Generické parfémové oleje?

14. zaří 2016 20:35
Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 14. zaří 2016 20:35

Koukám, že tady se přesedlalo na olejové napodobeniny slavných parfémů. Guerlain, Chanel, Jo Malone, Tom Ford.... Viděl někdo, v jakém balení to prodávají? 

"Nie sú to originály, ale snažia sa čo najvernejšie interpretovať pôvodný parfém. A často to vyjde na 100%. Chromatografická analýza určí percentuálne zastúpenie jednotlivých zložiek v parféme s presnosťoi až na 1 stotinu percdenta, ale aj napriek tejto presnosti musí konečnú podobu parfémového oleja dotvoriť profesionálmy parfumér."

http://www.parfemy-exclusive.sk/inshop/genericke-parfemove-oleje/znacky/guerlain/

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 14. zaří 2016 20:43
Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 14. zaří 2016 20:47
Reakce na cinkja:

Jasně, flakóny jsou vidět i v tom odkazu, co jsme dávala. Spíš mi šlo o to, jestli jsou nějak popsané, konkrétné označené.

Zaujala mě ta poznámka, která je u každé vůně/imitace:

"*{Obchodná značka a autorské práva sú vlastníctvom ich výrobcov/dizajnérov. Táto verzia nemôže byť zamieňaná s originálom. Táto interpretácia vône bola vytvorená pomocou spektrálnej analýzy.}"

ok, a proto tuto verzi nabízím pod názvem Shalimar, Coco, Violet Blonde apod.... 

dusty
Avatar
14. zaří 2016 20:52
Reakce na domenica:

Hm. Už dávno som tam nebola. Zničila ich penetrácia niché značiek do veľkých e-shopov a bitky ohľadne výhradných práv.  A tiež to, že sa o web riadne nestarali a vôbec neivestovali do inovácie.

Asi tie inšpirované oleje dostávajú v bandaskách.  Prepadla ma ale kacírsky myšlienka skúsiť Violet Blonde v olejovej verzii. Takmer forenzný prístup pri tvorbe ma láka. Snáď to parfumérova koncovka neskazila.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 14. zaří 2016 21:04
Reakce na domenica:

Tak to opravdu netuším, protože to řadím do kategorie parfémů FM, Divine (pro jistotu http://divine-parfums.cz/cs/) a Charismo. Ale tam se to alespoň jmenuje jinak, než originál .  A spektrální analýza to je také něco .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. listopadu 2016 11:23
Reakce na domenica:

Teda na parfemy-exclusive.sk jsem nebyla ani nepamatuju a teď nestačím zírat, kam se v té svojí exkluzivitě posunuli.

No ten protimluv mě opravdu pobavil.

Online slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 06. listopadu 2016 13:26
Reakce na wendulka:

Hej, je to trapas. Škoda ich. No ale kombinácia nadšenia pre blízkoorientálnych výrobcov, nemožný klientsky prístup a bohužiaľ aj vážna choroba zakladateľky proste urobili svoje. Aspoň za dostupnosť Nematov som im vďačná.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 27. července 2017 09:16
Reakce na cinkja:

ještě bych zmínila (pro mě novou) firmu Faberlic,předpokládám že se snaží také kopírovat,ovšem něco tak hrozného co vyrobili jsem už dlouho necítila,jejich parfem bych označila za čpící sprostě ...

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 02. srpna 2017 16:11
Reakce na cinkja:

Tak to opravdu netuším, protože to řadím do kategorie parfémů FM, Divine (pro jistotu http://divine-parfums.cz/cs/) a Charismo. Ale tam se to alespoň jmenuje jinak, než originál .  A spektrální analýza to je také něco .

Asi jsem narazil na dalšího zástupce: Verset Parfums Nabízejí je po lékárnách. Podle této nabídky to jsou napodobeniny známých vůní.