databáze 146041 vůní od 9646 značek a 1833 parfumérů

Vie de Château Intense Parfums de Nicolaï

Vie de Château Intense
značka: Parfums de Nicolaï
parfumér: de Nicolaï, Patricia
rok: 2008
určení: unisex
hlava: bergamot, grep, tymián, estragon
srdce: jasmín
základ: větvičník, vetiver, pačuli, borovice, pryskyřice, tabák, seno, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
wendulka (11.6.2019 )

Nemůžu říct, že by mi evokovala zrovna piknik u zámečku na francouzském venkově jako blackviolet, nicméně je to velmi povedená klasická lesní mechová chypre ve stylu jako např. Vol de Nuit, ovšem s plnokrevnějším jasmínem a bergamotem, doplněným bylinkami. V tomhle případě však nezůstane jen u procházky lesem a zavede vás i na přilehlá pole se snopy sena a sušeného tabáku.

Avatar
blackviolet (01.9.2017 )

Pro mě jedna z nejhezčích chypre vůní v klasickém stylu. Je velká škoda, že výroba bude ukončena, takových vůní už není moc. Bohužel.
Ten název ji vystihuje dokonale. Vidím zámeček na francouzském venkově uprostřed parku, obklopený lesy a loukami. V parku se shromažďují hosté na připravovaný piknik, dámy v dlouhých letních šatech s kloboučky na hlavách konverzují, služebnictvo prostírá na stoly bílé ubrusy a nosí v koších občerstvení a lahve vína. Slunce svítí a z luk voní posečené seno. Letní venkovská idyla.
Začátek je osvěžený sladkým grapefruitem, bergamotem a bylinkami. Květiny jsou zastoupeny jemným jasmínem a prostupují do zeleně tvořené větvičníkem, tabákovými listy, trochou pačuli a pryskyřicí, lehce sladký ovocný tón přetrvává a spojí se s jemným mýdlovým tónem pižma.