Bot není nikdy dost

10. října 2016 16:41
Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 11. října 2016 12:28
Reakce na RoSa:

Vem si ponožky, nalej do boty panáka vodky/lihu (přeháním - ne celého), a choď v tom doma. Měly by povolit.

ehm, toto sa mi podarilo vyviesť v práci. Mala som čo vysvetľovať Proste som prišla v nových lodičkách do kanclu, vyzula sa z nich a po pár hodinách už neobula. Tak som začala googliť ako divá rady, a jedna z nich bola naliať do topánok alkohol. V sklade sme mali otvorenú fľašu slivovice, už ani neviem, prečo, tak som si ju zobrala do kanclu a naliala do topánok. Do toho prišiel šéf, a ten slivovicový smrad proste nemohol ignorovať

Ale inak mne sa osvedčilo na roztiahnutie kožených topánok obuť si ich a postaviť sa v nich do vane napustenej studenou vodou. Povolil tak, že mi pomaly z nohy padali, ale to boli lodičky, neviem, či by som to robila s kotníkovými botami

Offline dzizisketa
Avatar
7418 příspěvků moje polička 11. října 2016 12:51

Já asi nebudu mít nikdy dost šněrovacích bot. To je moje úchylka. Teď mám v merku tyto

Offline Danee
Avatar
38 příspěvků moje polička 11. října 2016 12:58
Reakce na dzizisketa:

Jakou máte zkušenost s botami Lasocki. Všichni mi říkají, jak jsou super, ale osobně jsem měla dvoje - první se hned rozpadly, druhé držely jako blázen, ale byly to ty nejméně pohodlné boty, jaké jsem kdy měla.

Offline dzizisketa
Avatar
7418 příspěvků moje polička 11. října 2016 13:00
Reakce na Danee:

Žádnou ještě. Pro mě jsou nejnepohodlnější boty jedny sandálky Baťa insolia, což by měla být nějaká ta pohodlnější řada. Hahaha, zasmáli se hasiči.

Offline Chemička
Avatar
78 příspěvků moje polička 11. října 2016 13:07
Reakce na Danee:

Moje zkušenosti jsou 50:50 - jedny jsou držák už 2 roky (nejsem zrovna moc k botám ohleduplná, ale je fakt, že pohodlností enormní neoplývají) a druhé jsem po 3 měsících reklamovala a kupodivu bez keců mi vrátili peníze.

Offline Marbuša
Avatar
928 příspěvků moje polička 11. října 2016 13:09
Reakce na RoSa:

haha, naleju nejdřív jednoho do sebe, abych necejtila, jak to tlačí:-)

Offline Danee
Avatar
38 příspěvků moje polička 11. října 2016 13:10
Reakce na dzizisketa:

Na boty u Bati se poslední dobou smějí hasiči až moc často...

Kdysi (a to ani není tak dávno) to byla moje oblíbená značka. Dneska je většina nabídky kvalitativně horší než od Vietnamců a navíc extrémně nepohodlná.

V létě jsem tam měla spadeno na jehly s plameňáky. Stačilo na ně sáhnout... Byly tak tvrdé a měly ostré, nezapracované hrany. Lituju každého, kdo na ně skočil.

Momentálně je mají ve výprodeji za 399, ale fakt ani zadarmo.

Offline Marbuša
Avatar
928 příspěvků moje polička 11. října 2016 13:11
Reakce na betsey:

Ale to by šlo: Naleju panáka do bot, napustím vodu ve vaně, a přitom mohu třeba provést depilaci nohou, pleťovou masku, vlasový zábal, a dočíst detektivku.

Offline jerry
Avatar
8957 příspěvků moje polička 11. října 2016 13:16
Reakce na Danee:

Jakou máte zkušenost s botami Lasocki. Všichni mi říkají, jak jsou super, ale osobně jsem měla dvoje - první se hned rozpadly, druhé držely jako blázen, ale byly to ty nejméně pohodlné boty, jaké jsem kdy měla.

Ač jsem několikrát viděla boty, které by se mi líbily vzhledově i materiálově (a ceny mají taky solidní) stačilo si je vyzkoušet - sice je to polská firma, ale já si připadala jak ve španělské botě.

A zmiňované boty Baťa  (s výjimkou jedněch kožených černých lodiček) to samé. Řekla bych, že výrobní linky má Baťa v Asii, tak jako většina velkých firem, takže to přirovnání k botám od Vietnamců je přesné.

Offline dzizisketa
Avatar
7418 příspěvků moje polička 11. října 2016 13:19

No a mě čeká reklamace jedněch šněrovaček. Už teď se na to netěším.

Offline miraflores
Avatar
5 příspěvků moje polička 11. října 2016 13:23
Reakce na Danee:

Co se týče pohodlnosti, tak mi všechny Lasocki přišly v pohodě, ale na druhou stranu moc nevydržely. Rychle prošoupaná podrážka, propadlá pata (ani ne po dvou měsících), a to jsem v nich nijak extra náročnou turistiku neprovozovala. S reklamacemi problém nebyl, buď vrátili peníze, nebo nabídli výměnu za jiné zboží.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33590 příspěvků moje polička 11. října 2016 13:40

Lasocki mi přijdou takový průměrný boty, jak pohodlností, tak kvalitou - dají se tam vybrat vzhledově docela pěkné boty, resp. žádné extra výstřelky, ale když člověk není zrovna při penězích, obout se tam do něčeho docela střízlivého myslím dá. Ale když je člověk zvyklej na lepší boty, tak z nich nijak odvařenej teda není. Ale třeba moje švagrová má hodně malý nohy (35-36), hodně úzký kotníky a hodně úzký lejtka a kupuje si boty prakticky jenom tam, hlavně kozačky, že prej jinde nesežene.

U nás se malý boty vytahujou tak, že se oblíknou tlustý ponožky namočený do vody a v botách se chodí doma.

Offline Danee
Avatar
38 příspěvků moje polička 11. října 2016 13:43
Reakce na jerry:

Výrobu v Evropě už snad ani nečekám... Spíše mě jenom vážně zaráží fakt, že naproti Bati máme vietnamský obchod, kde prodávají boty (označené jako Always). Jsou pohodlnější, lépe vyvážené a vydrží víc než Baťovky. A většinou se drží trendů + výběr barev je tam úžasný. 

Tomu se říká tragika situace.

Offline Aranel
Avatar
4481 příspěvků moje polička 11. října 2016 15:52
Reakce na Potrefenáhusa:

Lasocki mi přijdou takový průměrný boty, jak pohodlností, tak kvalitou - dají se tam vybrat vzhledově docela pěkné boty, resp. žádné extra výstřelky, ale když člověk není zrovna při penězích, obout se tam do něčeho docela střízlivého myslím dá. Ale když je člověk zvyklej na lepší boty, tak z nich nijak odvařenej teda není. Ale třeba moje švagrová má hodně malý nohy (35-36), hodně úzký kotníky a hodně úzký lejtka a kupuje si boty prakticky jenom tam, hlavně kozačky, že prej jinde nesežene.

U nás se malý boty vytahujou tak, že se oblíknou tlustý ponožky namočený do vody a v botách se chodí doma.

Jo, to potvrzuju, plus mám celkem nízký nárt asi, a Lasocki kopyto mi konečně vyhovuje. Ale je taky pravda, že se rychle ošlapou, odřou atd. Musí člověk nakupovat častěji...

Offline lála_druhá
Avatar
8 příspěvků moje polička 11. října 2016 16:25
Reakce na Danee:

Taky mám obvod lýtka tak 39-40cm (resp. takhle potřebuju široké kozačky). Mám čtvery, pořízené různě, takže asi nejsem ten správný rádce... Jedny z Deichmana (mají tam XL řadu, ale musí se fakt natrefit, aby byly k světu), jedn z nějakého eshopu (ital-design nebo takový nějaký název), jedny šité na míru (taky přes eshop, ale nejsem 100% spokojená s oblastí nártu zase) a jedny z druhé ruky (konkrétně mimibazar, značku si teď nevzpomenu, důsledně se vždy při takovém nákupu vyptávám na šířku). Ještě jsem našla ten eshop: https://www.ital-design.cz/. Dají se tam najít dobré kusy víceméně spíš s lupou (spousta děsivých modelů!), ale mají filtr pro šířku boty, který to usnadňuje.

Dcera a sestra mají nohy ještě silnější (dcera navíc svalnaté), ty rezignovaly a nosí jen kotníčkové boty celou zimu.

Offline slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 11. října 2016 16:29
Reakce na betsey:

ehm, toto sa mi podarilo vyviesť v práci. Mala som čo vysvetľovať Proste som prišla v nových lodičkách do kanclu, vyzula sa z nich a po pár hodinách už neobula. Tak som začala googliť ako divá rady, a jedna z nich bola naliať do topánok alkohol. V sklade sme mali otvorenú fľašu slivovice, už ani neviem, prečo, tak som si ju zobrala do kanclu a naliala do topánok. Do toho prišiel šéf, a ten slivovicový smrad proste nemohol ignorovať

Ale inak mne sa osvedčilo na roztiahnutie kožených topánok obuť si ich a postaviť sa v nich do vane napustenej studenou vodou. Povolil tak, že mi pomaly z nohy padali, ale to boli lodičky, neviem, či by som to robila s kotníkovými botami

sorry, viem, že situácia nič moc, ale keď si to predstavím...

Offline slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 11. října 2016 16:30
Reakce na Danee:

Jakou máte zkušenost s botami Lasocki. Všichni mi říkají, jak jsou super, ale osobně jsem měla dvoje - první se hned rozpadly, druhé držely jako blázen, ale byly to ty nejméně pohodlné boty, jaké jsem kdy měla.

Mám dvoje, prídu mi nezničiteľné, ale sú strašne tvrdé.

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 11. října 2016 16:40
Reakce na Danee:

Lasocki jsou boty na jednu sezonu :). Občas tam natrefím na boty, které si koupím, protože se mi fakt líbí, jsou i pohodlné a dobře se v nich chodí, ale většinou dlouho nevydrží. Zas za tu cenu co chtít za zázrak, že.

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 11. října 2016 16:51

Já si dnes koupila tyto boty - Peon, celokožené, a příjemné na noze.

Offline Sweet Potato
Avatar
34771 příspěvků moje polička 11. října 2016 17:10
Reakce na Danee:

Lasocki mám dvoje zimní a podzimní, jsou dost tvrdé na to, abych je nosila tak často, aby se mohly rozpadnout. Dcera má jedny zamilované, koupené loni v zimě, tahá je všude, neopečovává je nijak a jsou zcela bez vady. V lodičkách či balerínách jsem nemohla vydržet ani v obchodě. Sandály celkem jdou.