Napodobeniny - konkrétní fotky

18. srpna 2014 15:28
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. srpna 2014 15:28

V pátek jsem při procházce městem zjistila, že La Petite Robe Noire 2012 bude opravdu nejspíš novodobý hit. Svědčí o tom i to, že ji objevili i výrobci napodobenin a značka Guerlain se tak dostala konečně i do jejich hledáčku. Hele, co jsem objevila v jednom vietnamském krámku i na našem maloměstě :) .

A dokonce jsem byla takový partyzán, že jsem zašla dovnitř a stříkla si TO i na ruku. Inu ze začátku to vonělo jako naředěný umělohmotný třešňový čaj, toť vše. Lékořici a ostatní věci to nevidělo ani z rychlíku. Ale pozitivum je, že to půl hodiny mi to zmizelo z kůže docela a zůstala jen jakási nevýrazná chemická stopa, takže jsem narozdíl od LPRN 2012 nemusela jít drhnout .

Offline janička24
Avatar
266 příspěvků moje polička 18. srpna 2014 23:09

Ty hadice jaky mají flakonky....muhehehehe....

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 19. srpna 2014 01:00

Podobnou výkladní skříň jsem si fotila předloni na hlavní třídě v Mariánských Lázních.

Fujtajbl vespolek!

dusty
Avatar
19. srpna 2014 08:47
Reakce na wendulka:

A akýže dali tomu názov? Vylúštila som akurát slovo "black".  A Prada Candy je Prada Kundy?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. srpna 2014 10:25
Reakce na dusty:

Little Black Dress, originální no :) .

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 19. srpna 2014 12:18

Sice mě poměrně pobavila dusty :-) ale jinak musim říct, že se mi votvírá kudla v kapse! Voni se nestyděj to vystavovat ve výloze?!

Ať mi nikdo netvrdí, že jenom drobnou změnou názvu (notabene vycházejícího z původního) se můžou vyhnout jakýmukoliv postihu... zloději mizerný. A těm firmám je to snad jedno, nebo co...

Offline moudjahidine
Avatar
328 příspěvků moje polička 19. srpna 2014 16:11

Dneska jsem šla na Holešovický tržnici okolo Lady Caca. Upoutal mě flakon na pohled identickej s originálem, tak jsem přibrzdila, abych si to prohlídla. Vzápětí se ke mně přihnala nepříčetně zmalovaná prodavačka, že prej co sháním. Říkám, že se jen rozhlížím. Zkušeně vystopovala můj pohled a vítězně vyjekla: "Mám pro vás Lady Gaga, mladá pani!". Říkám, že tam je ale napsáno "Kaka". A vona že dostanu velkou slevu...

Poučení: příště bez ohlížení, zastavování nebo očumování rovnou k Hale 22 a domů. 

Offline Henri
Avatar
136 příspěvků moje polička 03. zaří 2014 12:30
Reakce na moudjahidine:

Pardon za OT, ale co je v hale 22? Zelenina?

Offline moudjahidine
Avatar
328 příspěvků moje polička 03. zaří 2014 19:21
Reakce na Henri:

Farmářský zboží - ovoce, zelenina, sýry, uzeniny, ryby, pečivo, kytky, med...

Offline sunnymood
Avatar
25 příspěvků moje polička 10. zaří 2014 14:05

mohla bych poprosit o radu všechny majitelky flakónku: osez moi chantal thomass?

jedné známé jsem darovala zbytek odstřiku na vyzkoušení, samotnou mě nyní moc nebere - dotyčné se moc líbil a hned ho chtěla sehnat - bohužel flakón neulovila, ale podařilo se jí koupit odstřik - bohužel dnes psala - připojila foto, že odstřiky jsou úplně jiné - nejen barva (je skoro průsvitně růžovoučký)ale je prý takový alkoholový

..kupovala na arome, dotyčná má 100% hodnocení a ona jí nechce "očernit" - já prostě v Osez Moi žádný alkoholový smrad necítím - pro mě je to naprosto jemná slaďárna, že mi tam právě chybí nějaký vzruch..

každopádně odstřik jsem koupila od věrohodné parfemačky, v tom si jsem já jistá, jen tedy nevím, zda je nějaká změna ve výrobě? nebo nová koncentrace, o které nevím? 

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 10. zaří 2014 14:44
Reakce na sunnymood:

Nemusí to nutně znamenat, že jde o padělek nebo rozdíl v koncentraci - ten "alkoholový smrad" je ve většině případů příznakem staré (ve smyslu "prošlé") vůně.....vůně zkrátka "zlihovatí".

U barvy těžko říct - jsou vůně, které barvu mění (některé změní odstín své původní, jiné změní barvu úplně - a přitom vůně samotná zůstane stejná).

O padělcích vůní Chantal Thomass jsem neslyšela - není to značka známá natolik, aby padělatelům stála za námahu.

Přikláněla bych se proto k variantě, že jde o originál, leč už nevoní tak, jak by měl.  

Offline sunnymood
Avatar
25 příspěvků moje polička 10. zaří 2014 14:57
Reakce na jerry:

Nemusí to nutně znamenat, že jde o padělek nebo rozdíl v koncentraci - ten "alkoholový smrad" je ve většině případů příznakem staré (ve smyslu "prošlé") vůně.....vůně zkrátka "zlihovatí".

U barvy těžko říct - jsou vůně, které barvu mění (některé změní odstín své původní, jiné změní barvu úplně - a přitom vůně samotná zůstane stejná).

O padělcích vůní Chantal Thomass jsem neslyšela - není to značka známá natolik, aby padělatelům stála za námahu.

Přikláněla bych se proto k variantě, že jde o originál, leč už nevoní tak, jak by měl.  

díky - já právě barvu taky raději neřeším - (viz. např. u chanelu beige - můj oblíbený a barvy různé :-D ..) ale alkohol se mi tam prostě nelíbí, je možné že to třeba špatně skladovali .. Děkuji !!

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 05. října 2014 22:12
Reakce na sunnymood:

Už jsem to jinde psala X-krát, tak se omlouvám za (možná zbytečné) opakování, ale stalo se mi, že jsem zničila jednu vůni za jeden jediný DEN.

Ve flakónu to tak rychle nejde, ale odstřik nebo miniaturu stačí nechat pár hodin pod lapmičkou a je to

U vzorků se mi to taky už stalo, že se zkazil během pár dní. A tam pak právě vyleze ten zmiňovaný líh :(

Ohledně odstínu... kdo byl někdy v Dlouhé u Guerlaina, může vyprávět :D L' Heure Nuit vypadá jak rybníček Brčálník u dna, skoro hnědý, jiný tester růžové vůně zase mají brutálně fialový...

Nejhůř v parfumeriích vypadají modré vůně, na které se svítí... Angel, Lolita... a některé skutečně blednou. Občas si toho všímám na miniaturách. 99% tmavne, ale světle růžové voděnky někdy zesvětlají!

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 07. října 2014 15:11

Barva vůně opravdu není spolehlivým ukazatelem.

Mám doma několik šarží LHB v originálních flakónech i ve flakónech z porcování a každá má jinou barvu (mnohdy dost výrazně). Nedá se přitom zevšeobecnit, že starší jsou tmavší - někdy je tomu přesně naopak!

Offline SunEclipse
Avatar
3099 příspěvků moje polička 10. října 2016 22:05

koukám, že mám mezery ve vzdělání - vůbec jsem netušila, že se vůně může zkazit. Asi by se mi hodila nějaká "příručka pro mladé sviště" - aneb co byste měli vědět o vůních abyste nebyli za hloupého tchoře

Offline Malvin
Avatar
1025 příspěvků moje polička 10. října 2016 22:12
Reakce na SunEclipse:

koukám, že mám mezery ve vzdělání - vůbec jsem netušila, že se vůně může zkazit. Asi by se mi hodila nějaká "příručka pro mladé sviště" - aneb co byste měli vědět o vůních abyste nebyli za hloupého tchoře

Jsem si taky říkala, ze budu muset projet místní články, jestli tam nejsou články o parfemech pro začátečníky. Uz jenom to, haky je rozdíl mezi srdcem a hlavou parfému.

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 11. října 2016 16:57
Reakce na Malvin:

Jsem si taky říkala, ze budu muset projet místní články, jestli tam nejsou články o parfemech pro začátečníky. Uz jenom to, haky je rozdíl mezi srdcem a hlavou parfému.

Srdce, hlava, základ - sú to v podstate rôzne fázy, v ktorých sa vôňa rozvíja. Rôzne zložky sú rôzne prchavé, takže niektoré to "rozbalia" skôr, iným to chvíľu trvá, niektoré rýchlo vyprchajú, iné majú dlhšiu výdrž...no a potom záleží aj na miešaní, niektoré zložky sa "podržia" navzájom. Takže v princípe čo najjednoduchšie - Hlava je to, čo človek cíti v prvých minútach, srdce je to, čo človek cíti povedzme po polhodine-hodine, kde ako, no a základ je to, čo z vône zostane, niekedy sa tomu hovorí aj "drydown", lebo trebárs na oblečení - na takom šále napríklad - to vie držať aj pekne dlho.

Offline Sweet Potato
Avatar
34771 příspěvků moje polička 11. října 2016 17:12
Reakce na slniecko:

Není tu prosím tě nějaké povídání o skladování parfémů a vůbec zacházení s nimi?

Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 11. října 2016 17:35
Reakce na Sweet Potato:

Takové téma tu myslím není (ale klidně si ho můžeš založi ;)).

Parfémy je vhodné skladovat v temnu, suchu spíš na chladnějším místě (ne v úplné zimě, stačí pokojová teplota) a aby toto prostředí bylo stálé. Vysoké teploty a moc světla jim nesvědčí. :)