Nové vůně mezi nikovkami/exkluzivkami - první zmínky

11. srpna 2014 15:51
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. srpna 2014 15:51

Jelikož úrodný parfémový podzim se nezadržitelně blíží :) , chystá i tato značka novou kolekci tří vůní.

(https://thecandyperfumeboy.files.wordpress.com)

Empressa

HLAVA: krvavvý pomeranč, bergamot, mandarinka, ostružinomalina
SRDCE: růže, pelargónie, neroli, kardamom, růžový pepř, černý pepř
ZÁKLAD: vanilka, kakao, olibanum, ambra, pižmo, dřevité tóny, pačuli, santalové dřevo

Parfumér: Mike Parrott

Levantium

HLAVA: bergamot, davana, šafrán, pelyněk
SRDCE: růže, jasmín, fialka, hřebíček, kardamom, ylang ylang, broskev
ZÁKLAD: ambra, myrha, guajakové dřevo, santalové dřevo, cedr, oud, pačuli, pižmo, vanilka

Parfumér: Christian Provenzano

Lothair

HLAVA: jalovec, kardamom, bergamot, grep, fíkový list, červené bobule
SRDCE: fíkovník, levandule, magnólie, pelargónie, černý čaj
ZÁKLAD: vanilka, pižmo, cedr, pravá ambra, větvičník, dřevité tóny

Parfumér: Bertrand Duchaufour

Flakony Penhaligon´s se mi líbily vždycky a jak se tak dívám na složení, které u všech tří vypadá více než dobře doufám, že:

1) Bertrand se v případě Lothair nerozdováděl tak, jak to má v poslední době ve zvyku zejména u L´Artisanu  .

2) Alespoň tuhle značku si v pražské Madeleine ponechali, když už tak letos dostali od elnina pořádně nafrak  .

Každopádně přidávám na seznam k vyzkoušení tak jako tak a těším se :) .

Offline kwitek
Avatar
130 příspěvků moje polička 29. srpna 2014 14:29

Hermessence - Cuir d'Ange

Jsem na ni zvědavá, na andělskou kůži. Má se objevit na podzim. Třeba bude povedenější než Kelly Caléche, která mi příliš neučarovala..

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. srpna 2014 14:42
Reakce na kwitek:

Protože v tomhle případě nejde o mainstream, přejmenovala jsem jedno stávající téma a přesunula ho do Niché a exkluzivek.

Jinak s Kelly Caleche to mám stejné jako ty. Tuhle jsem už taky stihla zaregistrovat a říkala jsem si, že by podle složení (fialka, pižmo, otočník) mohla být něžnější, možná semišovější. To já můžu.

Offline kwitek
Avatar
130 příspěvků moje polička 29. srpna 2014 15:04
Reakce na wendulka:

Máš pravdu. V tomto vlákně je to lepší, mainstream to rozhodně není :-).

Já na ni narazila v moc pěkném článku o J. C. Ellenovi v příloze HN, bohužel elektronicky se na něj nedostanu - je v placené sekci. Tak aspoň odkaz na FB

Každopádně tomu předcházela humorná historka v butiku Hermés v Pařížské, kde mě paní prodavačka říkala, že se sice něco nového chystá, ale že se ještě neví co, a jakým směrem vůně bude. Tak jsem se jí jen zeptala, jestli neví, nebo jen nesmí říkat - dušovala se, že fakt nikdo nic neví. 

Offline kwitek
Avatar
130 příspěvků moje polička 29. srpna 2014 15:06

Omlouvám se za vložení takového plakátu - jsem ho zmenšila co to šlo a stejně na mě vybafnul v původní velikosti...

Offline barbucha blogger
Avatar
30492 příspěvků moje polička 29. srpna 2014 17:31
Reakce na kwitek:

Na "andělskou kůži" jsem taky zvědavá - ale stejně jako ty, já Kelly Caleche nemůžu. A tak jsem chtěla, abych ji mohla nosit...  zapařená hajtra, která v posledním tažení padla do konvalinek, ovšem není zrovna můj sen 

Oni prostě trvaj na tý svojí signature, což na jednu stranu chápu, ale nějak mi ta kůže příliš dobře nevychází. Tak snad bude fakt andělská...

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 29. srpna 2014 18:40
Reakce na kwitek:

Článek se ke mně dostal zrovna včera a moc pěkně jsem si početla. Kůži nemusím, bohužel ani nemusím doposud mít žádný výtvor J. C. Elleny, ale třeba mě zrovna překvapí 

Offline kwitek
Avatar
130 příspěvků moje polička 29. srpna 2014 18:47

Tak pro ty, co se ke článku nedostanou, jsem si střihla malý domácí úkol ze psaní na stroji: 

"Ellena si zde přál vykonat malou parfémovou rebelii. To byl ostatně důvod, proč od nápadu k realizaci uběhlo deset let. Věrný svým postupům proti konvencím, aby nová nóta kůže byla zcela odlišná od nejčastěji používané ruské kůže, jejíž pryskyřičný odér úzce spojený s aromatem sazí, vypůjčený z vojenských bot a cestovních zavazadel, sváděl ženy v dvácátých letech minulého století.

O vysněnou nótu se už dříve pokusil v Kelly Caléche, ale jak sám říká, při zpětném pohledu s ní není zcela spokojen. "Když jsem poprvé přišel k Hermés, přál jsem si navštívit místo, kde skladují kůže. Je to něco jako jeskyně Alibaby, kde jsou uschovány nejcennější poklady. A tím nemyslím zlato nebo stříbro, ale kůže. Zde je tato vzácná surovina uspořádána podle vlastností a barev. Viděl jsem, dotýkal se a cítil ty nejkrásnější kůže. Mezi nimi byla dokonce i ona andělská kůže, která váží pouze několik gramů. Tak jemná, tak měkká, že jsem se jí sotva odvážil dotknout. Stvořena pro jemné bílé ruce, ruce anděla. Věřte nebo ne, voněla fialkami, narcisy, kosatci, svátostí. Natáhl jsem se po zápisníku a zaznamenal všechny ty pachy. Měl jsem kůže v ruce, pachy v hlavě a andělé mi letěli nad hlavou..."

A jaká je vůně andělské kůže? Úvodní nóty poslední Ellenovy vůně nazvané Hermessence Cuir d´Ange jsou čiré, jako první řádky básně. Pudrové a delikátní, jako dotek peří. Poté nastupuje kůže. Hedvábná, jemná, proměnlivá. V prvním kontaktu rezonuje pružnost písečné růžové teletiny, vzdávající hold jejímu nejpřirozenějšímu stavu, posléze se přidává režná kozí kůže a společně tvoří náladu plnou rafinovaných detailů z rukou šikovného řemeslníka. Tu ostatně dokresluje flakon v barvě béžového koňaku s odlesky jantaru. Jako tolikrát předtím, ať už v jiných klenotech butikové řady Hermessence, nebo ve vůních inspirovaných zahradami či ve Voyage d´Hermes, opět cítím něco nadpozemského. Jako by Ellena smíchal složky z tohoto i jiného světa. Je to závislost, možná hypnóza. Rozhodně však magie a zážitek."

Netuším kdo je autorem recenze, jako autor článku je uvedena nějaká paní Horná..

Osobně se bojím akorát toho, že to bude fakt nějaká rebelie, nebo že to nevydrží, a pak mě trochu děsí ta kozina :-P

Offline kwitek
Avatar
130 příspěvků moje polička 29. srpna 2014 18:49
Reakce na Evanilla:

Článek se ke mně dostal zrovna včera a moc pěkně jsem si početla. Kůži nemusím, bohužel ani nemusím doposud mít žádný výtvor J. C. Elleny, ale třeba mě zrovna překvapí 

Tak já většinou Ellenu můžu, miluju ten jeho grep, nebo spíš - směs citrusů. Kůži jak kdy.. Takže jsem zvědavá 

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 29. srpna 2014 19:30
Reakce na kwitek:

Děkuji za práci, kterou jsi měla s přepisováním!

 Já v řadě parfémů z Hermessence cítím právě ty kožené tóny, které jsou dominantní v Kelly Caleche. Připomíná mi to vůni, která mě ovane vždycky, když vstoupím do obchodu Salamander, kde prodávají dražší boty a kabelky.

Na novinku jsem zvědavá, bojím se jedině té průsvitnosti - Ellenovy vůně se nevyznačují velikou sillage a výdrží, takže tohle by mohl být problém.

Offline barbucha blogger
Avatar
30492 příspěvků moje polička 30. srpna 2014 10:59

Ještě jsem našla článek: http://gotham-magazine.com/style/articles/hermes-scent-cuir-d-ange-is-inspired-by-leather-handbags

"Vůně, která je zároveň jemná i průbojná, oscilující mezi delikátním heliotropem a dřevitým hlohem,  nesmělou fialkou a narcisem, a nezkrotným pižmem" 

Obvyklý promo žvásty, takže bez vyzkoušení to nepůjde...

Offline barbucha blogger
Avatar
30492 příspěvků moje polička 30. srpna 2014 11:26

Nevím, jestli Jo Malone patří do exkluzivek, ale podle ceny bych řekla, že jo 

V září vyjde  novinka od Christine Nagel: Wood Sage & Sea Salt, kterýžto počinek mi zní docela zajímavě - nemá se vyjímečně jednat o Středomoří (jak je poslední dobou v módě), leč o britskou pláž!

Hlavní tóny: Mošusové semínko, mořská sůl, šalvěj (Fragrantica uvádí ještě mořské řasy a grapefruit).

" Unikněte všednímu dni na větrem bičované pobřeží. Bíle zpěněné vlny, vzduch vonící mořskou solí a vodní tříšť... závan minerální vůně skalnatých útesů, mísící se se zemitou, dřevitou šalvějí..." 

http://www.jomalone.co.uk/product/13290/32241/Fragrances/The-Collections/Woody/Wood-Sage-Sea-Salt/Wood-Sage-Sea-Salt-Cologne

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 02. zaří 2014 15:29

Nová exkluzivní kolekce od Sergia Momo (tvůrce kolekcí Xerjoff, Casamorati a Sospiro): Al Kimiya

odkazuje na starobylé umění alchymie - umění transformace přírodní suroviny v extrakt.

Tak tuhle kolekci bych chtěla vyzkoušet, některé z toho jsou dokonce extraity.

(source:essenza-nobile.de)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. zaří 2014 11:15
Reakce na MirkaU:

Taky jsem je už stihla zaregistrovat. Úplně nejvíc mě zajímá ten parfémový olej Tempest, zaujalo mě nejen složení, ale i ta údajná inspirace Shakespearem. Ale jenom ta cena vzorků teda, Sergio se překonává.

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 03. zaří 2014 11:49
Reakce na wendulka:

Já zase přemýšlím nad 'Ilm. Assam je jasný, ale jak voní Bangladesh a jak Laos??? 

Ale jinak bych, vzhledem k nadcházejícímu období podle složení chtěla asi nejvíc zkusít Laylu.

Ale cena vzorků je teda fakt příšerná 

Offline fija
Avatar
897 příspěvků moje polička 04. zaří 2014 12:56

Já osobně jsem hodně zvědavá na dvě nové vůně Terry de Gunzburg.

Rouge Nocturne

Složení: damašská růže, turecká červená růže, pačuli (fragrantica.com)

Parfumér: Michel Almairac

Rose Infernale

Složení: květiny, turecká červená růže, damašská růže, kadidlo, haitský vetiver (fragrantica.com)

Parfumér: Michel Almairac

(http://www.byterry.com)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. zaří 2014 14:44
Reakce na fija:

Koukala jsem, že na ALZD by jim měly přijít v pondělí, tak doufám, že do Berlína dorazí taky tak. Mám teď růžové období, moc ráda bych vyzkoušela hlavně tu Rose Infernale, růže a kadidlo a ta barva, slint.

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 04. zaří 2014 16:23

už to tu někdo napsal? nová Huitieme Art - Liqueur Charnelle... koňak, světlý tabák a koření...

Offline fija
Avatar
897 příspěvků moje polička 04. zaří 2014 17:23
Reakce na wendulka:

Na Essenze mají psáno dokonce od zítra... tak snad budou... Rose Infernale vypadá zajímavěji.... Barva je úžasná u obou... doufejme, že obsah koresponduje s barvou...:)

Offline slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 05. zaří 2014 01:10
Reakce na andry:

"koňak, světlý tabák a koření..." to chcem!!!