Jak obléknout a kde sehnat ...

18. ledna 2015 22:19
Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 21. ledna 2015 14:16
Reakce na naja:

...koukám, že je nás víc...

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 21. ledna 2015 14:19
Reakce na naja:

Rukávy by mě netrápily, ty se dají vždycky ohrnout (a já je ani jinak nenosím, když už).

Já mám největší problém spíš s materiálem. Ty poloprůsvitný, řídký hadry, co tu všude nabízej, jsou k ničemu...

Offline jerry
Avatar
8977 příspěvků moje polička 21. ledna 2015 14:41
Reakce na barbucha:

Jackpot je stopro pryč, což mě hodně mrzí... protože se stáhli jen do Dánska. Na KappAhl jsem teď koukala, už by měli bejt taky pryč z Čech, ale je to švédská firma tak tam se dostanu - v Praze ani nevím, kde přesně měli obchod.

Ale škoda že tyhle slušný (cenově i kvalitou) obchody od nás mizej. Za chvíli tady zbydou jen ty příšerný hadrárny jako Mango a Orsay

KappAhl byli nejdřív na Andělu - v té době jsem si pár pěkných (a kvalitních) kousků u nich pořídila

Pak byli v Palladiu a v Galerii Harfa - ale to už byla hadrárna a la New Yorker či HM.

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 21. ledna 2015 17:21
Reakce na barbucha:

Taky je nosím ohrnuté, ale pánskou velikost s dl. rukávem jsem ještě nezkoušela, nevím, jestli to nebude moc. Zítra se chystám do města a budu mít chvilku čas, tak tu naší bídu s nouzí omrknu. Ale moc si od toho neslibuji, akorát budu zase nas... Koukala jsem na ty tvé vyhlídnuté Vagabondy, krása, takové by se mi líbily šedé. Černých a hnedých bot mám dost.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 21. ledna 2015 18:45
Reakce na naja:

Pánskou košili bych asi nebrala, ty nejsou projmutý a to už není ono... to je leda tak pro nějakou dvacítku 

A ty boty jsem našla a vyzkoušela. V Humanicu za hezký tři litry   Jelikož jsem se do kýžený velikosti vešla (nemaj zip po straně a bála jsem se, že i přes šněrování to půjde těžko, když mám občas nohy jak konve, prostě že budou úzký), tak si teda ty o půlku levnější objednám 

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 21. ledna 2015 19:40
Reakce na barbucha:

Já jsem si právě tu pánskou upravila, byla synova a už mu byla v ramenou malá, měl ji párkrát na sobě. Ale samozřejmě zapátrám nejdřív v dámských vodách.

Boty jsou fakt krásné, tak ať se ti dobře nosí

Online RoSa
Avatar
8179 příspěvků moje polička 21. ledna 2015 20:54
Reakce na naja:

Podívej se TADY - určitě něco najdeš!

... jste mě tady tak zblbly s těma košilema... právě jsem jednu (Ungaro) odklikla a zaplatila - jako bych jich ve skříni neměla milión  ...no dobře: pár drobností jsem k tomu ještě přihodila

Mám totiž parfémovou krizi: moje pozornost se přesunula na hadry-boty-kabelky.

edit: jo a to jsem vám asi zapomněla napsat, na eshopu Pietro Filipi (tam jsem pro změnu objednávala včera) mají výprodeje! Buď "dámská kolekce - slevy" nebo "dámský outlet"

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 21. ledna 2015 21:17
Reakce na RoSa:

No jo, protože se tě brzo jaro zeptá.... 

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 21. ledna 2015 22:03
Reakce na RoSa:

Díky, kouknu

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 28. ledna 2015 19:28

ty výprodejový věci z Pietra se dají objevit i na jejich prodejnách, o víkendu jsem si zkoušela kostýmek a ačkoli kýžená velikost by byla, kýžená kvalita nebyla (resp. ne za jejich ceny, abych byla přesnější).

neprůsvitný košile, co se nerozevírají přes prsa (!!) byly objeveny v Gantu (děkuji foxy za tip), bez loga bohužel ne, ale existují s logem v barvě košile. taky ta cena. ale zdály se mi lepší než cenově téměř srovnatelné 7camicie. košili z Pietra v téže ceně raději nebudu ani komentovat 

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 28. ledna 2015 20:04

Já to nechápu. Ještě před cca pěti lety jsem si v "céáčku" koupila bílou košili z kvalitního pevnýho popelínu a nebýt flíčku od oleje na rukávu, mohla bych ji ještě nosit. Kam ten oděvní průmysl spěje?

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 28. ledna 2015 20:17
Reakce na Hoolinkah:

a já mám z Takka košili za 350 v kvalitě, ve které se dneska prodává za čtyřmístné částky. tož tak 

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 28. ledna 2015 20:21
Reakce na andry:

Já taky a rovnou dvě a patří mezi mé oblíbené už několik let. Ale od té doby... Já to vidím na synovo tričkách, i když si kupuje třeba od jedné značky, ty, co si koupil před lety (a dnes je nosí do posilovny), jsou kvalitou úplně jinde, než ty nové - kroutí se to, je to mnohdy tenoučké a někdy se dělají pucky...

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 29. ledna 2015 22:54
Reakce na andry:

Jo...jednu košili z Takka jsem si zrovna před týdnem rozpárala na díly a teď si podle ní šiju novou, protože ten konkrétní střih mi sednul jako zatím žádnej jinej. ...čímž se dostávám k dalšímu problému: nejenže se teď šije z nekvalitních hadrů, ale ve většině případů jde navíc o beztvarý roury...

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 30. ledna 2015 12:45
Reakce na Hoolinkah:

A ušité horkou jehlou. Když se dívám na to zpracování - křivé švy, lítají z toho nitě, knoflíky visí na jedné nitce... Kdybych já takhle šila za mých studentských let, tak mě mamča donutí klečet na náprstku.

Offline albeni1
Avatar
65 příspěvků moje polička 31. ledna 2015 12:24

Já mám taky problém si něco v obchodech vybrat. Když už je to střihově pěkné, tak je to materiál hrozný hadr. Pořád žiju ze zásob oblečení, které mám z minulých několika let nebo co mám dovezené ze zahraničí. Tady mi připadá, že je všechno předražené a nekvalitní. Sem tam si něco koupím i teď, ale ta kvalita je příšerná. Moje oblíbená HaM červená sukně už je po pár měsících nošení hin, trička se vytahají, mají křivé a přetočené švy, černé oblečení rychle bledne. Kožené kozačky mají tu kůži tak tenkou, že už je z ohýbání boty při chůzi po pár týdnech celá nakrčená a málem popraskaná a to stály skoro tři tisíce a starám se o ně.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 31. ledna 2015 12:26
Reakce na albeni1:

...z výše popisovaných důvodů nakupuji v sekáčích.

V normálních obchodech minimálně.

Offline albeni1
Avatar
65 příspěvků moje polička 31. ledna 2015 12:30
Reakce na Miru:

Já tam nedokážu nic najít. Jenom samé zastaralé hadry. Máme tu v okolí jen takové hrabárny, kde nic není. 

Offline Barbarella
Avatar
207 příspěvků moje polička 31. ledna 2015 15:48
Reakce na barbucha:

Pánskou košili bych asi nebrala, ty nejsou projmutý a to už není ono... to je leda tak pro nějakou dvacítku 

A ty boty jsem našla a vyzkoušela. V Humanicu za hezký tři litry   Jelikož jsem se do kýžený velikosti vešla (nemaj zip po straně a bála jsem se, že i přes šněrování to půjde těžko, když mám občas nohy jak konve, prostě že budou úzký), tak si teda ty o půlku levnější objednám 

Já pánský košile někdy kupuju, mám jich asi 6! Ale musí být slim fit, jinak to nemá tvar.

dusty
Avatar
31. ledna 2015 17:22

Mám asi 12 bielych košieľ a kupujem od Heine a Best Connection, ktoré sa dajú kúpiť aj u Otto alebo na Stilagu, a hlavne od značky Gelco, nemecká značka šitá v Nemecku, vo Viedni majú asi dva obchody a super konfekcia, ale dosť drahá, dámska košeľa z popelínu vychádza na 45 eur. Asi štyri košele mám viac ako 7 rokov a sú stále v kope, musela som sem-tam prišiť akurát odpadnutý gombík.