Bot není nikdy dost

10. října 2016 16:41
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 10. října 2016 16:41

dovolím si založit téma, které asi naprostá většina žen miluje :) cokoli máte k botám, zkušenosti s eshopy, ševci, hodnocení...tady je váš/náš/můj ráj 

Offline Danee
Avatar
38 příspěvků moje polička 10. října 2016 16:57

Aby to tu nebylo tak prázdné, tak já začnu... 

Tohle jsou moje vysněné. 

Kvůli nim jsem začala držet dietu. :D

Miluju kýčovité boty.

Offline RoSa
Avatar
8177 příspěvků moje polička 10. října 2016 16:59

My jsme tady sólo téma "Boty" neměly, spíš se zmínky vyskytovaly ve vlákně "Co jste si dnes koupily".

Ten eshop eobuv známe, viz vyhledávání:

http://www.parfumanie.cz/forum/search?filter=1&query=eobuv

Já od nich kupuju už dlouho, boty jsou taky moje vášeň  v létě žabky, v zimě jezdecký kozačky.

Jedny boty jsem v tomhle eshopu vracela kvůli špatně odhadnuté velikosti, a vše proběhlo hladce.

Reklamace už taky jedna byla, ale to byla vada, kterou jsem objevila hned po otevření krabice. Peníze vrátili rychle a bez problémů. Jak by probíhala reklamace používaných bot zatím netuším (naštěstí).

Offline PrincessFiona
Avatar
20 příspěvků moje polička 10. října 2016 17:19

Vysoké šněrovací kozačky bych taky chtěla, můžu se zeptat, odkud jsou?

Offline Danee
Avatar
38 příspěvků moje polička 10. října 2016 17:30
Reakce na PrincessFiona:

Liz Lisa. Japonská značka. 

Kdysi jsem měla jedny velmi podobné z Deichmannu. Jenom škoda té kvality.

Offline Garfie
Avatar
23880 příspěvků moje polička 10. října 2016 17:43

Já ještě na MP blahé paměti slíbila vyfotit (tuším Ikea-seki?) některé z úchylných (nebo aspoň nenositelných) bot, které mám v botníku, tak až budu mít chvilku, přihodím :-)

Offline moora
Avatar
7506 příspěvků moje polička 10. října 2016 18:10

přidám referenci na ševce . opravili mi docela drahé světle béžové lodičky, které jsem si na špičce rozedrala o rezavou traverzu, tak, že to není prakticky poznat.

Offline Danee
Avatar
38 příspěvků moje polička 10. října 2016 18:31

To jsem ani nevěděla, že jde. Před pár dny jsem zakopla a rozedřela si oblíbené boty. Už jsem je chtěla vyhodit...

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 10. října 2016 18:41

já jsem se vždycky chtěla zeptat, jak to je s tím "dopodražením" nových bot? takových, které mají moc tenkou podrážku. vím, že se to dělá, ale prakticky si pod tím neumím nic představit. to se k té stávající přilepí nová?

Offline moora
Avatar
7506 příspěvků moje polička 10. října 2016 19:13
Reakce na Danee:

mně s tím taky vyhodili z několika opraven, který jsem před tím obešla s tím, že je to neopravitelné. pak jsem našla tyhle ševce, poslala jsem foto poškozené boty, dostala odpověď, že no problem, nechala boty ve sběrné opravně, za týden vyzvedla. jako stálo to necelou 500, ale jinak by byly na vyhození do popelnice. úplně nový boty...

Offline Bugatti
Avatar
29 příspěvků moje polička 11. října 2016 00:08
Reakce na Jiná Realita:

já jsem se vždycky chtěla zeptat, jak to je s tím "dopodražením" nových bot? takových, které mají moc tenkou podrážku. vím, že se to dělá, ale prakticky si pod tím neumím nic představit. to se k té stávající přilepí nová?

Ke stávající podrážce přilepí ještě jednu. Nechala jsem si takto podrazit nové kozačky speciální protiskluznou podrážkou.

Na zimu jsem si ke kalhotám koupila tyto botky. https://www.salamander.at/d/salamander-boots-und-stiefeletten-grau-2759210065/  Jen teď trošku váhám, jestli ten stříbrný proužek na mne není už moc.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 11. října 2016 00:52
Reakce na Jiná Realita:

já jsem se vždycky chtěla zeptat, jak to je s tím "dopodražením" nových bot? takových, které mají moc tenkou podrážku. vím, že se to dělá, ale prakticky si pod tím neumím nic představit. to se k té stávající přilepí nová?

Tak já zatím nechávala dopodrážet jen boty, které měly vlastní podrážku už hodně ochozenou (napříkald ochozený vzorek na kozačkách) - normálně ten zbytek podrážky nějak zbrousí, přilepí na něj novou a vše to po stranách lehce zabrousí, aby nebyl vidět přechod. předpokládám,ž e u nových je to ěnco podobného..... Dost mi to prodloužilo životnost některých bot.

Jinak souhlasím, že bot není nidky dost, jen bych potřebovala, aby se snáze sháněly větší velikosti. Doufala jsem, že přestěhováním do Německa se to změní, že je tu nabídka větší, ale zatím to moc pozitivně nevidím :( A to akutně potřebuju nové vysoké kozačky - nemám žádné přehnané požadavky, jen aby byly černé hladké (nesesunuté), kožené (žádný semiš a spol. - jak z toho může někdo dělat kozačky?) bez zbytečných ozdob, na decentním zůženém podpatku (tak 4-5 cm) a ideálně s povolovacím páskem kolem lýtka. Člověk by řekl, že žádné přehnané nároky, jenže zatím se mi sehnat nic nedaří a než se dostanu do Prahy do ozkoušených obchodů s nadměrnou velikostí tak tam bude nabídka přebraná. Ach jo, že já se na to Německo spoléhala.....

No každopádně pokud byste někdo měly zkušenost s nakupováním bot větších velikostí (43, 44) v okolí Drážďan tak dejte vědět :)

Offline Danee
Avatar
38 příspěvků moje polička 11. října 2016 08:34

Já bych se přidala s tím, jestli někdo nemá tip na kozačky s obvodem lýtek nad 37 cm. Mám momentálně 40 a nic v obchodech nedopnu. Širší má pouze CCC a to jsou zase kozačky na dvě přejití.

Offline RoSa
Avatar
8177 příspěvků moje polička 11. října 2016 09:21
Reakce na Danee:

Ty míry (30cm) máš správně?

Já jen, že svých 38-39cm považuju za silné lýtko a kozačky seženu v pohodě

Offline Danee
Avatar
38 příspěvků moje polička 11. října 2016 09:29
Reakce na RoSa:

Tak to dopadá, když po ránu něco napíšu na mobilu a nepřečtu si to po sobě.  Bylo myšleno 37 / 40.  V příspěvku jsem to opravila. Fakt bych si měla zakázat svoje ranní internetové seance.

Offline Garfie
Avatar
23880 příspěvků moje polička 11. října 2016 09:32
Reakce na Bugatti:

Na zimu jsem si ke kalhotám koupila tyto botky. https://www.salamander.at/d/salamander-boots-und-stiefeletten-grau-2759210065/  Jen teď trošku váhám, jestli ten stříbrný proužek na mne není už moc.

Není :-)

Offline Marbuša
Avatar
943 příspěvků moje polička 11. října 2016 09:35

Nemáte některá zkušenosti, nebo tip na roztažení bot? Koupila jsem si kožené kotníčkové boty u Bati (blbka, když mi jsou jedny trochu těsné a druhé velké, mám vzít ty větší a dát vložku, v kotníkových to přece není problém!). Když jsem je nesla na jaře do Krakovské v Praze, tak mi řekli, že mi to udělají až na podzim, že se hned potom musí nosit, což by mě teda nenapadlo, že nejsou roztažené nafurt. Pak jsem si je tedy  vloni na podzim dala roztáhnout v Praze 4, tam k tomu neměli žádný komentář jestli to jde nebo ne a o kolik a když jsem je teď chtěla v neděli obout, zjistila jsem, že mě fakt dost tlačí, a to přes celé léto měly napínáky. Tak co s tím? Vytahujou někde aspoň o číslo? Jestli ne, a máte některá zájem o menší 36, můžem se domluvit, páč už mě štvou!

Offline RoSa
Avatar
8177 příspěvků moje polička 11. října 2016 10:08
Reakce na Marbuša:

Vem si ponožky, nalej do boty panáka vodky/lihu (přeháním - ne celého), a choď v tom doma. Měly by povolit.

Offline jerry
Avatar
8971 příspěvků moje polička 11. října 2016 10:23
Reakce na Marbuša:

U Bati jsem loni koupila roztahovací sprej - nastříkáš do bot (má to konzistenci pěny) a v botech chodíš (nejlépe naboso a doma - že by to bylo extra příjemný, to není, ale funguje to).

A toho panáka vodky, co zmiňuje RoSa, můžeš nalejt do sebe 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 11. října 2016 12:10
Reakce na Danee:

Bohužel neporadím, sama s tím taky u těch andměrek bojuji (tady je sice obvyklé M což je 38-41, ale když má člověk přes 45 tak je to problém...). Přemýšlím, co budu dělat, protože jsem teď měla 4 roky super kozačky (bohužel jsem je zrasovala když jsem loni vypadla z autobusu - totálně se odtrhnul podpatek i s kusem kůže :( ) a úplně jsem přesedlala na sukně a teď budu buď mrznout v kotníkových anebo ve starých co nedopnu a ještě do nich teče......