Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. října 2018 21:26

Wiener Blut: Palais Nizam

Ano, na první přivonění je skrze kandované švestky a koňak typově podobná Aziyadé. Už na to druhé se ale rozchází. Palais Nizam je vůní potemnělého nočního baru, kam jste zavítali na svou oblíbenou brandy, stáčenou přímo z dubového sudu. Na vedlejší stoličku si odložíte svoji koženou bundu, barman vám nalije prvního panáka a přihodí do něj i snítku šafránu.

První doušek je díky tomu bylinně hořký a ostrý, ale jak pomalinku upíjíte dál, zřetelně cítíte, jak vám do žil začíná proudit slastné teplo. Občas přitom mimoděk sáhnete i po přistavěné misce se sušenými meruňkami, švestkami a mandlemi, jejichž sladkost promění počáteční pichlavost v semišovou měkkost a každý další doušek se tak stává ještě příjemnější.

Najednou na zádech ucítíte prohled, jenž vás doslova propaluje skrz naskrz. Zvědavě se otočíte a spatříte pár neskutečně podmanivých, zlatavě se lesknoucích očí, které naznačují, že tahle noc ještě zdaleka nekončí...

(www.dailytelegraph.co.uk)

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 09. října 2018 21:37

wendulka Pěkné, kdybych nezkusila, zatoužila bych. Ale moje chyba - nikdy jsem nevydržela čekat na zlaté oči

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. října 2018 21:40

Korsičanka No já ji prvně zkusila někdy před čtyřmi roky a to se mi nijak zvlášť nelíbila. Spíš vůbec. A teď jsem ji právě zkusila v sobotu znova na kůži a najednou to tam bylo, tak jsem si řekla o vzorek. Tak si zkus dát podobný interval.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 09. října 2018 21:42

wendulka Tak za 3 roky dám vědět:)

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 09. října 2018 21:45

wendulka Pro mě je Aziyadé švestka v teplém koňaku, ale Palais Nizam je studená slivovice. Jsou si v něčem podobné, jenomže Aziyadé je ženská a Palais Nizam pánská verze na podobné téma.

Dnes jsem zkoušela i tu chystanou novinku od Wiener Blut a taky mě moc neoslovila: na začátku zapařená tráva, potom rozdrcené větvičky s hořkým pelyňkem, celkově spíše pánské vyznění.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 09. října 2018 22:04

Fleur wendulka Představte si, že mi Vznešený Divoch voní z testovacího "laserového paprsku" ještě dnes A lehce zesládl

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 09. října 2018 22:40

Bottega Veneta: Parco Palladiano X Olivo 

Ano, je tady olivovník se zelenými nezralými plody, ale mohl by to být klidně i fíkovník se zelenými fíky. Zelená a dřevitá vůně středozemního háje evokuje klid a harmonii, suchý teplý vzduch  vysouší dřevo skoro až na troud.

www.meine-orangerie.de

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. října 2018 22:54

Fleur Hm, tak já Palais Nizam studenou rozhodně nemám, ale áš pravdu, že zatímco Aziyadé je dámská, tohle je čistý unisex s tendencí se v určitých momentech klonit lehce do pánska, což mi nevadí.

A ano, "vznešených divoch" má podobnou tendenci s tím, že ten pro změnu zpracovává podobné téma jako Panorama od Olfactive Studio, ale originálním způsobem. Já jsem holt na galbanum zatížená. Zapařenou trávu tam tedy určitě nemám.

blackviolet To nezní marně. A co ten kaštan? Máš už taky vzorek? Bude recenze?

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 09. října 2018 23:03

wendulka Olivo se mi líbí, mám zatím vzorek jenom od ní a od té dubové Quercia, ostatní vzorky jsou momentálně rozebrané, ale zase budou. Kaštan je prý nejkrásnější (první dojem i u mě moc dobrý) a ještě vypadá hodně slibně ta šalvěj (Salvia Blu).

Online viktorka_od splavu
Avatar
45986 příspěvků moje polička 10. října 2018 16:08

Civet - Zoologist

po nástřiku cítím starodávný „voskový povlak“, kterým se rychle prodere důrazná, sytá vůně. změť hrubých listů, plodů a větví, lián, divoké ovoce - rázem se ocitnu v džungli, prodírám se zelení a lámu větve a šlapu po opadaných zralých plodech, křoví a džungle, hustý podrost skrývající život. vynořím se z něj na kávové plantáži. vůně je mnohovrstevnatá, hutná a přímá. neoznačila bych ji ani tak za živočišnou, jako spíš změť rostlin s převahou surové kávy. prvních 30 minut. pak se začne rostlinstvem prodírat světlo a přijdou ke slovu aldehydy, které vůni úplně rozsvítí, rozjasní, jako když se paprsek světla prodere podrostem.. a slunce vůni pozvolna rozehřívá na teplou, hořce mýdlovou, příjemnou notu. do hry se vrací i vosk, měkce rozehřátý,  vůně i trochu sládne a není už tak bylinně hořká, začíná být vyloženě přítulná, hebká a hřejivá, jako kočičí kožíšek na slunci. po třech hodinách už ji vnímám skoro jako gurmánskou, sladce lahodná, teplá, vanilková káva. balzamická, lehce květinová. krásné a uklidňující, oproti začátku, úplné zkrocení divoké šelmy/ičky:-)

po dalších pár hodinách se květiny vytrácí a vůně se stává zemitější, jako by se rozehřívala i půda pod vrnící šelmičkou, co se líně vyvaluje na sluníčku a nastavuje bříško teplým paprskům, zády se přitom převaluje v rozehřáté půdě. ale není to hlína, necítím pačuli, ten dojem země dělá něco jiného... ha! tabák:-O šelmička si hoví totiž v suchých tabákových listech! 8 hodin po aplikaci už je z listů svinuté cigáro a hoří, zkrátka jsme nenápadně pronikli spolu s cibetkou na přilehlou tabákovou plantáž, a teď sledujeme personál, jak o pauze kouří

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 10. října 2018 17:02
Reakce na Korsičanka:

Fleur wendulka Představte si, že mi Vznešený Divoch voní z testovacího "laserového paprsku" ještě dnes A lehce zesládl

​potvrzuju - na kůži druhý den balzamická nasládlá stopa, po míze ulámaných zelených dřevnatých stonků ani památky

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 10. října 2018 17:03

viktorka_od splavu z toho Civetu mi zní dobře (jako, že by mi voněl) jen ten voskový povlak 

Online viktorka_od splavu
Avatar
45986 příspěvků moje polička 10. října 2018 17:21

alibi mne ten vosk obvykle prekazi, ze se pres nej vubec “neprocicham”, ale tady je fajn. a asi dobry rict ze to zelenisko v zacatku neni imho tvoreny galbanem, nebo je tam umne zakomponovany, pac ho nerada a ve vunich mi vadi. cigarko rada

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 10. října 2018 23:18
Reakce na alibi:

alibi z toho Civetu mi zní dobře (jako, že by mi voněl) jen ten voskový povlak 

Kdepak, Li, je moc pěkný!!!

viktorka_od splavu Parádní recenze Ale co ty tam všechno nenajdeš... Zírám!

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 11. října 2018 10:45

.Dnes zkousim:

Papir uz je popsany, ale prepisu to az doma

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 11. října 2018 10:50

Luna 

...jé, jukla jsem na složení a to je jak ostrá čepel ledového horského vzduchu...

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 11. října 2018 10:52

Miru Jo, stribrny vitr. A moc krasna!

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 11. října 2018 10:55

Luna 

To věřím a těším se na Tvoji recenzi!

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 11. října 2018 11:01

alibi Ten muj divoch zdrhnul zpet do pralesa, Moravsky kras ho vydesil asi.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 11. října 2018 12:33

Miru Nord du Nord vypadá zpočátku pánsky, ale taky po chvíli zesládne na unisex.

 Luna   Jsem moc zvědavá na recenzi