databáze 125380 vůní od 8664 značek a 1643 parfumérů

Vol de Nuit (Eau de Toilette) Guerlain

Vol de Nuit (Eau de Toilette)
značka: Guerlain
parfumér: Guerlain, Jacques
rok: 1933
určení: pro ženy
hlava: bergamot, galbanum, mandarinka, pomeranč, pomerančový květ, citrón
srdce: aldehydy, kosatec, narcis, vanilka
základ: větvičník, koření, kosatcový kořen, pižmo, santalové dřevo
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
alibi (26.7.2018 )

Letíte nocí, kolem vás proudí ledový vzduch prosycený dřevitou a mechovou vůní lesů míhajících se pod vámi a jediným pevným bodem je pro vás ten kovový letoun, který už brzy nutně musí přistát. Vážností situace se vám orosí čelo. Krůpěje potu otřete rukou umazanou od oleje do kombinézy, z níž ještě zřetelně cítíte květinové mýdlo, kterým vaše milovaná žena prokládá prádlo. Jestlipak se ještě dotknete její kůže, tak hebké, vonící vanilkou a skořicí... Měsíc svítí na mraky shora a svět je plný ticha.

Vůně je označována jako orientální chypre. Vonná kompozice je promísená ze všech složek - citrusů, květin, koření a dřev, z nichž žádná extrémně nevyčnívá, stejně jako tomu je u všech klasických vůní staršího data vzniku. Otevírá se zelenou vůní galbana smíchanou s dřevitým větvičníkem, osvěženou až kovovou růží s aldehydy a citrusy. Když se zklidní, vystoupí na povrch květinově živočišný tón, snad jasmín, narcis, karafiát a skořice, který mi občas sklouzává skoro až k vůni motorového oleje. Už není tak vzdušná, s pižmem se přimyká k tělu a zaobluje suchou vanilkou, santalem a kosatcem.

Na mé kůži se pohybuje v úvodu spíše na pánské straně, teprve po chvíli žensky změkčí. Vhodná je do teplých dní jako osvěžující kolínská s nijak omračující výdrží. Ve velikém vedru je docela plochá, asi přijde o některé složky. Vyzkoumala jsem, že je plastičtější ve vlahých letních večerech i teplých deštivých dnech.

Avatar
wendulka (30.5.2016 )

Taky býváte v létě občas unaveny běžnými citrusovými osvěžovadly a máte rády chyprovky a guerlainovskou vanilku s kosatcem? Tak co to zkusit zrovna s toaletkou Vol de Nuit. Zde vám totiž pod nosem vybuchnou nejen ty citrusy, ale i poměrně ostré, hořce zelené galbanum a to vás vtáhne do děje. Nevezme vás sice na noční let, zato vás vtáhne do pěkně hlubokého temného lesa, kde kromě spousty zeleně a osvěžujícího vlahého mechu kvete i medově nasládlý jasmín, který jako měsíc prozáří noční oblohu. Než se však stačí indolicky vydovádět, překryjí ho další vrstvy "sametového" mechu a máme tu zase tmavou zeleň.

Tma ovšem není trvalá, protože v samotném závěru ji prozáří hvězdičky v podobě opět jen nepatrně nasládlých pudrových tónů vanilky a kosatce. A aby té něžnosti, sladkosti a světla nebylo přespříliš, vybalancovává to přiměřená dávka pikantního koření a "krémového" santalu, kteří tak ukazují, že se přece jen nacházíte v orientálním, možná i pohádkovém lese. A když se na to vyloženě zaměřím, cítím v tom lese i pár černých třešní. Pokud jde o výdrž, není to zrovna nejdelší pohádka, ale člověk si ji i tak kvůli tomu příběhu rád pročítá stále dokola a dokola.