Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 18:17

Sex and the Sea (Francesca Bianchi)

Kokosové mléko ve skořápce, plátek ananasu poprášený špetkou perníkového koření, sametová růže ve vlasech, kokosový pudr vedle lehátka, na němž se vyhřívají dvě zpocená těla, a vanilkový krém na dezertu. Čím více se vůně rozvíjela, tím méně se mi líbila. Výdrž přesáhla 6 hodin.

The Lover's Tale (Francesca Bianchi)

Parfém ve stylu No. 03 Lonestar Memories. Velká porce březového dehtu, v úvodu osvěžená květinami a oslazená medem, se mění na starou kůži umazanou od motorového oleje, která ustupuje pudrovému labdanu doplněnému benzínovým podtónem. Benzín je naštěstí během několika hodin z pudrového labdana vytlačen krásným živočišně hřejivým kastoreem. Nadto se tu mihne ještě kožený vetiver. Výdrž přesahuje 8 hodin.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 20:15

ModestMourek ad Sex and the Sea - taky se mi líbí na začátku a pak to jde někam do kelu:(

A ty bys Lover`s Tale normálně nosil?

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 20:37

Korsičanka Lonestar Memories nosím a i Lover`s Tale bych unosil. Měl jsem ho na sobě v restauraci a nevyvedli mě. Navíc manželce se moc líbil (narozdíl od Sex and the Sea).

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 20:39

ModestMourek Tak to je manželka parfémová borkyně Sem s ní!

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 20:46

Korsičanka Tak třeba to na mně není taková divočina. Zkoušela jsi Lonestar Memories? Ten některé dámy také nesnesly.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 20:51

ModestMourek Asi bych ho snesla, ale vnímám ho jako pánský. Takže nosit jen občas 

Mému muži LT taky příšerně páchne.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 21:14

Korsičanka To chápu. Já z ní nejsem nadšený, ale jako celek je to zajímavá výrazná kožená vůně.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 21:19

ModestMourek Jasně, ale kde je ta mimóza a všechny květiny ze srdce vůně Čekala jsem nějakou pecku ve stylu The Dark Side a toto je velké zklamání. Úplně se bojím někdy zkusit Under My Skin

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 21:24

Korsičanka Pod březovým dehtem. Under My Skin by rád vyzkoušel.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 21:36

nevím, jestli jsem tu správně, ale od skvělé místní znalkyně jsem obdržela sadu vzorků https://www.fragrantica.com/news/Dali-Haute-Parfumerie-a-new-line-by-Salvador

a tak je ve zkratce vidím..

SALVADOR DALÍ:

Regard Scintillant de Mille Beautes

příjemný svěží, kyselkavý začátek, ovocně dozelena. trochu pižmová... to mi teď v zimě nelahodí. a pak se vynoří hezká čerstvá růžička na čerstvém zeleném kyprém mechu položená. výdrž není nijak oslňující, ale je hezká, příjemná. po přiživení taková nějaká lehce zamřelá mandarinková kůra. vůně zajímavá i pěkná.

Voyage Onirique Du Papillon De Vie

zpočátku klasická "bonbonová" mainstreamovka.  pak hodně zesládne a zkrémovatí. krémová, sladká bílá našlehaná tuberóza. podkreslená cedrem. celkem výrazná a nelíbí

Calice De La Seduction Eternelle 

to se mi líbí! citronový bonbon v čokoládě, kadidlo rozsypané v hlíně pod stromem, hnědé banánové slupky a krůpěje medu na větvičce jasmínu. mmmm to je pecka dle mého gusta:P coromandel s kouskem kyselého jablka. to je lahůdka! jdu do sklípku pro jabka, trochu to tam cítit vlhkou temnou hlínou a pak ta jablíčka, sice maličko už scvrklá ale dobrá, nakyslá a pořád křupavá

Melodie Du Cygne De La Main 

sladce ovocná růžově svěží vanilka. svěženka obecná s větší než malou dávkou cukrové vody. slepila by upovídanou pusinku kdejaké malé princezničce v tylových růžových šatečkách:-) kdyby nebyla tak intenzivní, tipla bych si Avon

Fluidite Du Temps Imaginaire 

to je hezké.. takové mechové,  čerstvý zelený jasmín nebo spíš pustoryl. ale mech brzy vyvane a s ním i moje nadšení. nevýrazná "zelená" vůně

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 21:38

Korsičanka Hele, zlato, budeš se divit. Ale já bych Lover´s Tale unosila taky- Zkouším už pár dnů a líbí se mi mnohem víc než Under My Skin.

ModestMourek Ano, taky bych řekla, že Francesca zde pracuje z březovým dehtem, aby vytvořila efekt tzv. ruské kůže. Proti Tauerovi mi to přijde ale hodně umravněné. Myšleno na dámské kůži - vím, že Lonestar Memories se na mužské kůži chová rovněž přívětivěji.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 21:41

viktorka_od splavu Jó no. To je jeden z těch případů, kdy se umíchají lepší mainstreamovky a vydávají se jakože za exkluzivní kolekci za drahej peníz.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 21:41

viktorka_od splavu Flakonky pěkné, ale jinak to moc HOT není, co?

Online viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 21:43

Korsičanka takové pro každou (tetinu něco:P

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 21:43

wendulka Umravněné??? "No, fuuj!" říkají moji vnoučci z legrace, když jim dá někdo pusu

A UMS bude tedy pro mě asi hezčí

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 21:47

Korsičanka To už i Le Parfum de Therese je na mně větší divočina. Fakt nekecám!

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 21:49

wendulka No, ty bláho! Myslíš Malleho Terezu?? O té stále přemýšlím, zda ji s viktorka_od splavu nedáme napůl

Online viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 21:50

Korsičanka terezka

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 21:51

viktorka_od splavu Na jaře, jo? Ale ještě ji potřebuju zkusit.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 08. prosince 2018 21:56

Korsičanka máš kde, nebo chceš poslat vzorek?:-)