Make-upy (klasické)...

12. srpna 2014 18:33
Offline Dalia
6752 příspěvků moje polička 01. května 2020 10:21

33lejaby Děkuji za vysvětlení. U některých makeupů však bohužel tato označení marně hledám. Momentálně mám doma tři.

První je Nyx Total Control. Prý je na bázi vody. Velmi lehký, tekutý, jen lehce krycí. Ovšem moc mi nesedí jeho textura, mám pocit, že mou plet vysušuje. Kupovala jsem v Douglasu, odstín mi vybrala prodavačka, ale myslím si, že bych mohla mít trochu tmavší. Mám odstín Buff.

Další, který mám, je Clarins Everlasting Youth Fluid. Je středně krycí, určený pro zralejší pleť, lehce rozjasnující, trochu hutnější než Nyx. Sedí mi lépe. Také jsem pořídila v Douglasu a odstín mi taktéž vybrala prodavačka - 107 Beige

A do třetice mám Max Factor 3v1, který mě příjemně překvapil. Textura hutnější krémová, dobře kryje, vypadá přirozeně. Kupovala jsem v DM drogerii a vzhledem k absenci testerů jsem po dlouhém váhání sáhla po odstínu 75 Golden a myslím, že jsem se trefila.

Vybrat si správný odstín je pro mě oříšek. Dlouho jsem makeupy moc nenosila, ovšem s věkem už není pleť, co bývala. Vrásky moc nemám, ale sem tam je nějaká pigmentová skvrnka, na nose mi vylezly pihy ... a nenalíčená už si připadám jako strašidlo.

Online Miru
7427 příspěvků moje polička 01. května 2020 10:44

Dalia 

Kdysi jsem také měla EL Double Wear, ale verzi Light, odstín č. 2.

Momentálně už ho mít nemůžu. Čím zralejší pleť, tím chce lehčí krytí...

Momentálně jsem hodně spokojená s make-upem, vč vyobrazeného odstínu:

Nejraději mám odstíny dožluta a chladné tóny. A to se blbě hledá.

(do růžova pro mě nemyslitelné dooranžova - legrační)

I když - co se nosí roušky, jen se přepudruju pudrem Max Factor, nalíčím oči a cajk

Offline 33lejaby
78 příspěvků moje polička 01. května 2020 10:50

Dalia

Tak spousta značek to značení odstínu pomocí W, C, N nevyužívá, a používají svůj systém značení. Např. Dior má základní 010 020 030...a 021 022 023, kdy se vychází ze původního neutrálního odstínu 020 a případné koncové číslo 1 nebo 2 nebo 3 značí podton do žluta, do růžova, do broskvova.

Utrefit ten správný odstín je kumšt, a proto vždy v parfumerii požádám o vzorky do kelímku na vyzkoušení na doma na denním světle. 

Offline 33lejaby
78 příspěvků moje polička 01. května 2020 10:55

Miru

Tak ono celkově ty makeupy do žluta na trhu moc nejsou. Většinou odstíny do růžova a do broskvova, a to ještě po nanesení na pleť nepěkně zoxidují. 

Online Miru
7427 příspěvků moje polička 01. května 2020 11:03

33lejaby 

...máš naprostou pravdu.

Před x lety jsem zkoušela nějaký do Makeup For Ever a ten byl chladný žlutý odstín, krása. No, co pak já vím, který to tehdy byl.?! I dělal krásnou pleť, že si toho kolegyně v práci všimla. Jj, měla jsem udělaný vzorek ze Sephory(poprosila jsem prodavačku, že chci ten odstín, co má ona, že má pěknou pleť)

Offline Dalia
6752 příspěvků moje polička 01. května 2020 11:08

Miru Na tento MF jsem taky koukala a váhala nad ním. Možná později vyzkouším.

33lejaby Aha, to je tedy úplná detektivní práce, abych se dopídila u každé značky jejího systému.

No a při nákupu štětce v prodejně Dermacol jsem obdržela tři vzorky jejich makeupů, takže až vyzkouším, vložím sem své dojmy.

Offline Dalia
6752 příspěvků moje polička 01. května 2020 19:41

33lejaby Miru Alena_In Luna Děvčata, používáte pod make up nějakou bázi?

Online Miru
7427 příspěvků moje polička 01. května 2020 19:58

Dalia 

Ne

Offline 33lejaby
78 příspěvků moje polička 01. května 2020 21:50

Dalia

Já taky nepoužívám. 

Offline Alena_In
529 příspěvků moje polička 01. května 2020 22:24

Dalia Kdysi jsem používala, ale při každodenním používání ty silikony nedělaly pleti příliš dobře. Teď si dávám ráno pod denní krém ještě sérum a pleť mám stejně hladkou jako po použití báze. 

Offline 33lejaby
78 příspěvků moje polička 02. května 2020 13:50

Alena_In

Jj, taky myslím, že na každodenní používání báze právě kvůli těm silikonům není vhodná. 

Offline Dalia
6752 příspěvků moje polička 02. května 2020 13:59

Alena_In 33lejaby Taky jsem ji nikdy nepoužívala, jen párkrát. Možná je fajn si ji dát, když se člověk líčí "někam", ale na běžné denní užití je to asi zbytečné.

Offline Dalia
6752 příspěvků moje polička 03. května 2020 12:08

Dnes zkouším vzorek makeupu Noblesse od Dermacolu, odstín Sand. Slibuje, že vytvoří nejtenčí barevný film. Je to tak? Není! Mně na obličeji vytváří spíš masku.

Konzistence je skutečně tekutá a lehoučká, přesto mě jeho zapracování do pleti stálo značné úsilí. Ještě doplním, že je mastný a opravdu celkem dobře kryje. V záhybech například u nosu má však tendenci se zachytávat a člověk to musí hlídat. 

Takže mně osobně nesedí, nepořídila bych si ho.

Offline Lamicka
6518 příspěvků moje polička 04. května 2020 13:41

Dalia pouzila jsem ho u mamky a strasny, vytvoril mi masku, pod ni jsem se potila a cela jsem se leskla :( 

Offline Dalia
6752 příspěvků moje polička 04. května 2020 13:48

Lamicka Jsem ráda, že to nebyl jen můj dojem. To už ten Nyx mi přijde mnohem lepší. 

Offline Dalia
6752 příspěvků moje polička 10. května 2020 11:16

Zkouším další vzorek Dermacol makeupu, tentokrát Longwear Cover odstín beige a jedním slovem - hrozné! Začínám si myslet, že dermacolácké makeupy prostě nejsou pro mě. 

Tento konkrétní mi na obličeji opět vytváří příšernou masku, zůstává jakoby na povrchu, nedá se zapracovat do pleti. Takže už nikdy více.

Online stes
3985 příspěvků moje polička 10. května 2020 12:21

Dalia MF i NYX pouzivam od lonska a sednou mi, vic nez protezovana EL. Hlavne NYX ma velke mnozstvi odstinu. Na svuj vek jsem bez vrasek, plet mam opravdu dobrou, olivovy podton, jen ne uplne uz jednotnou barvu, takze mi staci lehké kryti a odstiny do zluta a to prave tyhle maji. Nevyzadanym bonusem je cena. 

Offline Alena_In
529 příspěvků moje polička 10. května 2020 13:14

Dalia Dermacol mi neseděl za posledních dvacet let žádný. Mě teda nesedí ani žádný makeup EL, přijde mi, že mě dusí, po pleti mi cestují a dělají mapy. Totéž mi dělal každý Dermacol.

Offline Dalia
6752 příspěvků moje polička 10. května 2020 14:16

Alena_In Alena_In EL jsem zatím nezkoušela žádný. Z toho mála, co znám, mi nejvíc vyhovuje Clarins. A oproti Dermacolu se mi i ten Nyx zdá úžasný.

Ještě mám jeden vzorek Demacol makeupu, myslím nějaký s kaviárem, tak se bojím už předem.

Online slniecko spravce
13060 příspěvků moje polička 10. května 2020 14:23

stes NYX mi tiež príde ako fajn pomer kvalita/cena. Ja od nich teda neoužívam make-up, ale korektor a normálne ho začínam preferovať pred DW.