databáze 143797 vůní od 9528 značek a 1814 parfumérů

Vjola Nishane Istanbul

Vjola
značka: Nishane Istanbul
parfumér:
rok: 2014
určení: unisex
hlava: tuberóza, fialka, konvalinka, aksamitník
srdce: jasmín, magnólie, růže, kosatec
základ: vanilka, zimolez, slaměnka, otočník
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (9)
Avatar
andry (13.9.2020 )

Fialka extra intense haute couture. Bez bonbónů, bez pudru = konečně normální! Ze začátku sice poněkud gumová, ale co, pak je to autentická fialka, květ i lístky, nahořklá zeleň a zemitý prach, a k tomu pugét dalších květin. S vývojem se střídají v tom, která bude fialku zrovna doplňovat nejvýrazněji: nejprve je to tuberóza zeleno-ovocná, potom sytý jasmín doplněný konvalinkou, magnolie s citronovým krémem a na závěr je to tlumený zimolez a jemná prachová vanilka s créme brulée připálenou zkaramelizovanou krustou. Vůně není i přes složení rozjásaná a veselá a je to tak dobře. Kdysi dávno jsem tu cítila kůži; to se dnes nekoná, prostě květinovka velkolepá.

Avatar
slniecko (06.12.2019 )

Krásna fialka s tuberózou. Je zaujímavé, ako sa drobná a nenápadná fialka v tomto prípade nenechá tou tuberózou zvalcovať, ako som pôvodne očakávala, sú naozaj v peknom pomere. Fialka je tam na kompletku, aj s jej kvetinovo-ovocným nádychom (ten tá tuberóza naozaj veľmi pekne dopĺňa), aj púdrovou stránkou (tu prifrčal na pomoc prqvdepodobne kosatec), aj so zeleňou (aksamitník). . Je tam ľahko zemitý podtón a v základe trošku nesladkej vanilky. Ale nie je to proste jeden z rady fialkových skorosoliflorov, je to pekná komplexná vôňa, dokonca by som ju ani nezaradzovala medzi čisté kvetinové vône.

Avatar
wendulka (25.11.2018 )

Jak už napovídá název, hlavní roli v téhle květinové vůni hraje fialka. Najdete tu kompletní rostlinku včetně kvítků se sladkým nektarem, sametově zelených lístečků a samotného kořene. Kromě ní se ale do kytice přimísila i hřejivá tuberóza s konvalinkou, citrusová magnólie, jemně kořenitá růže a kosatcový pudr. V základu potom zaperlí coca-colové tóny otočníku a zahřeje vanilka se zimolezem s jemně karamelovým nádechem. To vše ukazuje, že tahle fialka je opravdu velká vůně pro velké dámy.

Avatar
Miru (06.10.2018 )

Bohatá, opulentní, sytá.
Něco má z vůní Caron a něco z 24Fabourgh.
Připadá mi trochu starosvětská.
Jo a jako - kde máte ty fialky.?
Na mně vyleze, na první nádech, tinktura z tuberozy, měsíčku, máslového kosatce...
Pak to zjemní a i současně zhutní nastoupivším pižmem -
nejspíš práce jasmínu, jenž přidá své jasmínové živočišno, ovšem z nedělní školy, takové divné,
a teplo.
Květinová. lehce zelenodřevitá vůně, teplá, skoro nedýchatelná jak vzduch ve skleníku.
Tuhle vůni dostat, tak ji mám za trest,
nejsem dáma v klobouku(ty přímo nesnáším),
ani u šálku nedržím upejpavý malíček vytrčený od ostatních prstů a nemám ve skříni mezi kožichy naftalín...
Omluva - prostě tohle není pro mě, nemám pro to ty správné způsoby.
Ale pro jiný typ dam...

Edit 06/10/18
...ano, a ještě k tomu - jak ve skleníku nateplalý pach aksamitníků, květin mně evokujících návštěvy hřbitova s mojí milovanou babičkou v letní podvečery...
Babička ve své zahradě nařezala čerstvé kosatce a gladioly, sebrala svazek sušených slamněk z pod střechy kůlny a šly jsme mlčky prašnou cestou zalít hrob a osvěžit vzpomínky...
Vjolu vnímám jako nostalgickou vůni, jako vánek z letních večerů odnášející úlomky z paměti, krásné kousky života někam, odkud ale už není návratu...

Avatar
Dalia (05.3.2018 )

Květinářství v podloubí klidného náměstí ... bohatá a krásná kompozice květin s fialkou v čele, které dává hloubku zemitý akord připomínající mi vlhkou hlínu a z ní rostoucí dřevité stonky. V samém základu nacházím špetku sladce vonícího pudru, který dodává Vjole jemnou nuanci starosvětskosti.
Nejkrásnější v dešti či po něm, snese i teplo, ale příliš slunce jí nesvědčí.

Avatar
daniela (14.11.2017 )

Květinová vůně s pořádnou náloží fialek. Ze začátku je vůně zelená, vlhká, připadá mi skoro až melounová (možná je to tuberózou a měsíčkem, tenhle melounový nádech cítím totiž i ve Fleur de Liane od L'Artisana), později už voní opravdová kytička fialek, která mi připomněla proslulé Météorités od Guerlaina. Škoda, že fialky tady ve Vjole nejdou do pudrova, stále je to čerstvě květinová vůně, s kysele svěžím nádechem jako na začátku a s bonbóny-fialkami po rozvonění. Na můj vkus moc květin a málo pudru :)

Avatar
alibi (12.9.2017 )

Z bílých kytek mám vždycky obavy, ale tady jsou propletené s ostatními složkami. A celek bíle nepůsobí. Spíš fialově se zelenými plamínky a kolem zlato šedá aura.
Martula už ji popsala moc pěkně. Já se s tím trochu peru. Je totiž VELKÁ (žádný Dietl, ale velké emoce ruské duše ). Jednoduše ji popsat se mi nedaří.

Takže - v úvodu čerstvá fialka; tuberóza není máslová, je zelená ; kosatec je semišový; trochu nahořklé zemitosti. Kosatec odkráčí a fialku potom malinko upozadí bílé květy. Vůně se vznese výš. K tuberóze se přidává jasmín, který se pak stává malinko živočišným. Vůně se zas přimyká ke kůži a nastupuje oslazená růže. Přemýšlím, čím je oslazená - měsíčkem, fialkou? A pořád si pohrávám s myšlenkou, že je tam pačuli.

Ale asi jeden jednoduchý popis mám - je to velká květinová vůně pro velký holky :)

Avatar
Martula (24.5.2017 )

Fialky v koncentraci extrait. Ale JAKÉ fialky. Jorge Lee asi nějak zjistil, že čistě fialkové vůně mi svou pudrovostí a bonbónkovostí časem lezou na nervy a neumím je nosit. A že miluji bílé květiny. Šel a namíchal bílokvětinovku s fialkami přesně pro mně. Něco takového jsem hledala spoustu let.
Velmi silná vůně, která jde do prostoru, výdrž nekonečná.
Fialky ve své přirozené podobě, žádný fialkový bonbónek a ani příliš zeleně z listů. Prostě kytička, do které zaboříte nos. Koupená v květinářství, kde zrovna naskládali do vázy rozkvetlý jasmín a tuberózu a omamné bílé květy triumfují v celém prostoru kolem vás a snaží se fialku překřičet, ta se ale nedá a spolu s nimi vytvoří jeden nádherný akord.

Avatar
jerry (15.4.2017 )

Extrait. V hlavní roli fialka - na začátku nasládle svěží, s temně zelenými lístečky. Postupně potemněla, zesládla a začala se "zanořovat" do dřeva, které bylo později doplněno semišem. Kolem povlávají kořeněně květinové tóny - tu silnější, tu ztlumené. Hustá, sytá, výrazná vůně, které ale začala být po několika hodinách svojí silou až ubíjející. Jako milovnice fialek bez mučení přiznávám, že tato fialka je pro mě už moc komplikovaná...