Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 05. října 2017 13:08
Reakce na wendulka:

Kolibřík podle recenzí nevypadá zle, ale Netopýr vypadá jako dobrej úlet. Já to teda vůbec neznám, ale líbí se mi ten koncept a nálepky se zvířátkama. Kde jste s Červánkem přišly ke vzorkům?

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 05. října 2017 13:27

Poslušně hlásím, že jsem tedy šla do Vavavoom oňuchat značku HeeleyBylo toho mnoho, tak jsem nebyla úplně poctivá. Tady jsou mé rychlodojmy.

jen u rozprašováčku

MENTHE FREICHE - čaj s mátou

IRIS DE NUIT - hebký mrkvový kosatec

SEL MARINE - slaný mořský vzduch

na papírku

CARDINAL - něco sladkého pepře, kadidlo a dřevo světlého přívětivého kostela. místní kněz tu fanaticky neburácí o božím hněvu, ale přeptá se vás na zdraví a poradí s výchovou dětí

HIPPIE ROSE - kyselkavá růže a zaprášené pačuli, malinko kadidla, aby to nebylo tak fádní. čistá vůně.

a novinka, kterou ještě nemají v nabídce, možná budou - NOTE DE YUZU - v první fázi dokonalá sladkokyselá mandarinka i s kůrou a peckami, veselá vůně. připomíná mi dropsy z dětství ve tvaru půlměsíčků. pak se přidávají chladné krystalky soli a ledové pižmo. díky vetiveru, který doplňuje malinko dřevitosti se citrusy drží na scéně velmi dlouho. kyselé štěstí. když se smějete tak, až vám tečou slané slzy :)

Celkový dojem ze značky. Čistota, vzdušnost. Nositelné, nepřeplácané a optimistické.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. října 2017 13:48
Reakce na Luna:

Přímo na stránkách značky. Přijde to do čtyř pracovních dnů z Kanady. Celníci si toho nevšímaj, takže si klidně můžeš objednat celou sadu. Já si objednala jen tu poloviční Easy Loving. Mělo to být jen pět vzorků, ale nakonec společně s ní přišel i vzorek Civet, který už jsem teda znala, no.

alibi Iris de Nuit se mi původně u rozprašovače a na papírku taky líbila, ale moje kůže zradila.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 05. října 2017 13:55
Reakce na wendulka:

ten kosatec mě nijak neoslnil.

mě zaujalo to Yuzu. teď tady čtu, že v den zimního slunovratu mají japonci ritutální lázeň Yuzuyu nebo Yuzuburo. to musím vyzkoušet :D

https://www.fragrantica.com/news/Note-de-Yuzu-By-Maison-Kitsune-X-Heeley-Steaming-Bodies-and-Yuzu-9981.html 

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 05. října 2017 14:01
Reakce na wendulka:

tak u mňa je to les a táborák, no...o by som na chlapovi dala (ale tak na niektorom asi aj ropnú plošinu )...

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 05. října 2017 14:03
Reakce na alibi:

No, na to Yuzu mi prišiel mejl a teda tú reklamnú foto nejak nechápem...:)))

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. října 2017 14:12
Reakce na alibi:

Všimla jsem si, podala jsi ji velmi sugestivně.

Já na citrusovky moc nejsem, tudíž je pro optimální dojem musím zkoušet v létě. Tady mě navíc malinko děsí ten vetiver, ale určitě vyzkouším. Ta rituální lázeň by mě ovšem zajímala možná ještě víc.

slniecko Ale jo, po delším rozvonění tam ten táborák pak mám taky, ale ta první fáze, ehm...

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 05. října 2017 14:25
Reakce na slniecko:

a co na ní je, na té reklamní fotce?

Cervanek
Avatar
05. října 2017 14:31
Reakce na wendulka:

Jo, pokud pracuje na ropné plošině nebo někde v autodílně, proč ne?

a slniecko  Vendulka má dobré hlášky - s ropnou plošinou to je ten správný výraz,

i když věřím, že u chlapa Lonestar nebude tak dehtový, když mají odolnější nebo drsnější  ph

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 05. října 2017 14:36

Note de Yuzu od Heeley jsem také zkoušela, je to dobře udělaná citrusovka, příjemný životabudič, ale nic víc. Na rozdíl od vůní, kde je šťáva v různém poměru s nastrouhanou citrusovou kůrou a jiné složky se už prakticky neobjevují, tady ten vetiver odvede dobrou službu, protože vůni trošku podepře a uzemní. A ve srovnání s Yuzu Fou, kde se vůně stáčela do pánska, je tahle univerzálnější. 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 05. října 2017 14:40
Reakce na Fleur:

životabudič - to je přesné

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 05. října 2017 15:30
Reakce na alibi:

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 05. října 2017 15:43
Reakce na slniecko:

ahá.... jak říkal kamarád, který dělá v reklamce - "já už ty nahý baby nemůžu ani vidět. auto a nahá baba, kosmetika a nahá baba, mixér a nahá baba, všude to musím cpát". ale prý to prodává :)

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 05. října 2017 17:47
Reakce na alibi:

Tak ja neviem, na mňa to nefunguje...akože jééé holý zadok, ten parfém si kúpim...

...a chudák kamarát, hádam si nevypestuje sexuálnu averziu:)))

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 05. října 2017 22:21
Reakce na alibi:

Je zajimavé, že Ti kadidlo v Cardinal nevadí. Zkouším teď Gothic Angel a tady je kadidlo umírněné, docela příjemné, nechápu, že Tě tak potrápilo.

Já vnímám vůně této značky taky jako čisté a vzdušné, ale nemohla bych je nosit, ta čistota je sterilní až odtažitá.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 06. října 2017 09:49

Včera na sraze mi dobrá duše donesla vzorek Amouage Brackem Woman (moc díky!), ale asi to nebude ono... 

Jak včera tak dnes, kdy zkouším znovu, je hned po nástřiku úžasná, fakt si dokážu představit, že jsem v lese a kolem to kapradí a mech a do toho se skrze kmeny smrků opírá slunce. Ale to je jen hlava, která je během deseti minut pryč, a pak to na mě přechází ve "svěží vůni obecnou"... no a za ty prachy...

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 06. října 2017 12:26
Reakce na slniecko:

Tak ja neviem, na mňa to nefunguje...akože jééé holý zadok, ten parfém si kúpim...

...a chudák kamarát, hádam si nevypestuje sexuálnu averziu:)))

naštěstí ho práce v reklamce nepoznamenala, má ženu a děti :)

ještě mi to nedalo a dnes zkouším Note de Yuzu na kůži a zdá se, že je to citrusovka dělaná na zimu. jak se začla v místnosti prohřívat na mé kůži, tak mandarinku postupně prolínal vlhký chladný mořský vzduch, vetiver jako samostatnou složku na kůži snad ani nevnímám. ale když jsem vyšla do chladu, zase se mandarinka i s kůrou vrátila zpět a převážila tu slanost. chlad jí dělá dobře. a dobrá zpráva je, že paní Lucie z Vavavoom dnes říkala, že ji bude objednávat.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 06. října 2017 12:28
Reakce na janejane:

potrápilo, ani nechci vzpomínat :). Cardinal na mé kůži by možná udělal stejnou neplechu. včera jsem zkoušela naštěstí jen na papírku a bylo to pěkné.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 06. října 2017 13:50

1001 – Nobile 1942

Na růže ve vůních mám obzvlášť citlivá tykadla a tady růže rozhodně je a to výrazná. Objeví se sice až po chvíli – začátek patří zázvoru a zeleným čajovým lístkům – ale sotva se objeví, už je v první linii a zůstává tak až do konce. Je to turecká růže s lehce ovocným nádechem, v plném květu, s pomalu opadávajícími okvětními plátky. Ty zůstávají ležet na dřevěném stolku a usychají. Šafrán a pryskyřice dotvářejí představu orientálního salonu, do kterého otevřeným oknem přináší vítr vůni pouště a obrací listy staré knihy.  Kvalitní vůně v arabském stylu vytvořená pro evropský nos.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. října 2017 16:39
Reakce na Martula:

Tak to na mně má trochu větší vývoj. Ale tak hlavně, že se růže objevila.