Krása - líčení, účesy a tak vůbec...

23. ledna 2015 21:41
Offline nausi
Avatar
46 příspěvků moje polička 11. dubna 2018 18:38

barbucha 

No když jsem ji objevila, myslela sem na vas, že to máte po ruce.. System objednávání senzační. Určitě taky zajedu.

Offline Gatita
Avatar
7121 příspěvků moje polička 22. června 2018 09:51

Vyznate se nekdo prosim v kadernicke terminologii? Treba @catherinne :)

Vcera jsem byla u kadernice,chtela jsem jen zastrihnout konecky.byla jsem z casove nouze jinde nez chodim normalne a moc se to nepovedlo. Ona mi cely uces nejak prestrihala,mam ty konce takove spicate,tj. nejsou zarovnane,ale jdou do strapatych spicek. Vsimla jsem si,ze vzdycky vzala pramen a do pulky strihla,delka zustala,ale ty  vlasy jsou strasne chlupate a zacuchane.co to bylo za techniku -prostrihavani,sestrihavani nebo co mam priste kricet,ze nechci?jsem zvykla nechat kadernici pracovat a nekecat do toho,ale tady se to nevyplatilo. Ja ty vlasy mela puvodne taky strihane po vrstvach,ale ne tak "spicate", tvorily souvislou vrstvu a vypadaly o dost zdraveji.

Offline mitford sister
Avatar
1378 příspěvků moje polička 22. června 2018 10:06

Gatita to vypada na efilacni nuzky, dabluv vynalez

Offline Gatita
Avatar
7121 příspěvků moje polička 22. června 2018 10:12

mitford sister a nemelo by se to zakazat?pripadne pouziti podminit informovanym souhlasem?

Jako hystercit kvuli tomu nebudu,ale jsem pekelne otravena. Ale zas radit kadernici,jake si ma brat nuzky...

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 22. června 2018 14:06

Gatita Těmi mi prostříhává kadeřnice husté vlasy, když je mám nakrátko... a hlavně to tak CHCI!!! Kdyby mi s nimi vjela do dlouhých, zabiju ji.

Offline Gatita
Avatar
7121 příspěvků moje polička 22. června 2018 14:58

Korsičanka radost nemam,sotva to ted rozcesu,vlasy jsou ted jak suchy zip.. asi to budu muset nechat vyrazne zkratit.nebo nechat odrust a nedopustit podobny zakrok...mam vlasy pomerne huste (ale nijak extremne) a zamlada me timhle stylem strihali co 6 tydnu. Po trech letech jsem ty vlasy mela jak chlupatou deku - jak do toho strihli pokazde jinde,tak jsem mela kazdy vlas jinak dlouhy a nebylo mozne ty konce udrzet neroztrepene. No,ted to mam zpatky. 

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 22. června 2018 15:22

Gatita To je máš asi vlnící se, ne? Mně se to u hodně krátkých líbí, protože do toho vjedu gelem nebo voskem a vlasy stojí rozčepýřené, jak chci Teď jsem trochu za dámu, ale na léto si zmiňovanou úpravu = rozcuch nechám provést.  

Offline barbucha blogger
Avatar
30520 příspěvků moje polička 23. června 2018 01:18
Reakce na mitford sister:

Gatita to vypada na efilacni nuzky, dabluv vynalez

​No, ďáblův vynález, jak se to vezme. Musí se s tím umět... V jedněch rukách výsledek skvost, v druhejch hotová hrůza 

Příští týden jdu konečně na ten tip od nausi , jsem zvědavá jak to dopadne. 

Offline nausi
Avatar
46 příspěvků moje polička 23. června 2018 13:15

barbucha tesim se co řeknete. Už jsem tam byla, nadšená. Kdybych bydlela v Praze, chdim co 4tydny.

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 23. června 2018 16:56

Korsičanka Gatita Ja mám kučeravé, polodlhé ale spostupnené vlasy. Kaderníčka používa tie efilačné nožnice a vyhovuje mi to. Je to hlavne vhodné na husté vlasy. Tá postupnosť strihu je vďaka tomu prestihaniu taká, ako si predstavujem. Nie sú žiadne veľké prechody, celé to zapadá postupne do poslednej dĺžky a hlavne to pôsobí celistvo a kompaktne. Neviem, či to vysvetľujem dobre

Ale rozhodne konce treba podľa mňa do rovna, normálne zastrihnúť, tam už určite efilačky nepoužíva.

Niektoré kaderníčky túto metódu prestrihávania vedia dobre urobiť aj bez efilačiek. Ale výsledok je vlastne ten istý.

Gatita možno to potrebuje týždeň-dva, aby sa to uležalo a budeš spokojná

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 23. června 2018 17:25

Daridari Určitě záleží na střihu a zkušenosti kadeřnice A tobě to sluší,Dari Teď si právě říkám, že ta moje efilačkami dosáhla i toho současného "zvednutí" účesu, jež jsem po ní chtěla.

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 23. června 2018 17:38

Korsičanka Ďakujem, pristane to aj Tebe. Tvoj účes má šmrnc, môj je skôr nevyhnutná klasika, čo sa dá z kučeravých vlasov urobiť, pokiaľ ich nechcem mať krátke.

Efilačky sa hlavne používajú na vrhnú časť, vtedy vlastne ten účes "nadvihne".

Offline Gatita
Avatar
7121 příspěvků moje polička 23. června 2018 19:44

Daridari ona to neni zadna tragedie,sestrih vypada dobre, delka zustala,tak na masli to neni.ale vadi mi,ze ty delky prestrihala bez optani. Roky jsem nosila vlasy pod lopatky,takovy ten strih,jak jsou vlasy v nekolika vrstvach a hojne prostrihane, a vecne resila roztrepene konce.ke kadernici jsem chodila co 5 tydnu.vlasy suche,lamave,zacuchane.pak jsem sla na tupy long bob a od te doby mam vlasy fakt zdrave,vydrzely i 4 mesice bez zastrihavani. A ted mi je ta kadernice projela nuzkama po delkach,vyrobila ty spicate konce,uz ted to sotva rozcesu,vlasy jsou cele chlupate a bez lesku:-/

Takze priste si bud zajedu 70 km za svoji starou kadernici,nebo nasprtam terminologii a budu je peskovat.

Offline barbucha blogger
Avatar
30520 příspěvků moje polička 23. června 2018 22:17

nausi 

Na jejich instagramu to vypadá velmi slibně! Nakonec na tý mojí 2cm délce se nedá moc zkazit, resp. to rychle odroste - pro mě je ideál chodit tak po 3 týdnech, aby to bylo tip top.

Offline barbucha blogger
Avatar
30520 příspěvků moje polička 23. června 2018 22:24
Reakce na Daridari:

Niektoré kaderníčky túto metódu prestrihávania vedia dobre urobiť aj bez efilačiek. Ale výsledok je vlastne ten istý.

​Jeden rok s naší partičkou na víkendy jezdíval jeden maskér, a strašně rád stříhal vlasy. Na prostřihávání měl zvláštní metodu - bral pramen po prameni do prstů, ten pramen vždycky tak nějak ještě zakroutil a postupně ho seřezával... no dal si s tím děsnou práci, ale tak skvěle ostříhaná jsem už nikdy jindy nebyla.

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 24. června 2018 00:11

barbucha Áno, presne týmto spôsobom mi prestriháva kaderníčka moje vlasy. Obtočí prameň vlasov akoby do špirály a potom prestriháva. Je to naozaj dosť náročné, strihá ma často aj pol hodinu a to chodím dosť pravidelne, cca po 6-8 týždňoch. Tá kaderníčka ma sama kučeravé vlasy, tak zrejme si dala záležať na nových spôsoboch strihania. 

Offline tzaziki
Avatar
1122 příspěvků moje polička 20. srpna 2018 16:54

Prosim,jaky je rozdil mezi messy a rozcuchem? Jak udelat messy uces,aniz bych si pripadala neucesana a rozcuchana? A cim to fixovat,aby uces vydrzel?

Predem dekuji za jakekoli rady

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 21. srpna 2018 13:11

tzaziki Messy je uces, ktery neni uhlazeny, tzn. stale je to uces, jen je takovy nedbaly. Casto se na to, co se tyce stylingu, pouziva morska sul, resp. spraye na jeji bazi.

Online RoSa
Avatar
8150 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 20:12

pěkná proměna - pěknej účes

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 22:26

RoSa Souhlasim, povedla se. Taky ale myslim, ze kdyz se k tomu nebude licit, tak po ni tu obcanku budou chtit furt :)