Nové vůně mezi nikovkami/exkluzivkami - první zmínky

11. srpna 2014 15:51
Cervanek
Avatar
07. ledna 2018 10:41
Reakce na slniecko:

Cervanek plánujem si zohnať vzorku Narcisse Blanc, po tej pasiem už roky.

Bily narcis me tez zajima 

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 10:44
Reakce na slniecko:

Tak aj Caron nastúpil na trend vzmŕtvychvstania starých klasík...v kolekcii La Collection Privée

Takže ak ste niekto nariekali nad jednou z týchto 11 vôní - Violette Précieuse (1913), Narcisse Blanc (1923), Acaciosa (1924), French Cancan (1936), Farnesiana (1947), Or et Noir (1949), Rose (1949), Montaigne (1986), Pour une Femme (2001), Tubéreuse (2003), Secret Oud (2011) - teraz je šanca si ich kúpiť buď ako EdP v 100ml balení za 190€, alebo ako Parfum v 30ml balení za 210€.

​Při pohledu na ten obrázek se mi rozbušilo srdce  Minimálně French Cancan jako extrait mě mimořádně zajímá

Online Korsičanka
Avatar
12829 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 10:56

Martula Jak je dobře člověku, krterý tyto vůně nezná 

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 10:57

Korsičanka No já French Cancan ve verzi extrait neznám a moc dobře mi není

Online Korsičanka
Avatar
12829 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 11:03

Martula Ale znáš jinou verzi a určitě ne jen jednu Teď mám na sobě mléko Chanel No.5 a voní snad lépe než vůně samotná - tu jsem samozřejmě v honbě za nikovkami prodala I když už nevoní tak, jako kdysi parfém dovezený z Rakouska, stejně ji asi časem pořídím. Je to blázinec.

Cervanek
Avatar
07. ledna 2018 11:05
Reakce na Korsičanka:

Martula  Teď mám na sobě mléko Chanel No.5 a voní snad lépe než vůně samotná - tu jsem samozřejmě v honbě za nikovkami prodala I když už nevoní tak, jako kdysi parfém dovezený z Rakouska, stejně ji asi časem pořídím. Je to blázinec.

Je to prostě pořád dokola.

Je doba JEN nikovek. Člověk prodá "hlavní proud".  Po čase na sebe člověk dá něco "obyč" a zase se vrací k těm vůním, co prodal.

Já bych si tak chtěla dát pauzu a nic nechtít, či lépe nepotřebovat, ale pořád na něco narážím a už v tom zase lítám.

Pokud jde o toho Carona - před časem jsem objevila část v parfumérii zlatého slunce  v Lille - www.parfumeriesolleildor.net, kde byla vůně En Avion /vzpomínka na Exupéryho/, nechala jsem si poslat vzorek tehda, vůně byla krásná, ale moc nedržela.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 11:27
Reakce na Cervanek:

Je to prostě pořád dokola.

Je doba JEN nikovek. Člověk prodá "hlavní proud".  Po čase na sebe člověk dá něco "obyč" a zase se vrací k těm vůním, co prodal.

​S tím nesouhlasím. Nehodnotím vůně podle toho, kam se řadí - jestli jako mainstream, niche, arabky. Hodnotím je podle kvality složení a podle toho, jak mi sedí. Bohužel v mainstreamu často hodnotím kvalitu jako nižší, proto většinou sáhnu po niche. Ale rozhodně se nebráním kvalitní klasice a nemyslím si, že je doba JEN nikovek

Cervanek
Avatar
07. ledna 2018 11:32

Martula ale já to tak Marti mám. "Jen" dobu nikovek. 'byť je někdy otázka, co je to NICHE a co MAINSTREAM v dnešní době, když KAŽDA značka má řadu Haute Parfumerie (aspoň ji tak prezentuje)

Tím také neříkám, že mainstream je špatný, není, ale finance v mém období "JEN NICHE" mi jdou tam.

Jinak nepohrdnu ani roll-onem za 130, Kč, když je dobře namíchaný. také nehodnotím vůně cenově, ale jak mi sedí poskládané složky.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 11:48
Reakce na slniecko:

Tak aj Caron nastúpil na trend vzmŕtvychvstania starých klasík...v kolekcii La Collection Privée

Takže ak ste niekto nariekali nad jednou z týchto 11 vôní - Violette Précieuse (1913), Narcisse Blanc (1923), Acaciosa (1924), French Cancan (1936), Farnesiana (1947), Or et Noir (1949), Rose (1949), Montaigne (1986), Pour une Femme (2001), Tubéreuse (2003), Secret Oud (2011) - teraz je šanca si ich kúpiť buď ako EdP v 100ml balení za 190€, alebo ako Parfum v 30ml balení za 210€.

​Brzy budu mít možnost všech jedenáct parfémů v obou verzích vyzkoušet a jsem moc zvědavá. S Caronem máme takový spíše bouřlivý vztah.  Několik jejich parfémů tvoří/tvořilo počátky mé parfémové vášně, značka je pro mě jednou z hlavních ikon francouzské parfumerie, symbol ženství... na druhou stranu, s mnoha parfémy dost ošlklivě zacvičili, nové, modernizované fontány mě taky nemile zaskočily (už si zvykám, naživo a v butiku to vypadá líp než na fotkách)... dokonce jsem si ještě nedávno pohrávala s myšlenkou, že do Caronu už jen pro pudr.  Tak beru zpět.

Offline slniecko admin
Avatar
17556 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 11:56

domenica s tými púdrami - nevieš prosím Ťa, aký je rozdiel medzi translucent a transparent? Neviem sa rozhodnúť (a odkladám to už tak dlho, že mi prestali robiť labutienky ).

A áno, práve som doprezerala zloženia a sú trošku pomenené, predovšetkým ide pochopiteľne o větvičník, ale nielen. Ale nevyzerá to na nejaké extra veľké zásahy, no som zvedavá.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 11:57
Reakce na slniecko:

Cervanek No, tak za to ruku do ohňa nedá. Porovnávala som (len podľa zloženia, vzorky zatiaľ nevidím nikde) Montaigne a nové zloženie uvádza menší počet zložiek (čo nemusí nič znamenať - nezvyknú sa uvádzať úplne všetky zložky), hlavne to nevyzerá, že by nejakú zmenili. Postupne plánujem porovnať všetky a hlavne!!! si zohnať vzorku Narcisse Blanc, po tej pasiem už roky.

Kolekce byla uvedena koncem září a zatím moc ohlasů není, tak uvidíme.

Narcisse Blanc je velmi hezká, zjemněná a sladší verze Narcisse Noir (kterou mám ale o něco radši).

Jsem velmi zvědavá na French Cancan a Farnesianu v čistém parfému. Resp. na to, jaké budou v této nové verzi. Znám je totiž z doby před osmi lety, kdy jsem zkoušela čisté parfémy z fontán: vedle French Cancan také právě Narcisse Blanc a obě ty růže (Or et Noir a Rose).

Offline slniecko admin
Avatar
17556 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 11:57

Cervanek táto parfuméria nemala náhodou aj český e-shop, či si ich s niečím pletiem?

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 12:06
Reakce na slniecko:

domenica s tými púdrami - nevieš prosím Ťa, aký je rozdiel medzi translucent a transparent? Neviem sa rozhodnúť (a odkladám to už tak dlho, že mi prestali robiť labutienky ).

​Já používám transparente - taky jsem se rozhodovala a na dálku nakonec volila takto a trefila jsem se (přišlo mi, že se nelze moc splést u tohoto typo odstínu/neodstínu). Ale do budoucna si budu chtít pořídit i pudr z řady classiques, a to bych chtěla přímo v butiku, aby mi s odborným náhledem na věc (a na mě ) vybrali mezi odstínem madame a invisible.

Offline slniecko admin
Avatar
17556 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 12:37

domenica vďaka!

Cervanek
Avatar
08. ledna 2018 09:00

slniecko to si ji asi s něčím pleteš. Je to malá parfumérka v Lille. Mám s ní velmi dobré zkušenosti.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 10:31

domenica 

Jsem moc zvědavá na dojmy. Ale upřímně. Nevěřím, že se to bez zásahů obejde.

Prezentuji jen svůj osobní pocit a názor, ale všechny ty návraty jsou jen snahou získat na jménech kdysi známých a úspěšných vůní. Jsem dokonce přesvědčena, že je to jen další z dlouhodobě plánovaných marketingových tahů, které firmám více či méně vychází a že to jen další ze způsobů, jak oblbnout zákazníka. Je to spíše do tématu "Stěžovací parfémový koutek", ale tak to vnímám. Ráda bych z mnoha parfémových návratů byla nadšená, ale nejsem. Protože ty vůně už nejsou, co bývaly .

Cervanek
Avatar
08. ledna 2018 10:52
Reakce na cinkja:

domenica 

Jsem moc zvědavá na dojmy. Ale upřímně, nevěřím, že se to bez zásahů obejde.

Prezentuji jen svůj osobní pocit a názor, ale všechny ty návraty, jsou jen snahou získat na jménech kdysi známých a úspěšných vůní. Jsem dokonce přesvědčená, že je to jen další z dlouhodobě plánovaných marketingových tahů, které firmám více či méně vychází a že to jen další ze způsobů, jak oblbnout zákazníka. Je to spíše do tématu "Stěžovací parfémový koutek", ale tak to vnímám. Ráda bych z mnoha parfémových návratů byla nadšená, ale nejsem. Protože ty vůně už nejsou, co bývaly .

Souhlasím s každou větou. Návraty  nejsou jen tak u jednotlivých vůní.

Návrat celé řady a hned ve dvou verzích na mě působí značně podezřele.

(Chce to samozřejmě zkusit, nechci jen blbě sýčkovat)

Raději nějakou starou a zralou lahvinku, byť zbarvenou časem, než zbrusu nový flakón.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 11:08
Reakce na cinkja:

domenica 

Jsem moc zvědavá na dojmy. Ale upřímně, nevěřím, že se to bez zásahů obejde.

No ono v tomto případě je to tak, že mnohé z těch vůní v nějaké formě existují stále. A ty zásahy probíhají průběžně. Takže myslím, že tady nepůjde až tak o obsah (nový obsah ve smyslu přiblížení se originálu), ale o formu. Sjednotit výběr ze slavných vůní s datem vzniku od počátku minulého století téměř do současnost do jedné řady s krásným novým novým flakónem. Aby se pořád něco dělo. 

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 12. ledna 2018 13:14

Někde trochu ubereme, někde trochu přidáme a máme hned dvě nové vůně .

Oud Extrait de parfum a Oud silk mood Eau de parfum

(www.franciskurkdjian.com)

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 16. ledna 2018 23:07

Řada La Collection Couturier Parfumeur byla vloni v létě rozšířena o několik dalších vůní (dostupných v pařížských buticích).

Lucky, Jasmin des Anges, Rose Gipsy, Aimez Moi, Ballade Sauvage, The Cachemire, Souffle de Soie a Sakura.

(Obr. Le Parfum du jour.com)