Přiléhavé příjemné rukavice

09. listopadu 2017 09:27
Offline Sairon
Avatar
1853 příspěvků moje polička 09. listopadu 2017 09:27

Prosím o radu. Běžně nosím rukavice celkem nerada, jen když je opravdu zima a vystačím si s z obyčejnými pletenými ze stánku, nebo z CaA. Jakékoliv jiné rukavice pořád sundávám, protože nesnáším, jak jsem s nimi neohrabaná, když s něčím manipuluji. V průběhu letošního roku mě ale začaly bolet malé klouby na rukách a teď jak se ochladilo, tak hrozně trpím, klouby bolí víc a i když je mi jinak teplo, tak mám pořád pocit chladu na rukách.

Potřebovala bych tedy tip na rukavice, o kterých vubec nebudu vědět, že je mám na ruce. Ideálně takové, které obleču doma a vysleču až v práci, dokažu v nich řídit (tj. neklouzavé), nakoupit, hrabat v kabelce, v peněžence... v podstatě takovou druhou kůži. V práci zatím klapu na klavesnici v obyč. pletených s ostřihnutými prsty, vzhledově hrůza, ale je mi aspoň teplo.

Nevím ale vůbec ale kde začít hledat, po jakém materiálu koukat. Zkoušela jsem kožené, ale ty jsou při prvním zkoušení takové "trčící", zlepší se to nošením a pravidelným mazáním? Nemám s tím žádnou zkušenost.

Děkuji

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 09. listopadu 2017 10:42

kvalitná jemná koža. Nezlepšovať, kľadať kvalitnejšie.

Akurát s dotykovým mobilom neviem, ale k enmu sa dá dokúpiť také to "pero".

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 09. listopadu 2017 11:09
Reakce na Sairon:

Myslím, že žádné rukavice nepůjdou použít na vše, co popisuješ, ale pokud Ti zatím nejvíc vyhovovaly pletené, zkusila bych kašmírové. 

A stav se raději u lékaře, bude lepší to zkontrolovat.

PS: Nevadí Ti tykání?

Offline Sairon
Avatar
1853 příspěvků moje polička 09. listopadu 2017 13:44

Děkuji za rady.

Tykání mi nevadí :)

A u lékaře jsem byla - revmatitická artritida, prý je to teď moderní nemoc mladých žen....

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 09. listopadu 2017 14:35
Reakce na Sairon:

Říkala jsem si, že na něco takového to vypadá. To mne mrzí.

Ještě jsem si vzpomněla, že jsem viděla bezprsté rukavice s překrývací odklápěcí vrstvou. Pletené nebo softshellové. Ty softshellové byly pro nějaký sport, asi běh, tak se zkus podívat do velkého obchodu se sportovními potřebami. V rychlosti jsem našla jen tyhle. A existují i rukavice pro dotykové displeje se speciální úpravou na konečcích prstů.

Kdyby se to venku v zimě zhoršilo, existují kožené rukavice, které mají vevnitř ještě kašmírovou vrstvu. Myslím, že jsem je viděla třeba v prodejnách Marks and Spencer.

A možná by Ti mohlo pomoci ginkgo. Používám ho kvůli nohám a kupodivu mi opravdu pomáhá.

Offline michaela
Avatar
318 příspěvků moje polička 09. listopadu 2017 15:00

podľa mojich skúseností sú to tieto

https://www.equistyle.sk/sk/pre-jazdca/sportove-oblecenie/rukavice/rukavice-winchester/id=2000019114

ovládanie kľúčov, kabelky, zapínanie zipsu a gombíku na nohaviciach, nákupy - odskúšané

ovládanie auta, motorky aj koňa v kompletnom rozsahu (vrátane prípravy) - odskúšané

ovládanie telefónu - odskúšané (ifón)

vo všetkých položkách funkčné, od -15 stupňov celzia podvliekam kašmírové (na motorku pod plus 8 stupňov)

Offline Sairon
Avatar
1853 příspěvků moje polička 09. listopadu 2017 15:46
Reakce na michaela:

podľa mojich skúseností sú to tieto

https://www.equistyle.sk/sk/pre-jazdca/sportove-oblecenie/rukavice/rukavice-winchester/id=2000019114

ovládanie kľúčov, kabelky, zapínanie zipsu a gombíku na nohaviciach, nákupy - odskúšané

ovládanie auta, motorky aj koňa v kompletnom rozsahu (vrátane prípravy) - odskúšané

ovládanie telefónu - odskúšané (ifón)

vo všetkých položkách funkčné, od -15 stupňov celzia podvliekam kašmírové (na motorku pod plus 8 stupňov)

Dík za tip, řeším to právě i u koní, kdy jsem byla zvyklá si brát rukavice jen na ježdění a jinak mít ruce nahé, ale to množství přezek a karabin, mě teď dost dává zabrat. Roeckly určitě chci, měla jsem je jako hodobóžové na závody a byly skvělý a říkala jsem si, že přinejhorším bych si koupila druhé i na civil. Nemáš zkušenost i třeba s některými, co jsou prodloužené přes zápěstí? třeba:

https://www.equiservis.cz/vybaveni-pro-jezdce/rukavice-jezdecke/rukavice-roeckl/rukavice-roeckl-termo-weldon-3301-623.html

Emi - kožené s kašmírem? Po těch se budu muset podívat, zní to dobře :)

Offline michaela
Avatar
318 příspěvků moje polička 09. listopadu 2017 16:46
Reakce na Sairon:

S predĺženými cez zápästie skúsenosť nemám, doposiaľ mi stačili kratšie, vždy som ich vsunula do rukávu a tak mi to vyhovovalo a zostalo mi primerane teplo.

Z "teórie o hodobóžových" šatách a pomôckach som už vyrástla , dostatočne kvalitné vybavenie mi zvyšuje potešenie z akejkoľvek činnosti (aj z voňavkovania sa ). Tento konkrétny model mám v troch kusoch. Jeden v mojej veľkosti najošklbanejší (na prácu, na deň keď bude pravdepodobne treba niečo viac robiť a riešiť), jeden v mojej veľkosti novší (do auta na zimu, do mesta ku kabátu, na motorku ...) a jeden o veľkosť väčší (práve na použitie na kašmírové teplé rukavice.

kašmírové