovnávají své kosatcové pudry nad šálkem ibiškového čaje, zatímco dovnitř přes zavřené okno čas od času pronikne pach hlohu kvetoucího v zahradě. Po 2 hodinách cítím vůni jen těsně u kůže. Etalon kosatcových parfémů.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 17:32

ModestMourek pach hlohu 

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 20:47

Mediterranean Honeysuckle (Aerin) - od počátečních zastřeně citrusových tónů ke svěžímu zimolezu s průsvitnými okvětním plátky konvalinek. Něžně romantická jarní vůně.    

Oriental Brûlant (Guerlain) - stánek s orientálními cukrovinkami, čerstvě oloupané bělostné mandle a sladce zapudrovaná pryskyřice. A velká kupa nadýchaných maršmelounou, obalených v cukrovém prachu. Shledávám hodně společných bodů s Myrrhiad. Vůně vlídná, přítulná, zároveň však vznešená. A pro mě velký objev...a samozřejmě v době, kdy jeho výroba skončila.

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 22:13

Ja jsem moc nechodim, ale dneska na sobe mam na vyzkouseni Le Labo a je bozi, akorat si zaboha nemuzu vzpomenout, jestli jsem rano strikla Patchouli nebo Santal .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 22:53

0zero7 Tak musíš jít pro velký úspěch zítra ještě jednou, no.

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 22:54

wendulka No musim, mam doma 5 vetsich vzorku, tak to se vsakne 

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 22:58

Memo: Moroccan Leather

Nádherná kosatcová vůně, která má v pozadí jemnou hladkou kůži. Vůbec by mi nevadilo, kdyby to takhle zůstalo. Ale v marocké kůži se objeví ještě středomořská flóra, výrazné zelené galbanum, pomerančový květ, zázvor, kůra ze sladké mandarinky a kosatec, tentokrát už ne zemitý, ale pudrový. Kůže se pod její tíhou takřka vytratí, teprve kouřový vetiver, cypřišové dřevo a pryskyřice ji vnesou zpátky do hry. Zůstává sice stále v pozadí, ale tentokrát je to spíš kožená bunda než jemné rukavičky.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 23:42

Van Cleef & Arpels: Collection Extraordinaire - Rose Rouge

Je vzdálenou mladší sestřenicí Deliny Exclusif a nezapře své růžové geny. Stejně jako Delině jí ještě nebylo osmnáct, místo šampaňského si tak s vámi přiťukne jen skleničkou jiskřivé malinovky s bublinkami. Na rozdíl od svých příbuzných má však jednu zvláštní slabůstku. Miluje vůni speciálních čokoládových pralinek, plněných pačuliově pikantní rybízovou marmeládou tak moc, že je vždycky nejprve vyloví z bonboniéry, přičichne k papírové výstelce, na níž ulpěly mikroskopické stopy kakaa, jímž je každá lehce poprášená a teprve pak ji vloží do úst a nechá líně rozplynout na jazyku tu hustě sirupovitou, palčivě sladkou, jemně kořenitou ovocnou chuť.

Ormonde Jayne: Zizan (Eau de Parfum)

I Zizan je podobně jako Isfarkand v úvodu vystavěná na osvěžujícím principu citrusové kolínské. V tomto případě však byly zkombinované s mátově svěží šalvějí muškátovou, sušeným bobkovým listem a několika fialkovými lístky, vetiverem a cedrem, čímž celkově vyzní dřevitěji. Zajímat by podle mě mohla pánské přiznivce Dans Tes Bras (Frederic Malle).

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 11. prosince 2018 09:49

wendulka Těší mě, že jste s Martula potvrdily můj dojem z podobnosti s Delinou ml., který mě napadl hned před 14 dny po vyzkoušení vzorku. Rudá Růže je příjemná a není vlezlá a já jí dlužím veřejnou omluvu Nosit bych ji mohla, i když z mé kůže po půl hodince vyprchá, na oblečení určitě vydrží déle. Dokonce si myslím, že bude flakon někdy adeptem ke koupi, když ji u nás prodávají za poloviční cenu než v cizině.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. prosince 2018 10:46

Korsičanka Počkej Delina mladší je klasická Delina, ne? Já myslím Exclusif. Nemá v sobě kadidlo, ale skrz tu kořenitost pačuli s rybízem bych ji viděla tak o rok starší než klasickou svěží Delinu. Jakože těch osmnáct už pomalinku ťuká na dveře nebo tak.

A už jsem i přišla na to, čím mě tak zaujala kromě té delinovské růže. Tou palčivou ovocnou marmeládou mi typově připomíná trochu i Boisé Torride.