Jak obléknout a kde sehnat ...

18. ledna 2015 22:19
Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 31. ledna 2015 17:44
Reakce na dusty:

...jo, německý a italský hadry - to je kvalita.

To já právě z těch sekáčů

Offline andry
Avatar
2696 příspěvků moje polička 01. února 2015 00:41
Reakce na dusty:

45€ mě oproti 3 litrům v Gantu nemůže rozhodit 

Offline evik77
Avatar
756 příspěvků moje polička 06. února 2015 16:20

Zná někdo, prosím, tento obchod ? 

http://www.jollychic.com/womens-dresses-c6?jsort=0111-119

Offline RoSa
Avatar
8062 příspěvků moje polička 06. února 2015 21:20
Reakce na evik77:

Hezký šaty tam mají - sice neznám, ale tak dva kousky bych asi přihodila, pokud budeš objednávat

Offline macska
Avatar
9 příspěvků moje polička 07. února 2015 07:27
Reakce na Hoolinkah:

Já bych řekla, kam ten průmysl spěje... A přidej k tomu český faktor. Koncem října jsem koupila v německým cunda dva svetry ze slušnýho materiálu, chtěla jsem ještě jednu dvě barvy, ale nechtělo se mi s tím tahat a ca je Česku přece taky... O týden později Praze: podobné svetry sice existují, ale rozhodně neviděly vlnu a jsou ožmolkovaný už v regálu. 

dusty
Avatar
07. února 2015 08:49

Včera som si na otočke vo Viedni kúpila tričko, po ktorom som pokukovala ešte pred Vianocami, ale stálo takmer 50 eur, teraz 19, no nemohla som ho tam nechať. Také á la Tommy Hilfiger,  modro-bielo-červeno prúžkované s červeným lemom na priekrčníku.  Doma kukám, že ako to oprať a pod všelijakými štítkami, medzi nimi aj "europaische qualitat" čítam: Vyrobené na Slovensku. Napísané po slovensky.

Takže tak!

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 09. února 2015 21:10
Reakce na macska:

Mám podobnou zkušenost s cenou. Kabát z Camaieu v Paříži 100 Euro, o pár měsíců později ten samý (naštěstí opravdu stejný) v Pardubicích za 4200.

(Nakonec jsem si ho v těch Pardubicích koupila, protože jsem ho opravdu hodně chtěla, ale byla to cenná zkušenost, že přístě nemám váhat. )

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 09. února 2015 21:20
Reakce na Alena_In:

A ušité horkou jehlou. Když se dívám na to zpracování - křivé švy, lítají z toho nitě, knoflíky visí na jedné nitce... Kdybych já takhle šila za mých studentských let, tak mě mamča donutí klečet na náprstku.

Právě proto jsem se začala učit šít. Přesněji potom, co jsem si domů přinesla košili a knoflíky byly na léze našité tak baj voko, že jsem po zapnutí vypadala jako kdybych při oblékání měla pár promile v krvi.

Offline Lalaith
Avatar
261 příspěvků moje polička 10. února 2015 14:39

Nevím úplně, kam to dát, tak se poptám tady... Zoufale se mi zalíbily tyhle šaty (tady budou možná mimo většnový vkus). Jen by ty barvy mohly být trochu tlumenější, ale i tyhle jasné bych snesla. Myslíte si, že se dá něco podobnéo někde sehnat? Nebo ušít/nechat ušít? Případně zahlédly jste někde podobnou látku, nebo by si to člověk musel na férovku sešít jako patchwork? 

Online Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 10. února 2015 14:43
Reakce na Lalaith:

Nevím úplně, kam to dát, tak se poptám tady... Zoufale se mi zalíbily tyhle šaty (tady budou možná mimo většnový vkus). Jen by ty barvy mohly být trochu tlumenější, ale i tyhle jasné bych snesla. Myslíte si, že se dá něco podobnéo někde sehnat? Nebo ušít/nechat ušít? Případně zahlédly jste někde podobnou látku, nebo by si to člověk musel na férovku sešít jako patchwork? 

Podívala bych se na Fler. Tam jsou holky šikovné, které umí kde co.

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 10. února 2015 15:20
Reakce na Lalaith:

Spíš než na patchwork to vypadá na batiku... šikovně udělanou.

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 10. února 2015 15:29
Reakce na Lalaith:

Myslím, že to je určitě batika, jak píše barbucha, takže musíš najít někoho, kdo ti šaty ušije a pak teprve nabatikuje.

A Fler je dobrý nápad - někteří tam dělají i zakázkové věci.

Offline Lalaith
Avatar
261 příspěvků moje polička 10. února 2015 16:50
Reakce na barbucha:

Hmm, je to možné, batika mě popravdě vůbec nenapadla... Udělat to takhle musí být makačka, vyzkoušela jsem batikovacích způsobů povícero. Kouknu na ten Fler a uvidím, třeba se poštěstí.  Střihově náročné moc nejsou, to by asi mohl zvládnout docela kdekdo. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 10. února 2015 19:27
Reakce na Lalaith:

Taky bys mohla zkusit třeba Sanu Babu a podobný krámy, tam jsem svýho času takovejch šatů viděla mraky. Osobně bych radši něco takovýho koupila už hotovýho, Fleru moc nevěřím. Ta batika vypadá profesionálně...

Offline Lalaith
Avatar
261 příspěvků moje polička 10. února 2015 20:19
Reakce na barbucha:

Sanu Babu sleduju tak průběžně, nikde jsem právě teď podobné věci neviděla. (Pravda, taky není úplně sezóna.) Co se Fleru týče - teď jsem tam koukala a fakt pěknou batiku tam mnoho lidí nemá. A pokud ano, tak je spirálová. Tohle bude buď ten patchwork (přád mi to v detailu připadá spíš sešívané) nebo nějaké destičková batika, kdo ví... Čistě teoreticky by to i z těch kousíčků asi sešít šlo, ale člověk by se z toho zbláznil. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 10. února 2015 21:28
Reakce na Lalaith:

Pořád si nemyslím, že jde o sešitý kusy  Teda vidím jen velikost v příspěvku... ale stejně - ty přechody barev jsou pozvolný. To sešitím nedokážeš.

Hledala bych na googlu batiku nebo tak něco. A nejen v Čechách - někde v Asii, Tichomoří... kde s tím mají bohatý zkušenosti a produkujou to za pár šupů. Pokud to tak moc chceš 

Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 10. února 2015 22:22
Reakce na Lalaith:

Našla jsem si větší obrázek a taky se mi zdá, že jde o sešité kousky.
Možná by bylo lepší poohlédnout se rovnou po duhové látce a z té si nechat šaty ušít. 

Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 10. února 2015 22:34
Reakce na Lalaith:

A ještě jsem našla tohle...

http://www.sartor.cz/content/8-vyroba-latek-katalog

http://www.latkypodlevas.cz/

Hesla potisk látek, látky na zakázku atp.

Offline slniecko admin
Avatar
17515 příspěvků moje polička 10. února 2015 23:39
Reakce na Lalaith:

Niečo podobné je možné robiť skladanou batikou, v tej som bývala dobrá, ale  tieto konkrétne šaty mi prídu zošívané...ale moc na to nevidím...

Offline dynda
Avatar
7247 příspěvků moje polička 11. února 2015 09:10

V Asii se dělá neuvěřitelná batika, takže věřím, že něco takového by se sehnat dalo, ale bude to dlouhé hledání. Někdy používají i taková velká razítka, takže se určitě dá i barvením dosáhnout toho sešívaného efektu... Nejlepší by bylo si tam dojet