Babo raď - alebo ako obliecť atypické postavy?

15. května 2022 00:23
Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 16. května 2022 22:07
Reakce na Karja:

Martula Ty jo bezvadny celý, já si tě slniecko teda taky umím představit v nějaké pěkné vestě rozepnuté a nějakém lehkém kardigenu, myslím že to je přesně to pravé. A ta velká klidně barevná kabelka je taky výbornej tip. Ještě mě napadlo,co oslovit tu Beatu Oravcovou? Ona dělá kromě barevné typologie i korekci postavy. Sice jako tu někdo nedávno říkal, že její prezentace je fakt silena (ona měla nedavno fakt takový starý demode fotky na webu), ale na tu barevnou typologii byla fakt šikovná, tak kdyby i na tu korekci z ní vypadly dva tři tipy tak by to bylo dobrý. Myslím normálně emailem, zda nemá nějaký článek už o tom, nebo nechce napsat...

​Kto to je?

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 16. května 2022 22:07

Martula to je skvělý!

a já bych ještě dodala slniecko že máš nádherné vlasy, ale fakt neskutečně, já si vlastně krom očí a vlasů na tobě ničeho nevšimla

​Aj preto si ich udržujem dlhé a v čo najlepšom stave.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 16. května 2022 22:08
Reakce na slniecko:

kengura so syndrómom opusteného hniezda

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 16. května 2022 22:30
Reakce na Martula:

slniecko Luci, já být tebou, tak se ani tak nesnažím to bříško schovat, ale spíš přepínat pozornost okolí jinam. Tak ho máš - no a co.. /já vím, lehko se to takto říká, ale vždyť máš štíhlé nohy a úzké boky a hezky tvarované paže..a chodíš krásně navoněná a máš charisma a břitký humor a já nevím co ještě..to bude vědět tvé blízké okolí, jsi úžasná žena už jen z toho mála, co o tobě vím!

Protože podle mě volné a nařasené věci ti zbytečně přidají centimetry a kila tam, kde je nemáš.

Já bych šla do dvou vrstev oblečení:

První vrstva - něco pružného, kvalitní látka s lycrou, která se nevytahá a která bude pohodlná i ve středu těla, delší tričko áčkového střihu, ne moc široké a k tomu kalhoty stejné barvy, nebo krátké/dlouhé šaty princesového střihu. A k tomu jaké druhá vrstva něco, co bude hezky vlát okolo těla při chůzi - rozepnutá košile, delší vesta, kardigan.. zdůrazňuji, bude vlát = rozepnuté a vepředu otevřené. Nebo v létě nějaký barevný hedvábný šál, ležérně spuštěný přes ramena dolů. Tato část oděvu v jiné barvě než první vrstva, klidně i se vzorem - podle toho, co ti sluší k pletí.

Soustředila bych se co nejvíce na tyto 3 věci:

1. Barva. Nosit pouze a výhradně barvy, které ti nejvíce sluší a rozsvítí tě (podle barvové typologie a podle toho, v čem se ty sama cítíš nejlépe)

2. Najít si dva typy výstříhu, které ti nejlépe sluší k obličeji/dekoltu a těch se držet.

3. Vždy mít vše dobře padnoucí přes ramena. Ramena dělají siluetu.

No a pak taky kabelka.. velká taška odvádí pozornost od středu těla a opticky dělá střed těla drobnější. maličká kabelka má opačný efekt.

​Vďaka!!!

Áno, mnoho z toho sa snažím. Princes strih som rada nosila, kým som mala jeden pás a nie súčet niekoľkých a už to bohužiaľ neschovám ani do empírového strihu, aj keď tomu sa v lete neubránim, je to v teplách asi to najvzdušnejšie.

Farby sa snažím, osobne mám rada síce tlmené, ale predsa len farby + bielu, krémovú, sivú a čierna je záchrana v krajnom prípade.

To s tými ramenami si presne trafila!!! To je sakramentský problém, lebo ak je to dostatočne veľké aby sa to zaplo cez brucho, tak ramená padajú a navyše mám na mnohých veciach potom pridlhé rukávy. A nohavice podobne, ak to má dostatočný pás, tak je to tak široké a plandavé, že to padá bez ohľadu na to, ako ten pás pritiahnem. Takže preto mnoho tehotenských vecí.

Ale s tehotenskými je zas problém, že polovica vrchov má nejaké roztomilé nápisy a srdiečka a odtlačkz nožičiek a tak, a navrch je ich malý výber a nevalnej kvality - pochopiteľne, lebo to si normálne človek kúpi s tým, že na chvíľu a potom sa toho zbaví. 

Tehotenské punčošky - pain. ešte celkom slušná tá značka, čo majú v Bepone, ale inak je to o tom, že v polovici prípadov sa to uprostred dňa začne rolovať smerom k nohám, potom nižšie a potom už len hľadám, kde by som si ich mohla nenápadne povztiahnuť.

Našla som si napokon skvelú značku Heist, tie sa chvália, že držia na akejkoľvek postave -a - DRŽIA!!! akurát sú to Briti a poslednú zásielku od nich mi colnica drží ešte od októbra, lebo tak nejak nevedia čo s tým...

Ale keby ste nááááhodou niekde videli túto značku predávať, tak sem s tým!!!

Volné veci bývajú ok, ale nariasené - presne ako hovoríš. N čo som ale prišla je, že super sú veci, ktoré majú - no neviem ako sa to odborne volá, skúsim nájsť obrázok...také "rozdvojenie"...ale trik je v tom, že nesmie byť vpredu - vtedy to akurát zvýrayní, ako to brucho z toho vystupuje...ale vzadu.

Áčkové tričká sú super, len málokedy sú a ešte pri tričkách a svetroch je háčik, že musia byť kus dlhšie, než bežne, lebo jednak časť tej dĺžky "zožerie" to brucho a navrch musia byť dosť dlhé, aby prekrzli ten pružný pás na tehotenských nohaviciach.

a teda klobúk dole!!! to sú veci na ktoré som musela prichádyať roky a ty proste pozrieš a vidíš !!!

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 16. května 2022 22:36

No proste, aby som to zhrnula, ak niekto niekde uvidíte

- Áčkové tričká z kvalitnej bavlny

- čokoľvek s tým "rozstrihnutím" vzadu

- punčocháče Heist

- tehotenské nohavice s vzsokým brušným pásom, ale pozor - aby tá pružná časť bola čo najsvetlejšia (o bielej už ani nesnívam) - lebo tie tmavé presvitajú cez tričká

- akýkoľvek ďalší dobrý nápad, sem s ním!!!

A ak máte niekto podobný problém, môžeme sa navzájom na úlovky upozorňovať...

A ak máte niekto nejaký úplne, ale úplne iný problém, určite sa nájde niekto, kto na to bude mať oko ako  Martula  ktorá na prvý pohľad videla veci, na ktoré som ja prichádzala roky, alebo niekto kto má podobný problém ako práve vy...a ono je super sa s niekým poradiť!!!

 

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 17. května 2022 12:18

slniecko 

Zrovna jsem padla na jedny šaty s tím zadním záševkem (nebo co to je). Je to líp vidět na černý variantě...

Offline Řvousenka
Avatar
722 příspěvků moje polička 17. května 2022 14:42

slniecko To vzadu je protizáhyb, kdyby něco

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 18. května 2022 00:47

barbucha super, vďaka!!! Už nemajú moje číslo, ale budem to sledovať, možno este naskladnia!

Řvousenka ďakujem!!!

Offline Magda
Avatar
161 příspěvků moje polička 18. května 2022 10:14

slniecko tyto šaty mají i na Zalandu...

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 19. května 2022 13:34

Magda ďakujem, budem sledovať aj tam! Potrebujem 44-ku.

Offline tzaziki
Avatar
1122 příspěvků moje polička 05. srpna 2022 09:11

Na Instagramu jsem narazila na stylistku, která pomáhá obléknout dámy různých tvarů. Taková poradna. Nevypadá to vůbec špatně. Možná to někomu pomůže.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 17:40

tzaziki ďakujem, kuknem na to!!!