Nové vůně mezi nikovkami/exkluzivkami - první zmínky

11. srpna 2014 15:51
Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 26. července 2016 09:29

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. července 2016 16:57
Reakce na Miru:

Jakub v Ingredients mi o nich říkal minulý týden ve čtvrtek, že je taky mají dostat a mají to být obě gurmánky, i když podle složení se mi to u té pánské moc nezdá. No složení u dámské vypadá dobře, když jsem jí teď zadávala do databáze, nicméně to vypapadlo i u No. 1, která mě teda nijak zvlášť nenadchla. Od téhle značky se mi líbilo jen to pánské X, které jsem měla. Jinak mi to přijdou vůně, co si jenom hrajou na luxus. To už mi přijde lepší investovat do Roja Parfums. Ale jak říkám, třeba ta dámská překvapí.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 26. července 2016 19:44
Reakce na wendulka:

Naprosty souhlas v tom, ze 

LUXUXNÍ vůne v tom nejlepsim smyslu slova jsou od

Roja Dove.!

Ano, mit kteroukoliv, unosim a bude mi cti.

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 01. zaří 2016 10:12

Už tady byly novinky od Louis Vuitton?

http://www.vogue.co.uk/article/louis-vuittons-new-perfumes-review

Hezký flakony!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. zaří 2016 19:08
Reakce na barbucha:

Dneska jsem je měla s Evanillou příležitost poprvé očichat. Odvážily jsme se do butiku a zároveň jsem je přesunula sem do vlákna, neb cena 5700 Kč na 100 ml flakon je vskutku exkluzivní.

Na druhou stranu je ale výhodou, že po vypotřebování si můžeš přijít s prázdným flakonem a nechat si ho nově načepovat za výhodnější cenu - koncept evidentně převzatý od Kiliana.

Ovšm musím je všechny pochválit. To je jiné kafe než Diorova privátní kolekce, exkluzivita je na nich poznat, že nejsou šité horkou jehlou. Ostatně Jacques Cavallier, kterého si na ně najali, byl pro mě vždycky schopnějším parfumérem než Francois Demachy.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 24. zaří 2016 20:02
Reakce na wendulka:

Ten koncept čepování parfému do vypotřebovaného flakónu je teď docela v kurzu. Kromě Kiliana a třeba Guerlainu a jeho barevných flakónů to praktikuje například i Mugler pro svoji řadu Les Exceptions, takže kdo ví, kde se značka LV inspirovala. 

Jinak, já jsem zatím z této řady spíš zklamaná. Tedy ne, že bych měla přehnaná očekávání, ale čtyři roky, nebo jak dlouho trvala příprava vůní, nebo aspoň se o ní mluvilo... a výsledek spíše rozpačitý. Žádná z vůní mě neohromila originalitou (zkoušela jsem ale zatím jen 5 ze 7, takže třeba ještě přijde příjemné překvapení), a působí tak nějak moc uhlazeně, květinově genericky, tedy ne, že by to nebylo v některých případech i hezké, ale pořád si představuju, jak se při vymýšlení "tváře" vůní myslelo především na asijské zákazníky.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. zaří 2016 20:31
Reakce na domenica:

Já vím, ale chtěla jsem Kilianovi přiznat prvenství samotného nápadu.

Uhlazené ano, ale generické mi určitě nepřišly, i když zatím to byla jen první zkouška. Jasně, budume-li to posuzovat z hlediska originality ve srovnání třeba s mým novým oblíbencem Kerosene, tak to žádná pecka není. Ale to ostatně taková privátní kolekce Elie Saab za tu samou cenu v Douglasu v Palladiu taky není - tam se mi líbí nejvíc Neroli a Vetiver. Já to myslela jen čistě ve srovnání s tou privátní kolekcí Dior, tak se mi víc líbí tohle. Nicméně je fakt, že na příkladu Feve Delicieuse vím, že vůně Dior s mojí kůží nespolupracují, stejně tak třeba Byredo - nová Unnamed na mně znovu vyloženě stávkuje podobně jako Oliver Peoples- zase ten jalovec/gin ve složení. Zrovna ta na tobě voněla hodně dobře, pokud si vzpomínám na recenzi. Už jsi Unnamed zkoušela?

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 24. zaří 2016 22:14
Reakce na wendulka:

Parfémový "výčep" praktikují i u Divine .

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 24. zaří 2016 22:15
Reakce na wendulka:

Jj, Unnamed jsem zkoušela, teď jsem si ji pro osvěžení stříkla na ruku ze vzorku a docela se mi zamlouvá. Určitě bych ji mohla občas nosit. Je to takové pokračování Oliver Peoples s fialkovým sirupem a cukrkandlem.

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 25. zaří 2016 11:00
Reakce na wendulka:

Fuj, ta cena je nelidska.

Ale jaky jsou teda? Ne ze bych se chystala zakoupit, ale byla by z nich nektera i pro me pripadne? 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. zaří 2016 11:12
Reakce na barbucha:

No vyloženě pro tebe tam asi žádná není, nicméně pokud bys měla zkusit nějakou, tak Turbulences a Apogée. Ty ostatní by na tebe byly moc sladký nebo moc romantický.

Ty si spíš zajdi vyzkoušet do Douglasu v Palladiu Saabův Vetiver a Neroli. To jsou vůně, při kterých podle mě Kurkdjian myslel přímo na tebe. Cenově jsou ale bohužel stejně jako ty Vuittonky, ale tak pro zajímavost...

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 25. zaří 2016 11:34
Reakce na wendulka:

Dik za tip. Saaba jsem mela rada, a pouhy vyzkouseni me nezruinuje 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 25. října 2016 20:27

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. října 2016 14:22
Reakce na Miru:

To je bohužel jen exklutivka určená výhradně pro stejnojmenný butik v texaském Austinu.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 26. října 2016 15:50

A fakt bude k dostani jen v Blackmail Boutique v Austinu? Ja mela pocit, ze v MiN v New Yorku mivaji i vsechny limitovane a exkluzivni kolekce (ale jista si tim nejsem, detailne jsem to nezjistovala). Ale chapu, ze jde hlavne o to, ze zrejme nebude k dispozici v CR.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. října 2016 18:25
Reakce na euridike:

Ano , tak jsem to myslela , že Evropa má smůlu. Ono je možné, že se kromě Austinu časem třeba v tom MiN New York objeví jako loňská Canfield César, která byla původně myšlena jako exkluzivka zase pro Willys Detroit, ale blbý je, že ten MiN k nám neposílá vzorky.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 01. prosince 2016 10:31

Tak na tohle jsem taky zvědavá. Novinka k vyzkoušení (a zařazení do databáze, díky!). V Paříži v prodeji od 15. prosince. Bohužel, butiková exkluzivka. Čokoládová jasmínovka se skořicí, prý. Noir Aphrodisiaque

(Foto: Instagram, lusinejacobs)

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 01. prosince 2016 20:48
Reakce na domenica:

že "prý"

No, ak je to tak, tak by to mohla byť konečne nejaká zaujímavá Kiliánovka

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. prosince 2016 11:26

Další novinka od Puredistance, nazvaná Warszawa. Zatím jde pouze o exkluzivku, určenou výhradně pro polskou parfumérii Quality Missala, která byla právě uvedena do prodeje (i online), nicméně od listopadu příštího roku by měla rozšířit stálý sortiment Puredistance a být prodávaná i jinde.

Jan Ewoud Vos se s ní opět vrací ke spolupráci s parfumérem Antoine Lie. Jeho styl mi sice až na Purplelips (Salvador Dali) moc nesedí, ale u Puredistance už má na svědomí povedenou Black a loňskou White a složení tentokrát nevypadá zle, takže budeme doufat, že tentokrát budou dojmy lepší.

HLAVA: galbanum, grep, list fialky         

SRDCE: absolutní jasmín, absolutní kručinka, kosatcové máslo         

ZÁKLAD: pačuli, vetiver, styrax

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 11. prosince 2016 21:33
Reakce na wendulka:

Na parfém WARSZAWA jsem hodně zvědavá. Obě vůně, které Antoine Lie pro Puredistance vytvořil (Black i White), se mi líbí mimořádně. Navíc, parfém vznikal za aktivní spolupráce s paní Stanislawou, majitelkou Quality Missala, a její vkus (který, jak se zdá, se přiklání spíš k plnějším, bohatým vůním) je pro mě taky docela příslibem. No, ale uvidíme (na Sheidunu jsem se taky hodně těšila). Předpremiéra mimo Polsko bude na milánské Esxenci v březnu.

Článek o novince: http://guerlinade.cz/2016/12/11/novinka-puredistance-warszawa/