Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 07. října 2017 20:41
Reakce na Cervanek:

Risqué Parfum: Roja Parfums

RISQUÉ v koncentraci PARFUM je zkapalněný luxus vůně ze starých časů. Jako procházka v zámeckém parku s rosáriem, kde jsou růže velkokvěté a dřevité. Po čase se přidává hlasitá cibetka a  zastřený hyacint. Vůni vnímám spíš unisexově, i když je označována jako dámská. Je to asi díky labdánu, které zde vydává lehce kožený tón, což vysílá lehce pánské prvky. Vůbec to nevadí, protože zároveň dodává vůni jiskru a sváteční tón. Ylang-ylang se zase stará o krémový akcent, který vůni po čase usměrní a uhladí. Je to poctivá parfumérská práce z dílny Mistra. Jejím svodům lze odolávat jen těžce.  

Silvi, gratulujem k RISGUE

Vieš, ako veľmi túžim vlastniť flakón?  Vierka mi vždy zamotá hlavu. Pri poslednom stretnutí priniesla Risgué a bleskovo som sa zamilovala. Chcem a budem mať túto Pani vôňu na poličke. Teraz mám na ceste Lilac, po ňom to bude Risgué. Zatiaľ po ničom inom netúžim. A opísala si ju excelentne. 

Cervanek
Avatar
07. října 2017 21:14
Reakce na milacka:

Darinka, dakujem - ani sa mi nechce verit, ze jsem udelala ten krok a vonu odklikla (po 3 letech od prvniho zkouseni v Berline).

Dnes ji vnimam mozna i krasneji nez predtim. Mozna i proto, ze se mi podarilo vice Roju Dove nacichat a snad i pochopit.

Gratuluji k Lilac Extrait  Uzij si ten orgovaaan 

Cervanek
Avatar
08. října 2017 06:25
Reakce na wendulka:

Vendulko - Diky za Melku - kuzi v ni snad citime vsichni 

Mas hezky popsanou HABANOS - ta me kvuli tabaku take zajima.

Hmm,  snad jeste hezci nez Enigma, jak pises - tak to musi byt tezky kalibr, 

protoze panska Enigma je nadherna - az me z ni simra v brise 

(jak bude prilezitost, velmi rada vyzkousim)

jinak se mi take hezky cte, jak krasne popisujes jednotliva zviratka od Zoologist (zatim jsem krabici vzorku az na nektere odlozila na dobu, az bude vic casu) A zaroven vim, ze maji novou vuni Slon (Elephant), coz i fyzicky je mi jako zvire sympaticke. Victor Wong na ni upozornuje pred dovolenou v listopadu 

Jinak ze Zoo se mi libi Civet - do te bych asi jednou sla, je jako UNSPOKEN od RD,

a Macaque -

i kdyz jsem zde asi cekala neco jineho ( dalsi budu vic zkoumat, jak bude cas)

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 08. října 2017 08:10
Reakce na wendulka:

Royal Crown: Oud Al Melka

Už v Habanos Antonio Visconti dokázal, že umí mistrně pracovat s kvalitním aromatickým tabákem. A co se stane, když ho spojí dohromady s drsným oudem, šalvějí, jalovcovým jehličím, kardamomem a labdanem? Vznikne vůně sluncem ošlehaného arabského kočovníka, který právě ustájil svého koně na noc a nyní si dopřává vodní dýmku, zatímco jeho arabská růžová princezna, jíž doprovází už odpočívá po mýdlové lázni s kvítky ylangu ve stanu na kožených poduškách.

Zoologist Perfumes: Panda (2017)

Je vcelku neškodné zvířátko jen o málo zábavnější než Makak, které si spokojeně si hoví ve větvích santalovníku a chroupe přitom zelená jablíčka a čajové lístky. Sem tam slupne i nějakou tu meruňku. Přitom nasává vlhkou zemitou vůni okolní džungle (pačuli), mísící se s rozkvetlými citrusovníků, zeleným jasmínem a vanilovníků.

Vendulko, krásně jsi vystihla kontrast v Oud Al Melka. Její dvě tváře, které se prolínají.

Čtu tvé recenze na Zoologist a zdá se, že vůně jsou navzdory obrázkům na flakonu všechny docela neškodné, je to tak?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. října 2017 11:07
Reakce na Cervanek:

No ta Habanos na mně voní ještě unisexově, v Oud Al Melka mám na mojí kůži přece jen víc toho kočovníka na to, abych jí nosila, i když to zajímavé prolínání je tam též patrné. Každopádně se mi též velmi líbí.

No mě ten Makak spíš zklamal. Zelené vůně mám celkem ráda, no bohužel mi málokterá sedne. V tomhle ohledu máš proti mně výhodu.

Civet je moc dobrá.

A to já klidně počkám, až budeš mít víc času a orecenzuješ ta zbývající zvířátka.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. října 2017 11:11
Reakce na Martula:

Děkuju.

Ano, to prolínání je tam krásně zapracované, jen jak jsem psala Sylvě, já mám tu smůlu, že v ní mám víc toho kočovníka než tu růži, tím pádem se mi na nošení kloní už do pánska. Ale líbí se mi moc!

Ano, z našeho pohledu ano.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. října 2017 23:48

Masque Milano: III-II Romanza

Docela hodně dlouho mi trvalo, než jsem tuhle vůni pořádně pochopila. Zpočátku se mi dokonce nelíbila. Nicméně nedávno se mi shodou okolností omylem dostal do ruky vzorek a já se rozhodla jí dát ještě šanci a tentokrát mi odhalila i jinou než jen odtažitou tvář.. Ukázala mi studené podzimní ráno v sadu s pomerančovníky a hořkou zelení za ranního rozbřesku, který je ale stále ještě přikrytý mlžným vetiverovým oparem. V tom sem z přilehlé louky, porostlé andělikou, lopuchy a pampeliškami, zavane vůně vlhkého sena. A čím je tak zajímavá? Přesně v jejím prostředku totiž vyrostl mohutný ořešák, obklopený mechovým paloučkem, na němž právě vykvetlo pár fialek. Romanza tak není jen o nostalgii. To není úplně přesné. Je to nostalgická romantika pro velký holky!

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 09. října 2017 08:43
Reakce na wendulka:

Díky za krásný popis Romanzy, Wendy. Já ji vnímám ještě jako vůni rebelku a ochranářku zároveň Nosím ji, když se vydám do Prahy, a mám pocit; že mě činí nedotknutelnou

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. října 2017 12:59
Reakce na Korsičanka:

Může být. I když konkrétně Ty na tohle Romanzu vůbec nepotřebuješ, tím vším jsi totiž podle mě Ty sama od přírody.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 09. října 2017 13:43
Reakce na wendulka:

Romanza je vůně s osobitým kouzlem. Stala se mou vůní letošního jara a moc ráda jí nosím i v těchto dnech. Vybavuji si s ní mé oblíbené květinářství Pygmalion v Panské ulici. Mísila se zde vůně čerstvých květin s vlhkostí a pachem zeminy. A také vůně sušených aranžmá. A i přes záplavu květin působilo lehce ponurým a přesto fascinujícím dojmem.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 09. října 2017 15:27
Reakce na cinkja:

Ano, ano, vůně květinářství z Panské (znám )... plus zkapalněný Olivův obraz, ten, co visí ve Slávii. Romanza je zvláštní, ponurá, působí jako zjevení ze starých časů, ale zároveň je dokonale nadčasová. 

Cervanek
Avatar
09. října 2017 18:03

U Romanzy obdivuji jeji ztvarneni, je to bez pochyby luxusni a velmi kvalitni vune.

Avsak, bohuzel, pusobila na me depresivne. 

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 09. října 2017 18:27
Reakce na Cervanek:

Fakt, Sylvi? A nemám ti poslat vzorek pro připomenutí? Mně se tedy mění po nějaké době pocity z vůní...

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 09. října 2017 18:28
Reakce na cinkja:

To je nádhera, Jaru, taková květinová záplava Najdu je tam ještě??

Cervanek
Avatar
09. října 2017 19:26
Reakce na Korsičanka:

Ne, ne, Miri, nic mi neposílej.

Poté, co jsem Romanzu poslala do dobrých rukou, mi přišla trochu podobná vůně V ze sady Clive Christiana - a ta je již veselejší. Stačí mi, co mám. (ale díky za ochotu)

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 09. října 2017 19:46
Reakce na domenica:

Vždycky jsem ten obraz obdivovala, ta káva chutná pod ním tak nějak lépe

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 09. října 2017 20:07
Reakce na zdensy:

Najdeš ho někde? Není to chlapík s absinthem???

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 09. října 2017 20:34
Reakce na Korsičanka:

Bohužel už ne . Na chvíli přesídlili na novou adresu do Štěpánské ulice, ale k poslednímu červnu i tam obchod zavřeli. Nádherné květinové vazby je možné ale objednat a také pořádají květinové kurzy https://www.kvetinarstvi-pygmalion.cz/o-nas

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 09. října 2017 20:37
Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 09. října 2017 20:44
Reakce na domenica:

Jasně, z Guerlinade ho znám